Aydın'da İlginç Yarışma

Aydın'da İlginç Yarışma

Aydın'ın Umurlu Beldesi'nde Yeni Açılan Bir Lokanta ve Dinlenme Tesisi Hem Kendisini Hem de Yenipazar Pidesi'ni Tanıtmak Amacıyla İlginç Bir Yarışma Düzenledi. Düzenlenen Yarışmada Belirlenen Süre İçerisinde En Fazla Pideyi Yiyen Kişinin Tatil ve Kupa ile Ödüllendirileceği Bildirildi. İşletme Sahibi Hakan Başlık, İlginç Yarışmayı Basın Açıklaması ve Afişlerle Aydınlılara Duyurdu.

Aydın'da İlginç Yarışma

Aydın'ın Umurlu Beldesi'nde yeni açılan bir lokanta ve dinlenme tesisi hem kendisini hem de Yenipazar Pidesi'ni tanıtmak amacıyla ilginç bir yarışma düzenledi. Düzenlenen yarışmada belirlenen süre içerisinde en fazla pideyi yiyen kişinin tatil ve kupa ile ödüllendirileceği bildirildi. İşletme sahibi Hakan Başlık, ilginç yarışmayı basın açıklaması ve afişlerle Aydınlılara duyurdu.

Daha önce Karacasu ve Yenipazar ilçelerinde pidenin tanıtımı için değişik etkinlikler ve en güzel ve en uzun pide yapma yarışmaları düzenlemişti. Aydın'da ilk defa düzenlenen pide yeme yarışmasında renkli görüntülerin yaşanacağını belirten Mavi Koltuk Dinlenme Tesisi işletmecisi Hakan Başlık, katılımın ücretsiz olduğunu ve yarışmanın midesine güvenen herkese açık olduğunu belirtti. Yarışmadaki esas amacın tesislerin tanıtımının yanında Yenipazar Pidesi'ni de tanıtmak olduğunu ifade eden Başlık "İncir, kestane ve zeytin gibi ürünlerin yanında Aydın birçok kültürel değerlere sahiptir. Aydın'ın yemek kültürü de çok zengindir. Ancak yeterli reklamı yapılmadığı için bu maalesef çok fazla bilinmiyor. Keşkek kadar pide de Aydın'ın en önemli yemeklerinden biridir. Hem kendi değerlerimize sahip çıkmak hem de pidenin tanıtımını yapmak amacıyla 'Pide Yeme yarışması'nı düzenledik. 30 Mart Pazar günü saat 13.00'te başlayacak olan bu yarışmayı midesine güvenen tüm hemşerilerimizi davet ediyorum. Şenlik havasında geçecek yarışmada birinci Nysa Otel'de hafta sonu tatili ve kupa ile, 2. ve 3. de kupa ile ödüllendirilecek" dedi.

(İK) 23.03.2008 22:52 TSİ

Kaynak: İHA