Aydın'da Tren Kazası 1 Ölü

Aydın'da Tren Kazası 1 Ölü

Aydın'da Akşam Saatlerinde Meydana Gelen Tren Kazasında Bir Kişi Feci Şekilde Hayatını Kaybetti. Kaza Nedeniyle Aydın-denizli Tren Yolu Ulaşıma Kapandı. Tren Yolunu Açma Çalışmaları Devam Ederken, Olayla İlgili Soruşturmanın Sürdürüldüğü Bildirildi.

Aydın'da Tren Kazası 1 Ölü

Aydın’da akşam saatlerinde meydana gelen tren kazasında bir kişi feci şekilde hayatını kaybetti. Kaza nedeniyle Aydın-Denizli tren yolu ulaşıma kapandı. Tren yolunu açma çalışmaları devam ederken, olayla ilgili soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Kaza saat 19.00 sıralarında Aydın Merkez Gölcük Köyü hemzemin geçidinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre köydeki yakınları ile bayramlaşmak için Aydın’dan Gölcük Köyü’ne gelen Savaş Yaşar (33) yönetimindeki 09 KU 680 plakalı kamyonet ile hemzemin geçitten geçmek istedi. Bu sırada kurban bayramında oluşan yolcu yoğunluğu nedeniyle Nazilli-İzmir arasında ek sefer yapan yolcu treni Savaş Yaşar’ın kullandığı araca çarptı. Yaklaşık 150 metre sonra durabilen terende kaza nedeniyle arıza meydana geldi. Aydın-Denizli tren yolu trafiğe kapandı. Kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kaza sonucu trenin alında kalan araç hurda yığınına döndü. Sürüklenen kamyonetten düşen sürücü Savaş Yaşar ise feci şekilde hayatını kaybetti. Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan olayla ilgili soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğü bildirildi. Kaza sırasında trende olan vatandaşlar “Gidiyorduk. Birden bir gürültü duyduk ve bir müddet sonra tren durdu. Tren çok fazla korna yaptı. Ancak sanırım sürücü duymadı” dedi.

Kazadan sonra olay yerine gelen Savaş Yaşar’ın yakınları ise sinir krizleri geçirdi. Hemzemin geçitte sürekli kaza meydana geldiğini belirten köylüler soruna çare bulunmasını istedi.

Aydın eski Sanayi’de demirci ustası olarak bir firmada çalıştığı öğrenilen Savaş Yaşar’ın Çine İlçesi’ne bağlı Hallaçlar Köyü’nde ikamet ettiği ve anneannesinin ve dayılarının bulunduğu Aydın Merkez Gölcük Köyü’ne bayramlaşmaya geldiği öğrenildi.

Geçen yıl evlendiği öğrenilen Savaş Yaşar’ın başka bir yakını ile de bayramlaşmak için araca eşi Sema Yaşar ve 1 yaşındaki oğlu Şevket Yaşar’ı almadığı eşi ve çocuğunun diğer yakınları ile köye gittiği bildirildi.

Kazada kurtarma ve Aydın-Denizli tren yolunu açma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

(İK)

22.12.2007 22:22 TSİ

Kaynak: İHA