Aydın'da Oto Şebekesi Çökertildi

Aydın'da Oto Şebekesi Çökertildi

Ege'de Değişik İllerde Park Halindeki Araçları Çalarak Parçalayıp Satan Bir Şebeke, Aydın Polisi'nin Başarılı Operasyonu Sonucu Çökertildi.

Aydın'da Oto Şebekesi Çökertildi

Ege'de değişik illerde park halindeki araçları çalarak parçalayıp satan bir şebeke, Aydın Polisi'nin başarılı operasyonu sonucu çökertildi. Dün gece suçüstü yakalanan 5 kişi, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Aydın E Tipi Cezaevi'ne gönderilmek üzere adliyeden çıkarılan şebeke üyeleri, kameraları görünce gülme krizine tutuldu.

Edinilen bilgiye göre, dün gece saat 01.00 sıralarında Aydın Merkez Cumhuriyet Mahallesi 1983 Sokak'ta bir aracı çalmak isteyen şahıslar, araç sahibinin kendilerini fark etmesi üzeri İzmir plakalı bir araçla kaçtılar. Araç sahibinin yardım istemesi üzerine çevre sakinleri, durumu polise ihbar etti. İhbar üzerine Aydın Emniyet Müdürlüğü, olaydan jandarmayı da haberdar eti ve il genelinde operasyon başlatıldı. Olaydan yarım saat kadar sonra zanlılar, Aydın-İzmir yolu üzerindeki Germencik İlçesi Ortaklar Beldesi'nde yine çalıntı bir araçla kaçarken yakalandı. Gözaltına alınan yaşları 19 ila 25 arasında değişen Uğur T., Murat Y., Ozan E. İsmail D. ve Celal Ş'nin oto hırsızlığı ve değişik hırsızlık suçlarından çok sayıda sabıkalarının bulunduğu belirlendi. Ege Bölgesi'ndeki değişik illerden çaldıkları araçları parçalayarak ya da değiştirme yapmak suretiyle sattıkları belirlenen şebeke elemanlarının dün gece de oto çalmak için İzmir'den Aydın'a geldikleri belirlendi.

Zanlıların kullandıkları araç içerisinde yapılan aramada ise, araçları açmakta kullanılan özel aparatlarla birlikte düz kontak yapmadan kontak anahtarı ile çalıştırılabilecek düzenek ele geçirildi. Sorgularının ardından Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edilen zanlılar, Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Şahıslar tutuklanarak Aydın E Tipi Cezaevi'ne gönderildi.

Mahkeme sonucu cezaevine götürülmek üzere polis tarafından Aydın Adliyesi'nden çıkarılan şahıslar, kameraları görünce ilk önce geri dönüp yüzlerini gizleyerek gazetecilerin görüntü almamasını istediler. Bir anda gülme krizine giren hırsızlar, kameralara gülücükler saçtılar. Çekim yapan gazeteciler laf atıp 'rahatladınız mı?' diye sonran hırsızların rahat tavırları herkesi şaşırttı.

(İK-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA