Aydın: Kuşadası Polisi'nden Uyuşturucu Operasyonları

Aydın: Kuşadası Polisi'nden Uyuşturucu Operasyonları

Yeni Eğitim-öğretim Yılının Başlamasıyla Birlikte Kuşadası Şehir Merkezindeki Okulların Önlerinde Geniş Çaplı Önlemler Alan Kuşadası Emniyet Müdürlüğü'ne Bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Amirliği Ekiplerinin Yaptıkları Operasyonlarda, Çok Sayıda Hap ve Esrar Gibi Uyuşturucu Maddeler Ele Geçirildi.

Aydın: Kuşadası Polisi'nden Uyuşturucu Operasyonları

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte Kuşadası şehir merkezindeki okulların önlerinde geniş çaplı önlemler alan Kuşadası Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Amirliği ekiplerinin yaptıkları operasyonlarda, çok sayıda hap ve esrar gibi uyuşturucu maddeler ele geçirildi.

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Amirliği tarafından gerçekleştirilen 3 ayrı operasyonla ilgili Kuşadası Emniyet Müdürü Şenol Zeybek, bugün bir basın toplantısı düzenledi. Uyuşturucuyla mücadeleye büyük önem verdiklerini belirten Emniyet Müdürü Zeybek, özellikle gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak için çalışmalarını aynı kararlılıkla sürdüreceklerini söyledi.

Emniyet Müdürü Zeybek'in yaptığı açıklamaya göre, son 3 gün içerisinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Amirliği tarafından yapılan operasyonlarda, çevre yolu üzeri Çamlık Kavşağı'nda M.B. isimli bir şahsın üzerinde yapılan aramada bin adet uyuşturucu extacy hap ele geçirildi. Uyuşturucu haplara el konulurken, sorgulamasının ardından mahkemeye çıkarılan zanlı tutuklanarak Söke Cezaevi'ne konuldu.

Kuşadası Polisi'nin Türkmen Mahallesi'ndeki Şehit Kaya Aldoğan Lisesi önü ile Cuma Pazarı Kavşağı'nda O.D., B.D., İ.Z., O.K. ve O.Ö. isimli şahısların üzerinde yapılan aramalarda ise, satışa hazır halde 9 adet fişek tabir edilen esrar maddesi ile içime hazır esrar maddeleri ele geçirildi. Olayla ilgili 5 kişi göz altına alındı.

Olaylarla ilgili soruşturmalar sürüyor.