Aydınlı İşadamları'nın En Büyük Umudu Çine Demiryolu Rojesi

Aydınlı İşadamları'nın En Büyük Umudu Çine Demiryolu Rojesi

Dünyanın ve Ülkemizin En Önemli Maden Rezervine Sahip Bölgelerin Başında Gelen Aydın'ın Çine İlçesi'ne Kurulacak Olan Demir Yolu İşadamlarını Ümitlendirdi. Projenin Bir An Önce Tamamlanmasını İsteyen Aydın Sanayi Odası (Ayso) Meclis Başkanı Yalçın Pekgüzel "Aydın Sanayi Odası Olarak Hükümetten En Öncelikli Talebimiz Denizli Çevre Yolu ve Çine Demiryolunun Bir An Önce Tamamlanmasıdır" Dedi.

Aydınlı İşadamları'nın En Büyük Umudu Çine Demiryolu Rojesi

Dünyanın ve ülkemizin en önemli maden rezervine sahip bölgelerin başında gelen Aydın’ın Çine İlçesi’ne kurulacak olan demir yolu işadamlarını ümitlendirdi. Projenin bir an önce tamamlanmasını isteyen Aydın Sanayi Odası (AYSO) Meclis Başkanı Yalçın Pekgüzel “Aydın Sanayi Odası olarak hükümetten en öncelikli talebimiz Denizli çevre yolu ve Çine demiryolunun bir an önce tamamlanmasıdır” dedi.

Yaşanan değişik krizlere ve kuraklığa rağmen 2007 yılının Aydın için ihracat bakımından önceki yıllara göre başarılı geçtiğini ifade eden AYSO Meclis Başkanı Yalçın Pekgüzel “Aydın’da tarıma dayalı sanayinin yanında turizme de eğilmek lazım. Turizm için hizmet kadar can ve mal güvenliği, bunun yanında sağlıklı ortamlar oluşturmaya mecburuz. Maalesef yaşanan trafik kazaları da turizmi olumsuz etkileyen unsurlardan biri. Ülkenin en önemli turizm potansiyeline sahip Aydın ve çevresindeki yollarda kamyon sayısını azaltmayı hedefliyoruz. Bu hem taşıma maliyetini düşürecek hem de trafiğin rahatlamasını sağlayacaktır. Bu nedenle Aydın Sanayi Odası olarak Denizli Çevre Yolu Projesi ile Aydın-Çine Demiryolu Projesinin bir an önce tamamlanmasını istiyoruz” dedi.

(İK)

03.02.2008 21:20 TSİ