Aydın'da Cinsel İstismar İddiası

Aydın'da Cinsel İstismar İddiası

Yetiştirme yurdundan izin alarak ayrıldıktan sonra dönmeyen 17 yaşındaki kıza cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla 10 kişi gözaltına alındı

Aydın'da Cinsel İstismar İddiası

Aydın'da kaldığı yetiştirme yurdundan izin alarak ayrıldıktan sonra dönmeyen 17 yaşındaki Y.K'ya cinsel istismarda bulundukları iddiasıyla 10 kişi gözaltına alındı.

Y.K'nın 25 Ağustos'ta yetiştirme yurdundan izin alarak ayrılması ve bir daha geri dönmemesi üzerine, yetkililer ve kızın ailesinin müracaatıyla soruşturma başlatıldı.

En son Umurlu beldesinde görülen kız, devriye görevi yapan polis ekipleri tarafından bir tarladaki barakada, bitkin halde bulundu.

Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edilen Y.K,  psikolog eşliğinde alınan ifadesinde, bir ay boyunca tanımadığı kişilerin kendisine esrar ve uyuşturucu hap vererek tecavüz ettiğini ileri sürdü.

Bunun üzerine savcılık talimatıyla soruşturmayı genişleten polis, olaya karıştıkları tespit edilen  E.M. (19), E.T. (19), N.F. (27), S.A. (31), Y.M. (24), G.İ. (19), M.B. (20), H.M. (20), G.Ö. (54) ve D.A'yı (17) gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şüphelilerden E.M'nin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada ruhsatsız tabanca ile bir miktar esrar ele geçirildi. Şüpheliler adliyeye sevk edildi. - Aydın