Aydın'da Seçimin Galibi CHP Oldu

Aydın'da Seçimin Galibi CHP Oldu
Cİhlas Haber AjansıN - Haberler | Güncel

CHP Aydın'da büyükşehirle birlikte dokuz ilçede seçimi kazanırken MHP beş, AK Parti üç ilçe belediye başkanlığı aldı.

CHP Aydın'da büyükşehirle birlikte dokuz ilçede seçimi kazanırken MHP beş, AK Parti üç ilçe belediye başkanlığı aldı. Büyükşehir Belediye Meclisi üye dağılımı ise CHP 33, AKP 27 MHP 22 oldu. Bu seçimlerde daha önce CHP’de olan iki ilçeyi MHP, iki ilçeyi de AK Parti kazandı. AK Partili olan bir ilçe CHP’ye, bir ilçe ise MHP’ye geçti.

Aydın’da büyükşehir, 17 ilçe ve bunlara bağlı mahallelerde 2 bin 758 sandıkta, 753 bin 619 seçmen oy kullandı. Resmi olmayan sonuçlara göre oyların yüzde 43,8’ini alan CHP adayı Özlem Çerçioğlu, Aydın’ın ilk büyükşehir belediye başkanı seçildi. Büyükşehirde ikinci sırayı yüzde 29,2 ile AK Partili Mustafa Savaş, üçüncü sırayı yüzde 21,6 ile MHP’li Ali Uzunırmak aldı. Aydın Efeler Belediye Başkanlığı'nı, CHP’nin adayı Mesut Özakçan kazandı. CHP, dün akşam meydanda seçim zaferini havai fişek ve araç konvoylarıyla kutladı. Özakçan ile birlikte kutlama yapan Çerçioğlu, birlik ve beraberlik mesajları içeren teşekkür konuşmasında, "Aydınlıların hepsini çok seviyorum. Bana verdikleri destek dolayı teşekkür ediyorum. Bizler büyük bir aileyiz. Aydın’ın beklediği hizmetleri gerçekleştirmek için tüm siyasi partilerle birlikte çalışmaya hazırız. Kazanan demokrasi olmuştur." dedi

Aydın’da resmi olmayan seçim sonuçlarına göre ilçe belediye başkanları şunlar:

Buharkent Yusuf Vural (MHP), Çine Salih Dinçer (CHP), Bozdoğan Tümer Apaydın (CHP), Didim A.Deniz Atabay (CHP), Efeler Mesut Özakçan (CHP), Germencik Ümmet Akın (MHP), Incirliova Gürşat Kale (MHP) Karacasu Mustafa Büyükyapıcı (CHP), Kapuzlu Tuğrul Ozan (MHP), Koçarlı Mutlu Öztürk (CHP) Köşk Rıfat Kadri Kılınç (AKP, Kuşadası Özer Kayalı (CHP), Kuyucak Metin Ertürk (AKP), Nazilli Haluk Alıcık (MHP), Söke Süleyman Toyran (CHP), Sultanhisar Osman Yıldırımkaya (CHP), Yenipazar Zafer Savcı (AKP).

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet Haberler

title