Aydınspor 1923'e Ordulu Başkan - Haberler
Haberi Paylaş

Aydınspor 1923'e Ordulu Başkan

Aydınspor 1923'e Ordulu Başkan

Spor Toto 2. Lig takımlarından Aydınspor 1923'ün olağan genel kurulu kendi tesislerinde yapıldı.

Spor Toto 2.Lig takımlarından Aydınspor 1923'ün olağan genel kurulu kendi tesislerinde yapıldı. Siyah-beyazlı kulübün başkanlığına Ordulu işadamı Şahin Kaya seçildi.

Gergin bir havada geçen kongreye kulübün üyeleri ile taraftarlar katıldı. Kurula, adaylıktan çekilen Fatih Dereli ile Süha Bayırlı'nın tartışmaları damga vurdu. Taraftarlar da, kulübün daha fazla borçlanmamasını isterken, yönetim kuruluna giren birçok futbolcunun menejeri Metin Çetin'in kulübü icraya vermesi nedeniyle yönetim kurulundan çıkarılmasını istedi. Uzun süren tartışmalar sonunda Şahin Kaya başkan seçilirken, konuşmasında 'birliktelik' vurgusu yaptı.

DERELİ: "BORCU İBRA ETMEYELİM"

Kulübün mali yapısı görüşüldüğü ve ibrası sırasında konuşan Fatih Dereli, son 5 ay haricinde 4 milyon 200 bin TL kulübün borçlu olduğunu söyledi. Divan Başkanı eski Başkan İlhan Günendi'ye yönelik konuşan Dereli, "Pasif borçlarla birlikte kulübün 5 milyon 500 bin TL civarında borcu bulunuyor. Belki Aydınspor 1923 üyelerinin, kendi başkanlarını seçebileceği son kongreydi. Bunu da kaybediyoruz. Bu borcu ibra etmeyelim. Ben, borcu ibra etmeme taraftarıyım. Biz bir Aydınspor kaybettik. Bu düşüş, borçlanmayla başlamıştı. Buna dikkat edelim. Buna göre oy kullanalım"dedi.

GÜNENDİ: "KULÜBÜN GELİRİ YOK"

Eski Başkan Günendi ise, kulüp yönetmenin zor olduğunu söyledi. Günendi, "Bizim şu ana kadar gördüğümüz kadarıyla bir kuruş geliri yok. Bu kulüp bugüne kadar sağdan-soldan gelen desteklerle döndürdü. Herkesin borcu var. Bana göre başta hatalar olmuştur. Bugün Fenerbahçe-Galatasaray'da da hata oluyor. Belli para gitmiştir. Doğrudur. Yeni gelecek yönetimin daha dikkatli olacağını düşünüyorum."diye konuştu.

METİN ÇETİN'E İTİRAZ

Konuşmaların ardından kulübün mali yapısı ve borçları ibra edilirken, yönetim kurulu üyelerinin isminin okunduğu sırada Fatih Dereli ile taraftarlar Metin Çetin ismine itiraz etti.

Fatih Dereli yaptığı konuşmada, "Kulübü 49 bin 600 TL için icraya veren bir kişi yönetici olamaz"derken, Süha Bayırlı ise, Çetin'in kulüpten ayrılan Savaş Yıldızhan'ın menejeri olduğunu, Savaş'ın alacağını menejeri Metin Çetin'den tahsil ettiği için icranın Çetin'in üzerine gözüktüğünü savundu. Taraftarlardan Ertan Öztürk'te Metin Çetin'in yönetim listesinde yer almaması gerektiğini ifade etti.

"İLK AMACIMIZ AYDINSPOR İLE BİRLEŞMEK"

Konuşmaların ardından Şahin Kaya Başkan olarak kulübe seçildi. Kaya, yaptığı konuşmada yapıcı bir üslup kullanırken ilk hedeflerinin 1966 kuruluşlu olan Aydınspor ile birleşmek olduğunu altını çizdi.

Kaya şu ifadeleri kullandı:

"Takımımızı Süper Lig'de ilk 6'ya oynatalım. Bunu,herkesten çok istiyorum. Ancak önce kulübü 4 bacağına oturtmamız lazım. Bu işi üstlenmek çok zor bir olay. Ateşten gömlek giymek gibi"

Kongre öncesinde kırıcı demeçlerle karşılaştıklarını anlatan Kaya, sorunları oturup çözmek istediklerini ifade etti. Kaya sözlerini şöyle sonlandırdı: "Ben kimseyle çıkıp kavga etmek istemem. Fatih Dereli, bu kentin çocuğu. Aydınspor'da forma giymiş. Çıkıp, tribüne gidip kolkola maç izleyelim. Burada bize düşmanlık düşmez. 15 gün sonra 632 bin, daha sonra 737 bin TL ödeme yapmak zorundayız. Önce Allah'a güveniyorum. Sonra da kendime. Bu işin üstesinden hep birlikte geleceğiz"

Asil: Şahin Kaya, Vasıf Suha Bayırlı, Mahmut Aydın, Yüksel Macaroğlu, Metin Çetin, Özgür Keskin, Metin Başaran,Polat Bora Mersin, Altan Güney, Hüseyin Yıldız, Bülent Aytürk, Deniz Battal, Kaya Özcan, Günday Kurnaz, Emin Kaya.

Yönetim Kurulu Yedek : Mustafa İsmet Müren, Ogün Demiray, Kamil Uyan, Selçuk Gezgin, Metin Gündoğdu, Ahmet Mehmet Keleşoğlu, Fatih Ünlü, Yalçın Yıldırım, Sercan Seyhan, Tahsin Kahraman, Nuri Çınar, Abdullah Taka, Ozan Akgündüz, Gökhan Direk, Umur Kaydan. - AYDIN

Aydınspor 1923'e Ordulu Başkan

Aydınspor 1923'e Ordulu Başkan

Aydınspor 1923'e Ordulu Başkan

Aydınspor 1923'e Ordulu Başkan

Aydınspor 1923'e Ordulu Başkan

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Aydınspor 1923, Şahin Kaya, Dereli, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title