Aydın - Soyunma Kabinine Hemşireleri Görüntüleyen Temizlik Görevlisi Tutuklandı

Aydın - Soyunma Kabinine Hemşireleri Görüntüleyen Temizlik Görevlisi Tutuklandı

Hastanede Gizli Kamera Şoku

Aydın - Soyunma Kabinine Hemşireleri Görüntüleyen Temizlik Görevlisi Tutuklandı

HASTANEDE GİZLİ KAMERA ŞOKU

Aydın'daki Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde taşeron firmaya bağlı olarak çalışan 30 yaşındaki temizlik görevlisi S.A., cep telefonuyla personelin kullandığı soyunma kabinlerini görüntülediği iddiasıyla tutuklandı.

Olay, geçen cumartesi günü ADÜ Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nin Kalp ve Damar Cerrahisinde görevli bir hemşirenin, soyunma odasında üstünü değiştirirken bir temizlik görevlisi tarafından görüntülendiği ve görüntülerin hastanedeki diğer çalışanlara gösterildiği yönündeki söylentilerden haberdar olmasıyla ortaya çıktı.

Adı açıklanmayan hemşire, aynı serviste çalışan temizlik görevlisi S.A. hakkında şikayetçi oldu. Gözaltına alınan bekar S.A.'nın cep telefonunda yapılan incelemede hemşireye ait gizlice kaydedilmiş görüntüler ile porno içerikli videolara rastlandı. S.A.'nın soyunma kabinine bir ilaç kutusu içerisinde koyduğu cep telefonuyla soyunan tüm hemşire ve kadın doktorların görüntülerini çektiği iddia edildi. Servisteki diğer çalışanların da şikayetçi olduğu S.A. sorgusunun ardından dün çıkarıldığı mahkemece 'izinsiz görüntü kaydetmek' ve 'teşhir' suçlamasıyla tutuklandı.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Şükrü Boylu, olaydan büyük üzüntü duyduklarını, tekrarlanmaması için gerekli önlemleri alacaklarını söyledi.