Aydın'da Jandarmadan Dolandırıcılık Operasyonu

Aydın'da Jandarmadan Dolandırıcılık Operasyonu

Aydın'ın Yenipazar İlçesi'nde Bir İhbarı Değerlendiren Jandarma Ekipleri, Ünlü Bir Firmanın Adını Kullanarak Dolandırıcılık Yaptıkları İddia Edilen 5 Kişiyi Yakaladı.

Aydın'da Jandarmadan Dolandırıcılık Operasyonu

Aydın'ın Yenipazar İlçesi'nde bir ihbarı değerlendiren jandarma ekipleri, ünlü bir firmanın adını kullanarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 5 kişiyi yakaladı.

Alınan bilgiye göre, sabah saatlerinde 09 DH 549 plakalı bir oto ile köylerde dolaşan 4 kişinin, köylerde satış ve çekiliş bahanesi ile bazı kişilere senet imzalattıkları yolunda ihbar alan jandarma ekipleri; E.T., O.Ç., F.Ç., M.F. ve H.K.K.'nin içerisinde bulunduğu 09 DH 549 plakalı aracı durdurdu. Şüphelilerin yapılan kimlik sorgusunda E.T.'nin hırsızlık suçundan, F.Ç.'nin dolandırıcılık suçundan, H.K.K.'nin ise adam öldürmeye teşebbüs, hırsızlık ve uyuşturucu madde satmaktan sabıkasının bulunduğu ve değişik mahkemeler tarafından yakalama emirlerinin bulunduğu öğrenildi. Şahıslar gözaltına alındı. Bu arada ilçeye bağlı köylerde ikamet eden çok sayıda vatandaş, olaydan sonra jandarmaya gelerek şüphelilerden şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

(HÖ-İK-YK-OK-Y)

Kaynak: İHA