Aydın Polisinden Kızılay'a Kan Desteği

Aydın Polisinden Kızılay'a Kan Desteği

Kızılay Kan Merkezi Tarafından Başlatılan "Kan Ver, Hayat Kurtar" Kampanyası Aydın'da Yoğun İlgi Gördü. Geçtiğimiz Hafta Aydın Valiliği ve İl Genel Meclisi'nde Gerçekleşen Kan Bağışlarının Ardından Bugün Aydın Emniyet Müdürlüğü Kadrosu'nda Görev Yapan Polisler de Kan Verdi. Organ Bağışı'nda Türkiye'de İlk Sıralarda Yer Alan Aydın'ın Kan Bağışında da Ülkeye Örnek Bir Olduğu Bildirildi.

Aydın Polisinden Kızılay'a Kan Desteği

Kızılay Kan Merkezi tarafından başlatılan "Kan Ver, Hayat Kurtar" kampanyası Aydın'da yoğun ilgi gördü. Geçtiğimiz hafta Aydın Valiliği ve İl Genel Meclisi'nde gerçekleşen kan bağışlarının ardından bugün Aydın Emniyet Müdürlüğü Kadrosu'nda görev yapan polisler de kan verdi. Organ Bağışı'nda Türkiye'de ilk sıralarda yer alan Aydın'ın kan bağışında da ülkeye örnek bir olduğu bildirildi.

Bugün sabah saatlerinde Aydın Polisevi'nde düzenlenen kan bağış kampanyasına başta emniyet müdür ve amirleri olmak üzere polisler yoğun ilgi gösterdi. Kampanya kapsamında ilk kanı Emniyet Müdürü Yılmaz Orhan ve emniyet müdür yardımcıları ve şube müdürleri verdi. Kan vermenin kutsal bir görev olduğunu belirten Emniyet Müdürü Yılmaz Orhan, polsi teşkilatı olarak her zaman kan bağışında bulunduklarını bundan sonra da periyodik olarak bağışlara devam edeceklerini söyledi. Kime ne zaman kan ihtiyacının olacağını kimsenin bilemeyeceğini belirten Emniyet Müdürü Orhan "Kan vermek kutsal bir görev olduğu gibi aynı zamanda sağlıktır. Personelimizin çoğunluğu sık aralıklara kan veriyor. Ancak kampanyaya destek vermek amacıyla Kızılay yetkililerine talepte bulunduk. Bugün burada çok miktarda kan bağışı yapılacağına inanıyorum" dedi.

(İK-YK)

20.03.2007 16:17 TSİ