Aydın'da Trafik Kazaları

Aydın'da Trafik Kazaları

Aydın'da dün gece meydana gelen iki ayrı kazada 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

Aydın'da Trafik Kazaları

Aydın'da dün gece meydana gelen iki ayrı kazada 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı. Kazaların biri Aydın-İzmir otoban yolunda, diğeri ise Aydın-Muğla Karyolu'nda meydana geldi.

İlk kaza gece yarısı Aydın-İzmir otobanında meydana geldi. Abdülkadir Avcı yönetimindeki araca, İsa Gökçe yönetimindeki tır çarptı. Kazada araç içerisinde bulunan 6 kişiden 3'ü hayatını kaybederken 3 kişi da yaralandı.

Edinilen bilgiye göre; İzmir'den Milas'a gitmekte olan Abdülkadir Avci (49) yönetimindeki 48 KG 456 plakalı kamyonete, 75 Yıl. Selatin Tüneline geçtikten sonra dinlenme girişi yakınlarında arkadan gelen İsa Gökçe yönetimindeki 20 AEK 60 plakalı TIR çarptı. Tırın altında bir süre sürüklenen araçtaki aynı aileden 3 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı. Sürücü Abdülkadir Avci, Orhan Avci (19) ve Sultan Avci (39) hayatını kaybederken, Ayşe Avci (22), Arzu Aral (16) ve Mehmet Aral (11) yaralı olarak Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Cumhuriyet Savcılığı tarafından el konulan kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı. Kaza nedeniyle uzun süre trafiğe kapatılan yol, araçların kaldırılıp tırdan yola dökülen kostiklerin yıkanmasından sonra trafiğe açıldı.

Öte yandan sabaha karşı Aydın-Muğla yolunda meydana gelen ikinci kazada ise 3 kişi yaralandı. Edinilen bilgiye göre; karayoluna çıkan başıboş bir at, yoldan geçen ve plakası tespit edilemeyen bir araç tarafından çarpıldı. Ayağı kırıldığı için hareket edemeyen at yol ortasına yığılıp kalınca, arkadan gelen 16 V 7621 plakalı Mustafa Ş. yönetimindeki otomobil atı çarpmamak için ani manevra yapınca yoldan çıktı. Sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil önce orta refüje çıktı, ardından orta refüjdeki ağaçları çarpıp devirdikten sonra durdu. Hurdaya dönen otomobildeki 3 kişi yaralanırken polis ve jandarma yolda başka kaza olmaması için kara yolunun bir şeridini trafiğe kapattı. Yaralılar Aydın Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Yol yaralı atın yoldan kaldırılması ile yeniden trafiğe açıldı. - AYDIN

Kaynak: İHA