Aydın: Türkiye 3. Futbol Ligi

Aydın: Türkiye 3. Futbol Ligi

- Türkiye 3. Futbol Ligi 3. Gurup Takımlarından Aydınspor Teknik Direktörü Murat Yoldaş, Takımın 4 Gün Gibi Kısa Bir Sürede Kurulmuş Olmasına Rağmen İyi Mücadele Ettiğini Belirterek, "Oynadığımız 4 Maşta Futbolcularımın Sergilediği Oyundan Memnunum. Kısa Sürede Büyük Aşamalar Kaydederek, Aydınspor'da Takım Ruhu Oluşturmaya Çalışıyoruz" Dedi.

Aydın: Türkiye 3. Futbol Ligi

- Türkiye 3. Futbol Ligi 3. Gurup takımlarından Aydınspor Teknik Direktörü Murat Yoldaş, takımın 4 gün gibi kısa bir sürede kurulmuş olmasına rağmen iyi mücadele ettiğini belirterek, "Oynadığımız 4 maşta futbolcularımın sergilediği oyundan memnunum. Kısa sürede büyük aşamalar kaydederek, Aydınspor'da takım ruhu oluşturmaya çalışıyoruz" dedi.

Pazar günü kendi sahasında Mustafa Kemal Paşaspor'la karşılaşacak olan Aydınspor'da Teknik Direktör Murat Yoldaş, takımın geçtiğimiz dört haftada sergilediği performansı değerlendirdi. Çok kısa bir sürede kurulan takımda oyuncularının oynadıkları maçlarda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını kaydeden Yoldaş, Aydınspor'un en büyük dezavantajının oyuncuların boy sorunu olduğuna dikkat çekti.

Liglerin başlamasına 4 gün kala kurulan bir takım olduklarını hatırlatan Murat Yoldaş, buna rağmen oyuncuların çok çabuk kaynaştıklarını ve kardeşçesine bir dayanışma örneği göstererek özveri ile mücadele ettiklerini söyledi. Ligin başlaması ile birlikte 4 tane ardı ardına mücadele seviyesi yüksek maç oynadıklarını kaydeden Yoldaş, bu takımların hepsinin grupta iddialı olan ve şampiyonluğa oynayan takımlar olduğunu vurguladı. Yoldaş, bu zorlu periyottan çok az kayıpla çıktıklarını ve böylesine ağır bir yükün altından kalkmayı başardıklarına değindi. Burdurspor maçı hariç diğer maçların tamamında öne geçen taraf olduklarına dikkat çeken Yoldaş, "Oynadığımız tüm maçları kazanabilirdik. Ama olmadı. Şansız yediğimiz gollerle hep puanlar kaybettik. Kısa sürede kurulan bir takımda oyun içerisinde böyle düşüşler oluyor. Futbolcularımız doğal olarak daha tam anlamı ile hazır durumda değiller. Daha ilk maçımızı oynamadan taraftarımızdan bize bir süre tanımasını ve biraz daha sabırlı olmasını istemiştik. Her geçen gün daha iyiye gidiyoruz. İnanıyorum ki iki veya üç maç sonra özlenen Aydınspor'u sahada izleyebilecekler" diye konuştu.

"BOY SORUNUNU ÇÖZMELİYİZ"

Takım oyucularının fizik olarak daha yeterli seviyeye gelmediğinin altını çizen Murat Yoldaş, bu eksikliğin tamamlanması durumunda iyi sonuçların gelmeye başlayacağını iddia etti. Yoldaş, tüm bunlara rağmen takım olarak çok iyi mücadele ettikleri ve hiç bir takıma karşı karşıya gol bulma şansı vermediklerini savundu. Yoldaş, yenilen bir çok golün defans takımın genel sorunu olan boy sorunu neticesinde doldur boşalt atakların arkasından geldiğine işaret etti. boy sorununu ile gol yollarında da sıkça karşılaştıklarını kaydeden Yoldaş, "Grubumuzdaki diğer takımlara göre özellikle defans bloğundaki oyuncularımızın boy ortalamaları çok düşük. Oyuncularımız kısa kalıyor ve goller böyle yeniliyor. Forvette de aynı sıkıntı bizi çok etkiliyor. Şuan kadroda yer bulamayan oyuncularımızı bir an önce hazırlayarak boy sorununu çözmeye çalışacağız" dedi.

(DAK-YK)

Kaynak: İHA