Aydın'da Kkka Hastalığı Nedeniyle 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Aydın'da Kkka Hastalığı Nedeniyle 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Aydın'da Kene Isırması Sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (Kkka) Hastalığı Teşhisi ile Kaldırıldığı Hastanede 4 Gündür Hastanede Tedavi Görmekte 52 Yaşındaki Ayfer Özer Hayatını Kaybetti. Özer, Hamzabali Köyü'nde Düzenlenen Törenle Toprağa Verildi.

Aydın'da Kkka Hastalığı Nedeniyle 1 Kişi Hayatını Kaybetti

Aydın'da kene ısırması sonucu Kırım Kongo Kanamalı Ateşi (KKKA) hastalığı teşhisi ile kaldırıldığı hastanede 4 gündür hastanede tedavi görmekte 52 yaşındaki Ayfer Özer hayatını kaybetti. Özer, Hamzabali Köyü'nde düzenlenen törenle toprağa verildi.

Edinilen bilgiye göre, Yenipazar ilçesi Hamzabali Köyü'nde yaşayan ve kendisine ait 3 ineği bulunan Ayfer Özer, 4 gün önce rahatsızlanarak Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada yapılan muayenede Ayfer Özer'in kuyruk kemiği üzerine yapışmış bir adet kene bulundu. KKKA hastalığı teşhisi ile hastaneye yatırılan evli ve 3 çocuk annesi Özer, bugün sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Ayfer Özer'e kenenin her gün sağdığı ineklerden geçtiği tahmin edilirken, Aydın'da

ilk kez yaşanan bu olay ilde şaşkınlığa neden oldu. 52 yaşındaki Ayfer Özer, ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Hamzabali Köyü Mezarlığı'nda toprağa verildi.

(AS-İK-OK-Y)

Kaynak: İHA