Aydın'da Makilik Alandaki Yangınlar - Haberler
Haberi Paylaş

Aydın'da Makilik Alandaki Yangınlar

AA - Haberler | Güncel
Aydın'da Makilik Alandaki Yangınlar

Yenipazar ve Söke ilçelerindeki yangınlar kontrol altına alındı

Aydın'ın Yenipazar ve Söke ilçelerinde makilik alanda çıkan yangınların konrol altına alındığı bildirildi.

İlçeye bağlı Donduran köyünün üst kısmındaki alanda başlayan ve rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın kontrol altıına alınırken, söndürme çalışmalarını takip eden Vali Kerem Al ve AK Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç, yetkililerden bilgi aldı.

Vali Al, yaptığı açıklamada, "Yenipazar ilçemizde başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle geniş bir alana yayıldı. Engebeli arazi olduğu için yangına daha çok havadan müdahale edildi. 4 helikopter ve 1 amfibi uçağın yanısıra karadan da çok sayıda ekibimiz söndürme çalışmalarına katıldı. Çok şükür böylesine büyük bir yangını herhangi bir can kaybı olmadan kontrol altına alabildik. Sadece tedbir amacıyla bazı yayla evleri tahliye edildi. Yapılacak inceleme sonucunda yangının çıkış nedeni belirlenmeye çalışılacak. Şu anda soğutma çalışmaları sürdürülmektedir" dedi.

Yangın bölgesinde soğutma çalışmalarının devam ettiği, yangında çoğunluğu zeytin ağacından oluşan tarım arazisi olmak üzere yaklaşık 100 hektar alanın zarar gördüğü kaydedildi.

Karaçakal ve Donduran köylerinde makilik alanda dün öğle saatlerinde yangın çıkmıştı.

Öte yandan, Söke ilçesi Savuca beldesi Özbey Mahallesi'nde zeytinlik ve makilik alanda çıkan yangın da büyümeden söndürüldü. Yangında yaklaşık 15 hektar alanın zarar gördüğü, soğutma çalışmalarının sürdüğü kaydedildi. - Aydın

AA - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
title