Aydın Engin Haberleri

Aydın Engin haber, Aydın Engin son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aydın Engin - 31.10.2016
Güncelleme - Cumhuriyet Gazetesi Yönetici ve Yazarlarına Yönelik Soruşturma
Bu doğrultuda şüphelilerin adreslerinde arama yapan polis ekipleri, Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, avukat Bülent Utku, yazarlar Hikmet Çetinkaya, Aydın Engin, Güray Öz ve Mustafa Kemal Güngör'ün de aralarında bulunduğu 9 kişiyi gözaltına aldı.
Aydın Engin - 31.10.2016
Ek -Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Aydın Engin Gözaltına Alındı
EVLERDE ARAMABu arada, soruşturma kapsamında Cumhuriyet Kitap Eki yöneticisi Turan Günay'ın gözaltına alındığı, Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Aydın Engin ile Cumhuriyet Gazetesi eski yöneticisinin evinde arama yapıldığı öğrenildi.
Aydın Engin - 31.10.2016
Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Aydın Engin, Sağlık Kontrolünden Geçirildi
GÖZALTINA alınan Cumhuriyet Gazetesi yazarı Aydın Engin, sağlık kontrolünden geçirildiSabah saatlerinde gözaltına alınan Cumhuriyet Gazetesi yazarı Aydın Engin, sağlık kontrolünden geçirilirken gazetecilerin 'neden gözaltına alındınız' sorusu üzerine, "Bir şey söylemiyorum, Cumhuriyet'te...
Aydın Engin - 31.10.2016
Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Aydın Engin, Sağlık Kontrolünden Geçirildi
GÖZALTINA alınan Cumhuriyet Gazetesi yazarı Aydın Engin, sağlık kontrolünden geçirildiSabah saatlerinde gözaltına alınan Cumhuriyet Gazetesi yazarı Aydın Engin, sağlık kontrolünden geçirilirken gazetecilerin 'neden gözaltına alındınız' sorusu üzerine, "Bir şey söylemiyorum, Cumhuriyet'te...
Aydın Engin - 31.10.2016
Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Aydın Engin Sağlık Kontrolünden Geçirildi
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Sağlık kontrolünden detaylar Cumhuriyet gazetesi yöneticilerinden Engin, sağlık kontrolünden geçirildi - İSTANBUL.
Aydın Engin - 31.10.2016
Cumhuriyet Gazetesi Yönetici ve Yazarlarına Yönelik Soruşturma
Bu doğrultuda sabah saatlerinde, İstanbul ve Ankara'da, şüphelilerin adreslerinde arama yapıldı. Murat Sabuncu ve yazar Aydın Engin İstanbul'da, yazar Güray Öz de Ankara'da gözaltına alındı.
Aydın Engin - 21.10.2016
Çetin Altan Kadıköy'de Anıldı 
Basınımızın usta kalemlerinden ve eserleri dünya dillerine çevrilmiş Türkiye'nin değerli aydınlarından Çetin Altan Kadıköy Belediyesi Caddebostan Kültür Merkezi'nde anıldı. Anma gecesine Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, CHP Kadıköy İlçe Başkanı Ali Narin, Mehmet Altan'ın eşi Ümit Altan ve gazeteciler Hasan Cemal, Aydın Engin ve Yasemin Çongar, Deniz Türkali, Lale Mansur ile Çetin Altan'ın torunları Sanem ve Kerem Altan'ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.
Aydın Engin - 4.7.2016
Erol Önderoğlu'ndan Tgc'ye Ziyaret
SORUŞTURMA AÇILANLAR 3 Mayıs'ta başlatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin 'Nöbetçi Eş Genel Yayın Yönetmenliği' kampanyasına katıldıkları gerekçesiyle 50 kişi hakkında soruşturma açıldı. Kampanyaya katılıp haklarında soruşturma açılanlar şöyle: "Faruk Eren, Ertuğrul Mavioğlu, Ayşe Düzkan, Erol Önderoğlu, Celalettin Can, Mustafa Sönmez, Melda Onur, Fehim Işık, Celal Başlangıç, Eşber Yağmurdereli, Ragıp Duran, Nurcan Baysal, Ömer Ağın, Ahmet Abakay, İhsan Çaralan, Işın Eliçin, Murat Çelikkan, Uğur Karataş, Öncü Akgül, Ayşe Batumlu, Sebahat Tuncel, Saruhan Oluç, Nadire Mater, Beyza Üstün, Mehmet Güç, Tuğrul Eryılmaz, Faruk Balıkçı, Şeyhmus Diken, Necmiye Alpay, Jülide Kural, Yıldırım Türker, Ahmet Nesin, Kemal Can, Şebnem Korur Fincancı, Hasip Kaplan, Nevin Erdemir, Hakkı Boltan, Cengiz Baysoy, Kumru Başer, Veysi Altay, Hasan Hayri Şanlı, Hasan Cemal, Deniz Türkali, Dicle Anter, Çilem Küçükkeleş, Said Sefaoğlu, Aydın Engin, İhsan Eliaçık ve İmam Canpolat.
Aydın Engin - 15.3.2016
Tan Oral'dan "Çizgilerden" Sergisi
Halen T24 haber sitesinde karikatür çizen Tan Oral'ın, Aydın Engin tarafından hazırlanan "Tan Oral Kitabı - Kitabın Adı Budur" isimli biyografik söyleşi kitabı, 2006 yılında İş Bankası Kültür Yayınları'nın "Nehir Söyleşiler" dizisi kapsamında yayınlandı.
Aydın Engin - 29.2.2016
Aydınlardan Yeni Bildiri: Boyun Eğmeyeceğiz
BİLDİRİYE İMZA ATANLAR Bildiriye şu isimler imza attı: Abut Can, Adnan Genç, Ahmet Hulusi Kırım, Ahmet İsvan, Altan Açıkdilli, Attila Tuygan, Aydın Engin, Ayten Bakır, Aziz Tunç, Baskın Oran, Bora Kılıç, Bozkurt Kemal Yücel, Bülent Keneş, Bülent Tekin, Celal Başlangıç, Cengiz Aktar, Derya Yetişgen, Doğan Özgüden, Eflan Topaloğlu, Erdal Yıldırım, Erol Özkoray, Ezeli Doğanay, Fatin Kanat, Fatma Dikmen, Fikret Başkaya, Fusun Erdoğan, Gül Gökbulut, Gün Zileli, Güngör Şenkal, Habib Taşkın, Haldun Açıksözlü, Halil Savda, Hasan Cemal, Hasan Kaya , Hasan Oğuz, Hasan Zeydan, İbrahim Seven, İnci Özgüden, İshak Kocabıyık, İsmail Cem Özkan, Kadir Cangızbay, Kenan Yenice Mahmut Konuk, Mehmet Demirok, Meral Saraç Seven, Murad Mıhçı, Mustafa Yetişgen, Metin Gülbay , Muzaffer Erdoğdu, Nadya Uygun, Oya Baydar, Özcan Soysal, Pınar Ömeroğlu, Rabia Mine, Raffi A.
Aydın Engin - 19.1.2016
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Öldürülen Gazeteciler İçin Etkinlik Düzenliyor
TGC Başkanı Turgay Olcayto ve Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu’nun açılış konuşmalarını yapacağı etkinliğin moderatörleri TGC Genel Sekreteri Sibel Güneş ve gazeteci-yazar Yasemin Arpa." Forumda yer alacak isimler şöyle: Ahmet Abakay (Çağdaş Gazeteciler Derneği Başkanı), Altan Öymen (Radikal Gazetesi Yazarı), Aydın Engin (Cumhuriyet Gazetesi Yazarı), Fatih Polat (Evrensel Gazetesi Yayın Yönetmeni), Göksel Göksu (CNN Türk Muhabiri), Hıfzı Topuz (Gazeteci, Yazar), Kadri Gürsel (Basın Enstitüsü Derneği Başkanı),Metin Uca (Gazeteci), Mihail Vasiliyadis (Apovyematini Gazetesi Sahibi), Nedim Şener (Posta Gazetesi Yazarı), Sibel Köklü (Yurt Gazetesi Ekonomi Editörü-Öldürülen gazeteci Nuh Köklü’nün eşi), Tarık Akan(Sanatçı), Uğur Güç (Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı).
Aydın Engin - 8.1.2016
Tarihi Köyde Pilav Geleneği
Köy muhtarı Aydın Engin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, köylerinin 650 yıllık bir geçmişinin bulunduğunu ve geçmişten gelen adetlerin günümüzde de sürdürüldüğünü söyledi.
Aydın Engin - 16.12.2015
Ankara'daki Pütürgeliler Bir Araya Geldi
Ankara Pütürgeliler Sosyal Yardımlaşma, Dayanışma ve Kültür Derneğinin organize ettiği kahvaltıya çok sayıda Ankara'da yaşayan Pütürgeli akademisyen, hakim, bürokrat, öğretmen, iş adamı ile birlikte (MASTÖB) Malatya Sivil Toplum Örgütleri Birliği Ankara şube yönetim kurulu başkan ve üyeleri katıldı. Toplantıda konuşan Pütürgeliler Derneği Başkanı Aydın Engin katılımcılara teşekkür ederek, ilerleyen dönemlerde sık sık bir araya gelmeye çalışacaklarını ifade etti.
Aydın Engin - 7.12.2015
CHP'li Vekillerin Dündar ve Gül'ü Ziyareti
Bu arada Dündar ve Gül için başlatılan nöbet de devam ediyor. Nöbetini tamamlayan Cumhuriyet Yazarı Aydın Engin, görevi, Basın Konseyi Yüksek Üyesi Turgay Noyan'a devretti.
Aydın Engin - 3.12.2015
Murat Belge: Haber Yüzünden Tutuklanmak Deli Saçması
Neden? Her zaman da hayati tehdit altında bulundum. Bir zamanlar ülkü ocakları öldürür diye bekliyorduk. Bugün yine benzer şeyler yaşıyoruz. En son Aydın Engin'le bir tehdit aldık.
Aydın Engin - 21.9.2015
Aydın Engin: Avcı'nın Tutuklanması, Devlet Gücünün Zorbaca Kullanılmasıdır
Eski savcı Bugün Gazetesi Yazarı Gültekin Avcı’nın 7 köşe yazısından tutuklanmasına meslektaşlarından tepki yağdı.
Aydın Engin - 2.9.2015
183 Aydından Medyaya Özgürlük Bildirisi (Güncellendi )
Türkiye’deki medyaya yönelik baskıları protesto amacıyla aydınlar, gazeteciler, yazarlar ve eski AK Partili dört vekilin de olduğu 183 kişi, 'Nazi Almanyası 2015' başlığıyla bildiri yayınladı.
Aydın Engin - 2.9.2015
180 Aydından Medyaya Özgürlük Bildirisi
Türkiye’deki medyaya yönelik baskıları protesto amacıyla aydınlar, gazeteciler, yazarlar ve eski AK Partili dört vekilin de olduğu 180 kişi, 'Nazi Almanyası 2015' başlığıyla bildiri yayınladı.
Aydın Engin - 1.9.2015
Aydın Engin: Çöküşe Geçmiş İktidarlar Medyaya Saldırır
İpek Medya Grubu’na yönelik baskına tepkiler sürüyor.
Aydın Engin - 31.8.2015
200 Aydından Barış Çağrısı
1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlenen ‘Barış İstiyorum Barış Bloku'nu Destekliyorum’ kampanyasına 200 aydın imza attı. 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle düzenlenen kampanya kapsamında, aralarında Adalet Ağaoğlu, Aydın Engin, Ümit Kıvanç, Ece Temelkuran, Nuray Mert, Genco Erkal, Hasan Cemal, Oya Baydar, Hakan Aksay ve Celal Başlangıç gibi isimlerin de bulunduğu 200'e yakın aydın barış çağrısında bulundu.
Aydın Engin - 2.8.2015
Aydınlardan Barış Çağrısı: Anaları Ağlatmayın!
Ülkeyi yönetenlerin birinci görevi, yurttaşları ezmemek, silaha ve suça yönelinmesi ortamını yaratmamak suretiyle terör eylemlerini işlevsiz, anlamsız kılmak ve buna karşın hala yapılıyorsa bu eylemlerin faillerini yakalamaktır. Terör elbette mazur görülemez ve savunulamaz. Ancak, bu tür eylemler neden gösterilerek kitlesel tutuklamalar, sonu gelmez gerginlikler, parti kapatmak, Meclis’i çalıştırmamak, kişisel hedeflere engel görülen kişileri siyasetten men etmeye kalkışmak gibi hukuku ve demokrasiyi askıya alan girişimler ve komşu ülkelerle olan gerginliğin savaşa dönüştürülmesi de asla onaylanamaz. Bu tür tutum ve davranışlar basiretli bir yönetimin değil, basiretsizliğin, ehliyetsizliğin ve yönetememenin aczidir. Ülke, böyle bir acze ve kişisel kaygılar içinde sürüklenişe terk ve teslim edilemez. Bütün siyasal taraf ve güçleri çatışma ortamına son vermek ve şiddeti durdurmak için çaba göstermeye davet eden aydınlar, “Özellikle de TBMM’yi ülkenin geleceğini, kaderini belirleyecek gelişmeleri müstafi bir hükumetin inisiyatifine bırakmamaya, bu yakıcı günlerde tatil yerleri yerine Ankara’da toplanarak, içine sürüklendiğimiz çatışma ve gerginlik ortamına, elindeki bütün yetki ve olanakları kullanmak suretiyle son vermek , barışa ve demokrasiye sahip çıkmak için göreve çağırıyoruz.” denildi. Çağrıda imzası bulunan isimler şöyle: Cengiz Aktar -Doç.Dr. Siyaset Bilimci Mehmet Altan -Prof.Dr. Ekonomist Akın Atauz - Mimar, Şehir Plancısı Oya Baydar -Yazar, sosyolog Murat Belge - Prof.Dr. yazar Orhan Kemal Cengiz - Hukukçu, yazar Aydın Engin -Gazeteci, yazar Eşref Erdem -Ankara eski Milletvekili, yönetici Abdulbaki Erdoğmuş -Diyarbakır eski Milletvekili, ilahiyatçı Hüseyin Ergün -SODEP E.
Aydın Engin - 2.8.2015
Yeter! Anaları Ağlatmayın" Çağrısı
Farklı siyasal görüş ve çevrelerden bir grup bilim, devlet ve siyaset insanı ortak bir çağrı metni yayınladı.
Aydın Engin - 28.7.2015
Dardanelspor Kulübünde Görev Değişimi
Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Dardanelspor'un kulüp başkanlığına, kurucu başkan Niyazi Önen'in oğlu Mehmet Önen seçildi.
Aydın Engin - 28.7.2015
Türkiye'nin En Genç Spor Kulübü Başkanı, 25 Yaşında Başkan Oldu
Çanakkale Dardanelspor, olağan kongresinde yeni yönetim kurulunu ve başkanını seçti.
Aydın Engin - 19.6.2015
Sanatçı Sabuncu Son Yolculuğuna Uğurlandı
Cenaze törenine, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen, İBB Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, İBB Şehir Tiyatroları Müdürü Şevket Demirkaya, Candan Sabuncu, Macit Koper, Orhan Alkaya, Aliye Uzunatağan, Can Gürzap, Ragıp Yavuz, Müjde Ar, Ercan Karakaş, Bilgesu Erenus, Aslı Öngören, Jülide Kural, Aydın Engin, Tuğrul Eryılmaz ve sanatçının yakınları katıldı.
Aydın Engin - 8.4.2015
Cafer Solgun: Soruşturmanın Açılmasını Manidar Buluyorum
Genelkurmay Başkanlığı tarafından 'Askere Gitmeyin Çünkü' kitabına katkıda bulunan isimler arasında yer alan Meydan gazetesi yazarı Cafer Solgun, Ergenekon ve Balyoz gibi davaların kapatıldığı dönemde soruşturmanın açılmasını manidar bulduğunu söyledi. “Askere Gitmeyin Çünkü…” isimli kitaba yazılar ve çizimler yoluyla katkı sunan Akın Birdal, Aydın Engin, Cafer Solgun, Ömer Faruk Gergerlioğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Tan Oral, Ohannes Kılıçdağı ve İsmail Beşikçi gibi isimler hakkında Genelkurmay Başkanlığı’nın şikâyeti üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türk Ceza Kanununun 318.
Aydın Engin - 23.1.2015
Hrant Dink Cinayeti Davası
"Hrant'ın arkadaşları"ndan açıklama Duruşma öncesi Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplanan "Hrant'ın Arkadaşları" üyesi bir grup basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Aydın Engin, bugüne kadar Hrant Dink davası adı altında bir müsamerenin sahnelendiğini savunarak, "Saklanan deliller, gizlemek isterken her şeyi ortaya döken zavallıca yazışmalar.
Aydın Engin - 22.12.2014
Aydınlardan, Demokrasiye ve Hukuka Dönüş Çağrısı
AK Parti hükümetinin son zamanlarda demokrasi, hukuk ve basın özgürlüğü gibi alanlarda geriye dönüş yaşadığına vurgu yapan aydınlar, imza kampanyası başlattı. Kampanyanın muhatabı olarak da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Davutoğlu da dahil olmak üzere bazı bakan ve kurumlar belirlendi, “Türkiye demokrasisi için çok geç olmadan AKP hükümetini bu girdiği tehlikeli yoldan dönmeye davet ediyoruz.” denildi. www.change.org/demokrasiyedarbe sitesinde ‘AKP hükümetine demokrasi ve hukuka dönüş çağrısı’ adı altında başlatılan, çok sayıda aydının imza attığı deklarasyonda, “Geçmişte askeri darbelerle kesintiye uğrayan Türkiye demokrasisi, bugün sivil bir yönetimin idaresi altında büyük bir hızla kan kaybediyor.Kuvvetler ayrılığını, yargının bağımsızlığını, parlamento denetimini, barışçıl toplanma ve gösteri hürriyetinin kullanılmasını ve basın özgürlüğünü kendisine bir tehdit/darbe olarak algılayan, demokrasinin klasik denge ve denetim sistemlerini “milli iradenin” önünde engel olarak sunan bir iktidar Türkiye’de işbaşındadır. Son bir kaç yılda pek çok yasa değiştirilerek, hukuk sistemi evrensel hukuk normlarından uzaklaştırılmış ve temel kişi hak ve özgürlükleri aleyhine bir baskı aracına dönüştürülmüştür. Her geçen gün daha da otoriterleşen AKP hükümeti yüzlerce gazeteci ve köşe yazarını uyguladığı baskılarla işlerinden attırmış, kamu gücünü kullanarak birçok gazete ve televizyonların, kendisine taraftar sermaye sahiplerine devredilmesini sağlamıştır.” ifadelerine yer verildi. Özgür basına yönelik 14 Aralık operasyonuna da değinilen deklarasyonda, “Son olarak 14 Aralık 2014’te Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV yöneticileri başta olmak üzere gazeteciler, televizyon yapımcıları ve dizi oyuncuları ‘terör örgütü’ üyesi oldukları ve devletin egemenliğini ele geçirmeye çalıştıkları gerekçesiyle gözaltına alınmış ve bir kısmı da tutuklanmıştır. İktidar tarafından yeniden kurgulanan ceza yasaları ve yargı organları devreye sokularak eleştirel medya tamamen susturulmak istenmekte, gazetecilik bir meslek olarak bitirilmeye çalışılmaktadır. Aşağıda isimleri zikredilen biz imzacılar, kamuoyunu Türkiye’de demokrasiden sapma yönündeki kaygı verici bir sürece dikkat kesilmeye çağırıyor, AKP hükümetini bu girdiği tehlikeli yoldan dönmeye davet ediyoruz.” denildi. Deklarasyonun muhatabı olarak da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Metin Feyzioğlu, Haşim Kılıç, TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyeleri, RTÜK Üyeleri, HSYK Üyeleri belirlendi. Deklarasyona imza atanlar alfabetik sıraya göre şöyle: Ahmet Altan, Ahmet İnsel, Ahmet İsvan, Ahmet Turan Alkan, Ali Bulaç, Altan Tan, Asaf Savaş Akat, Aslı Tunç, Ataol Behramoğlu, Aydın Engin, Ayhan Aktar, Baskın Oran, Bülent Keneş, Bülent Korucu, Cafer Solgun, Cengiz Aktar, Cengiz Çandar, Ceren Sözeri, Ceyda Karan, Cihangir İslam, Cüneyt Ülsever, Daron Acemoğlu, Dengir Mir Mehmet Fırat, Doğan Akın, Doğan satmış, Doğu Ergil, Ergun Babahan, Erkan Saka, Erkam Tufan Aytav, Ertuğrul Günay, Ferhat Kentel, Gençay Gürsoy, Hadi Uluengin, Hasan Cemal, Hayko Bağdat, Herkül Milas, Hilmi Yavuz, İbrahim Betil, İştar Gözaydın, Kazım Güleçyüz, Koray Çalışkan, Kürşat Bumin, Levent Köker, Maya Arakon, Mehmet Altan, Mehmet Betil, Mehveş Evin, Melis Behlil, Murat Aksoy, Murat belge, Mustafa Erdoğan, Mustafa Yeşil, Müge Göcek, Mümtaz’er Türköne, Namık Çınar, Nazlı Ilıcak, Neşe Düzel, Nil Mutluer, Nilüfer Göle, Niyazi Öktem, Nuray Mert, Orhan Kemal Cengiz, Osman Kavala, Oya Baydar, Ömer Laçiner, Ömer Madra, Pelin Batu, Reha Çamuroğlu, Sait Çetinoğlu, Samim Akgönül, Selahattin Özel, Seyfettin Gürsel, Suat Kınıklıoğlu, Şahin Alpay, Tahir Özyurtseven, Taner Akçam, Tayfun Atay, Tuğba Tekerek, Ufuk Uras, Ümit Kardaş, Yasemin Çongar, Yasemin İnceoğlu, Yavuz Baydar, Yavuz Oğhan, Yüksel Taşkın.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Aydın Engin Haberleri | Aydın Engin Kimdir - Haberler - Sayfa 6 - Aydın Engin haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Aydın Engin kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhuriyet Gazetesi Yönetici ve Yazarlarına Yönelik Soruşturma.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 20.9.2020 02:45:05. #1.14#
title