Aydın'ın Ekonomisi Masaya Yatırıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Aydın'ın Ekonomisi Masaya Yatırıldı

AA - Haberler | Politika
Aydın'ın Ekonomisi Masaya Yatırıldı

Türkiye Ekonomi Gazeteciler Derneği üyelerinin Aydın ziyaretine ilişkin açıklama yapan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, "Geleceğimizi konuştuk. Gelecekle ilgili neler yapabiliriz, bugün neler yapabiliriz. Dün Aydın'ın potansiyeli neydi, gelecekte ne olacak.

Türkiye Ekonomi Gazeteciler Derneği üyelerinin Aydın ziyaretine ilişkin açıklama yapan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, "Geleceğimizi konuştuk. Gelecekle ilgili neler yapabiliriz, bugün neler yapabiliriz. Dün Aydın'ın potansiyeli neydi, gelecekte ne olacak. Yol Haritamızı belirledik." dedi.

Aydın Valiliğinin daveti üzerine kente gelen Türkiye Ekonomi Gazeteciler Derneği üyeleri, Kuşadası'ndaki toplantının ardından Germencik ilçesindeki bir jeotermal tesisini gezdi.

Programa katılan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, derneğin üyeleriyle ilin değerlerini ve ekonomik potansiyelini masaya yatırdıklarını söyledi.

Aydın'ın ürünlerinin tanıtarak kamuoyunun aydınlatılması noktasında farklı tesislerde incelemeler yaptıklarını aktaran Savaş, bu kapsamda jeotermal ve incir işletme tesislerini gezdiklerini kaydetti.

Üyelere, ilin potansiyelini anlattıklarına dikkat çeken Savaş, şöyle konuştu:

"Aydınımızı tanıtmaya çalışıyoruz. Güzel verimli bir program oldu. Sayın Valimiz ve milletvekili arkadaşlarımızla beraber Sanayi Odası, Ticaret Odası, borsa başkanlarımızla birlikte Aydın'ımızı konuştuk. Geleceğimizi konuştuk. Gelecekle ilgili neler yapabiliriz, bugün neler yapabiliriz. Dün Aydın'ın potansiyeli neydi, gelecekte ne olacak. Yol haritamızı belirledik. Masaya yatırdık."

Türkiye Ekonomi Gazeteciler Derneği Başkanı Celal Toprak ise, derneğin yaklaşık 800 üyesi olduğunu belirterek, çok fazla organizasyonlar yaptıklarını, bunlardan birinin de Anadolu'da inceleme ve bilgilenme gezilerinin olduğunu kaydetti.

Kentle ilgili Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'den bilgi aldıklarını aktaran Toprak, "Milletvekilleri bize eşlik ediyor. Farklı sivil toplum örgütlerinden bizi bilgilendiriyorlar. Bu arada jeotermal ve incir tesislerini de gezdik. Yerinde bir takım şeyleri inceliyoruz. Yerinde görmek istiyoruz. Aydın ekonomisinin çok önemli fırsatlar içerdiğini tespit ettik, Burada inşallah önümüzdeki günlerde bu fırsatları değerlendireceğiz." diye konuştu.

Jeotermal firmanın Genel Müdürü Mehmet Şişman da, Aydın'da çalışır durumda 8 santrallerinin olduğunu, 200 megavat kurulu güce sahip oldukları bilgisini verdi.

AA - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
title