Aydın'da da Ohal'e Karşı Oturma Eylemi

Aydın'da da Ohal'e Karşı Oturma Eylemi

Aydın'da da OHAL'e karşı oturma eylemiCHP'liler, tüm genelinde olduğu gibi Aydın'da da 'OHAL Değil Demokrasi' adlı oturma eylemi yaptı.

Aydın'da da OHAL'e karşı oturma eylemi

CHP'liler, tüm genelinde olduğu gibi Aydın'da da 'OHAL Değil Demokrasi' adlı oturma eylemi yaptı.

CHP Aydın İl Başkanlığı tarafından Kent Meydanı'nda düzenlenen 'OHAL Değil Demokrasi' oturma eylemine; CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, İl Başkanı Ali Çankır'ın yanı sıra ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Vatandaşlar meydanda oturma eylemi yaparken, ellerinde OHAL'iniz hal değil, OHAL'de bizimle değilsin', 'OHAL'de dolar 4 TL, Euro 5 TL, benzin 6 TL, hayırlı işler' ve 'OHAL'de tuvalet 1 TL gibi dövizler açtı. Alana sahibi Fatoş Korkmaz ile birlikte gelen 'Şeker' adlı köpek, görenlerin ilgi odağı oldu. Şeker, oturma eylemi yapanların önüne geçerek sahibinin kucağında eyleme katıldı. Oturma eylemi yapanların slogan ve alkışlarına, havlayarak destek verdi. Sahibi Fatoş Korkmaz ise Şeker'i zor zaptetti.

OHAL'E HAYIR DEMOKRASİ İSTİYORUZ

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Halkın iradesine karşı işlenen bir suç haline gelen OHAL rejimine derhal son verilmelidir. Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan bir an önce kalkmalıdır. Sendikalar meslek odaları ve birlikleriyle STK'lara yönelik iktidar gücüyle uygulanan sindirme politikalarına artık son verilmelidir. Sivil darbeyle tek koltukta birleşen yasama yürütme ve yargı yeniden çağdaş demokrasilerde olduğu gibi kendi koltuklarına geçmelidirler. Bugün sadece bu meydandan değil, 81 ildeki tüm meydanlarımızda saraylılara sesleniyoruz. OHAL'e hayır, demokrasi istiyoruz dedi. Oturma eylemi başladığı gibi sessizce sona ererken, polis ekipleri de meydanda herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için güvenlik önlemi aldı.