Aydın'da Gıda Denetimleri

Aydın'da Gıda Denetimleri

Aydın'da temmuz ayı içerisinde gıda üretim, satış ve tüketim yerlerine yönelik gerçekleştirilen denetimlerde toplam 93 bin 196 lira para cezası uygulandığı bildirildi

Aydın'da Gıda Denetimleri

Aydın'da temmuz ayı içerisinde gıda üretim, satış ve toplu tüketim yerlerine yönelik gerçekleştirilen denetimlerde toplam 93 bin 196 lira para cezası uygulandığı bildirildi.

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nce yapılan yazılı açıklamada, temmuz ayı içerisinde 223 gıda üretim, 32 gıda satış ve toplu tüketim yerinin denetimden geçirildiği bildirildi.

Üretim yapılan iş yerlerinden numune alınarak incelendiği bildirilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Alınan numunelerde mevzuata uygun olmayan 7 işletmeye toplam 67 bin 604 lira para cezası kesilmiştir. Gıda satış ve toplu tüketim yerlerinde yapılan denetim ve kontroller sonucunda ise mevzuata uygun olmayan 14 işyerine toplam 25 bin 592 lira idari para cezası uygulanmıştır. Tüketicilerin güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşmaları konusunda denetim faaliyetleri kesintisiz olarak devam edecektir." 

Açıklamada, ALO Gıda 174 hattına Temmuz ayında toplam 63 şikayetin geldiği, şikayete konu olan gıda üretim, satış ve toplu tüketim noktalarına da yaklaşık 10 bin lira para cezası uygulandığı kaydedildi. - Aydın