Aydın: Ege Liman İşletmeleri A.ş.'den Açıklama

Aydın: Ege Liman İşletmeleri A.ş.'den Açıklama

Ege Liman İşletmeleri A.ş.'den Yapılan Açıklamada, "Ege Ports, Kuşadası Limanı İçerisinde Bulunan İşyerleri İçin Gerekli Tüm Ruhsat ve İzinlere Sahiptir" Denildi.

Aydın: Ege Liman İşletmeleri A.ş.'den Açıklama

Ege Liman İşletmeleri A.Ş.'den yapılan açıklamada, "Ege Ports, Kuşadası Limanı içerisinde bulunan işyerleri için gerekli tüm ruhsat ve izinlere sahiptir" denildi.

Ege Liman İşletmeleri A.Ş.'den, 'Kuşadası Limanı'na Bir Kez Daha Yargı Yolu' haber üzerine bir açıklama yapılarak, haberde belirtilen işyerlerinin tüm ruhsat ve izinlere sahip olduğu kaydedildi. Yapılan yazılı açıklamada, "Kuşadası Kurvaziyer Limanı işletmesi, 2 Temmuz 2003 tarihinde Özelleştirme İdaresi tarafından satışa çıkarılmış; Global Yatırım Holding A.Ş. (Global Yatırım Holding) ile dünyanın önde gelen kurvaziyer şirketlerinden Royal Caribbean Cruises Ltd. (Royal Caribbean) ortaklığı tarafından devralınmıştır. 2003 yılından beri Kuşadası Limanı, Ege Liman İşletmeleri A.Ş. (Ege Ports) tarafından işletilmektedir. Ege Ports, Kuşadası Limanı içerisinde bulunan işyerleri için gerekli tüm ruhsat ve izinlere sahiptir. Ege Liman İşletmeleri A.Ş., Kuşadası Limanı'nın işletilmesi için ilgili resmi kurum ve kuruluşların istediği tüm ruhsat ve izinleri almış bulunmaktadır. Bu izin ve ruhsatlarla ilgili ruhsat numaraları, ruhsat onay tarihleri aşağıdaki gibidir. 1-Yapı Ruhsatı/ Ruhsat No: 192, Ruhsat Onay Tarihi: 03.08.2006. 2-Yapı Ruhsatı ve Tadilat/ Ruhsat No: 200, Ruhsat Onay Tarihi: 23.08.2006. 3-Yapı Kullanımı İzin Belgesi/ Belge No: 471, Belge Onay Tarihi: 28.08.2006. 4-İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı/ Ruhsat No: 826, Veriliş Tarihi: 04.09.2006" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: İHA