Aydın Doğan'dan Gümüşhane'de Ziyaretler
Haberler » Güncel » Aydın Doğan'dan Gümüşhane'de Ziyaretler - Haber

Aydın Doğan'dan Gümüşhane'de Ziyaretler

Doğan Holding Onursal Başkanı Aydın Doğan, memleketi Gümüşhane'de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Aydın Doğan'dan Gümüşhane'de Ziyaretler

Onursal Başkanı , memleketi Gümüşhane'de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Sabah İlçesi'nde Belediye Başkanı Muammer Duran tarafından Kent Parkı'nda verilen kahvaltıya katılan Aydın Doğan'a, Başkan Duran Kelkit işi Zilli Kilim üzerine işlenmiş Türk bayrağı hediye etti. Yaşar- İrfani Doğan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'ni ziyaret ettikten sonra Gümüşhane'ye geçen Aydın Doğan, Gümüştaş Madencilik'te incelemelerde bulundu.

'U ZİYARET ETTİ

Aydın Doğan, yanında Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu, Hürriyet Gazetesi yazarları Sedat Ergin ve Ertuğrul Özkök ve arkadaşlarıyla, daha sonra 2012 – 2013 sezonu Toto 3. Lig Play – Off birincisi olarak 2. Lig'e yükselen Gümüşhanespor'un tesislerini ziyaret etti. Burada kupayla birlikte poz veren, Gümüşhanespor Başkanı İdris Çimen ve yanındakilerle bir süre görüşen Aydın Doğan, "Gümüşhanespor'un başarılarında çok seviniyoruz. İnşallah daha da ileri gidersiniz. Spor biraz da ekonomik yönü olması gereken bir şey. Pahalı bir iş. Gümüşhane'nin çok fazla zengini yok. Fukara bir bölgede doğmuşuz. İyi insanların olduğu bir bölge ama fukara bir memleket. Gümüşhaneli herkes her yerde, 'memleketime ne yaparım?' diye katkıda bulunuyor. Bundan sonra da elimden geldiğince destek vereceğim" dedi.

ÜNİVERSİTE VE VALİLİĞİ ZİYARET

Aydın Doğan, Gümüşhane Belediye Başkanı Mustafa Canlı'nın, Sema Doğan Parkı'nda verdiği öğle yemeğine katıldı, ardından Gümüşhane Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Günaydın'ı makamında ziyaret etti.

Gümüşhane Üniversitesi'ne ve kentin eğitim yaşamına bundan önce olduğu gibi ellerinden gelen yardımı bundan sonra da yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Aydın Doğan'a, Rektör Günaydın tarafından işlemeli fincan hediye edildi. Doğan, daha sonra Gümüşhane Valisi Yusuf Mayda'yı makamında ziyaret etti. Mayda da Doğan'a Gümüşhane'nin ünlü Karaca mağarasının kabartma tablosunu hediye etti.

Aydın Doğan, Gümüşhane'de kurulu bulunan Doğan İletişim Merkezi'ni de ziyaret ettikten sonra Trabzon Havalimanı'na, oradan da İstanbul'a hareket etti. - Gümüşhane

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler