Aydın Milletvekili Erdem'den Gündem Değerlendirmesi

Aydın Milletvekili Erdem'den Gündem Değerlendirmesi

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, AK Parti Nazilli İlçe Başkanlığında Partilileriyle Bir Araya Geldi. Türkiye'de Yaşanan Siyasi Krizi Değerlendiren Erdem, "Bu Millet Kaybetmemelidir Bir Yıldır Yaşanan Siyasi Kriz Nedeniyle Milletimiz Kaybetmiştir" Dedi.

Aydın Milletvekili Erdem'den Gündem Değerlendirmesi

AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, AK Parti Nazilli ilçe Başkanlığında partilileriyle bir araya geldi. Türkiye'de yaşanan siyasi krizi değerlendiren Erdem, "Bu millet kaybetmemelidir bir yıldır yaşanan siyasi kriz nedeniyle milletimiz kaybetmiştir" dedi.

Ak Parti Nazilli İlçe Başkanlığında yapılan toplantıya Aydın Milletvekili Mehmet Erdem ile birlikte İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Eker, Nazilli İlçe Başkanı Ali Ertürk, İlçe Kadın Kolları Başkanı Ayşin Hittet, yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başlayan siyasi krizin halen sürdüğünü iddia eden Mehmet Erdem, asla kaybetmemesi gerektiğini ifade etti. Tahammül edemeyecekleri en önemli şey milletin kaybetmesi olduğunu belirten Erdem, "Gelinen siyasi nokta AK Parti'nin kapatılma davasıyla birlikte tuzu biberi olmuştur. Geçen bir, bir buçuk yıl içerisinde çeteleşme yapılarının devlete ne kadar zarar verdiğini gördük. Bilim insanlarından siyasilere kadar illegal bir yapı oluşturan çeteler, hükümeti birçok alanda çalışmaya zorlamıştır. Kapatılma dava sebebi çetelerle mücadele edilmesinden dolayı mıdır? Bu tür olaylar ekonomik istikrarsızlığı tetikler. Peki, AK Parti bugüne kadar gelinen bu süreçte ne yaptı. Kendimizi değil milletimizi düşündük. Meclis ve hükümet hiçbir şey yokmuş gibi çalışmalarını sürdürdü. Gerekli tedbirlerin alınması için tüm çalışmalar, devletimizin her kademesinde yapıldı. Türkiye bu dönemden ekonomik açıdan kazançlı çıkmayacaktır. En az zararlı çıkmak için ise çalışmalarımız bütün hızıyla sürmektedir. Terör başta olmak üzere atılacak tüm adımlar düzenlenmiştir" dedi.

Milletvekili Erdem geçirilen dönemin demokrasi açısından normal bir dönem olmadığını ifade ederek "Demokrasi açısından geçirdiğimiz bu dönemin ülkemizin göreceği son kötü şey olsun. Türkiye bundan sonra böyle anormal dönemler görmeyecektir. 1940'lara asla dönmeyecektir. Laiklik ve hukuk devleti açısından asla ödün vermeyecektir. Hukuki iradeye sesleniyorum; Menderes'i adaletin karşısına diken bu irade AK Parti'yi aynı yere getiremeyecektir. Bundan sonra Türkiye adalet yolunda kararlılıkla yürüyecektir" diye konuştu.

(AS-MB-İK) 14.06.2008 18:36 TSİ