Aydın'da "Kitap Sepeti' Projesi

Aydın'da "Kitap Sepeti' Projesi

23.02.2012 18:40 | Son Güncelleme: 23.02.2012 18:40
Aydın'da

Aydın'da, "Kitap Sepeti" projesi başlatıldı.

Aydın'da, "Kitap Sepeti" projesi başlatıldı.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Eğitim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç Dr. Yasemin Ay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bölüm öğrencileri Dilek Bekin, Sevda Çelik, Ceren Güneş ve Derya Göknar ile ücretsiz kitap değişimini hedefleyen projeyi uygulamaya geçirdiklerini söyledi.

Öğrencilerin komşularından da kitaplar alarak sepete bırakmaları sonucu ellerinde çok sayıda kitap biriktiğini anlatan Ay, şöyle konuştu:

"Bu uygulamayı, üniversitemizin diğer bölümlerinde de başlatmak istiyoruz. Basit bir proje gibi görünse de toplum olarak her şeyin elimizin altında olmasına alışığız. Öğrenci, bölüm girişinden sınıfına çıkarken hemen bitişiğindeki kitap sepeti dikkatini çekiyor ve projenin amacını kavrıyor. Evinde okuduğu bir kitabı getirip bu sepete bırakıyor ve daha önce hiç okumadığı bir kitabı, sepetin içinden alıyor."

Ay, 1 Nisan tarihine kadar kitap toplayacaklarını, biriken kitapları ülkenin dört bir yanından seçecekleri 4 köy ilköğretim okuluna bağışlayacaklarını sözlerine ekledi.

- AYDIN

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet

Haberler

title