Aydın: Futsal Milli Takımı Kuşadası'nda Kampa Girdi

Avrupa Futsal Şampiyonası Ön Eleme Grup Müsabakalarına Hazırlanan Futsal (Salon Futbolu) Milli Takımı, Kuşadası'nda Kampa Girdi.

Aydın: Futsal Milli Takımı Kuşadası'nda Kampa Girdi

Avrupa Futsal Şampiyonası Ön Eleme Grup müsabakalarına hazırlanan Futsal (Salon Futbolu) Milli Takımı, Kuşadası'nda kampa girdi.

15-21 Ocak 2007 tarihleri arasında Finlandiya'da düzenlenecek Avrupa Futsal Şampiyonası Ön Eleme Grup müsabakalarında yer alacak Futsal Milli Takımı'nın 3 gün boyunca Kuşadası ve Selçuk'taki kapalı spor salonunda hazırlık çalışması yapacak. Teknik direktörlüğünü Ömer Kaner'in, takım kaptanlığını ise Ümit Davala'nın üstlendiği Futsal Milli Takımı'nda 22 oyuncu bulunuyor.

Futsal Milli Takımı Teknik Direktörü Ömer Kaner, Futsal'ın Türkiye'ye gelmesinin Türk futbolu açısından çok önemli olduğunu söyledi. 3 yıldır devam eden üniversiteler arası liglerde oynayan 400 futbolcu arasından seçme yaptıklarını ve 22 kişilik Futsal Milli Takımı kadrosunu belirlediklerini kaydeden Teknik Direktör Ömer Kaner, "Amacımız futsalı Türkiye'ye sevdirmek. Futsal sayesinde Türk futboluna çok önemli futbolcular yetiştireceğimize inanıyorum. 15-21 Ocak tarihleri arasında Finlandiya'da Avrupa Şampiyonası ön eleme maçları var. Bu şampiyonada mücadele edecek kadroyu belirlemek için bir kamp dönemi daha geçireceğiz. Şu anda çalışmalarımız son derece başarılı bir şekilde geçiyor" dedi.

Kaynak: İHA