Aydın'da 4.2 Büyüklüğünde Deprem

Aydın'da 4.2 Büyüklüğünde Deprem

Aydın'ın Buharkent İlçesinde Akşam Saatlerinde Meydana Gelen 4.2 Büyüklüğündeki Deprem Paniğe Neden Oldu. Depremde Herhangi Bir Can ve Mal Kaybının Yaşanmadığı Bildirildi.

Aydın'da 4.2 Büyüklüğünde Deprem

Aydın'ın Buharkent ilçesinde akşam saatlerinde meydana gelen 4.2 büyüklüğündeki deprem paniğe neden oldu. Depremde herhangi bir can ve mal kaybının yaşanmadığı bildirildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü'nden alınan bilgiye göre, bu akşam saat 19.52'de merkez üssü Buharkent ilçe merkezi olan 4.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem, Buharkent'in yanı sıra Kuyucak ve Karacasu ilçelerinde, Denizli il merkezinde ve Sarayköy ilçesinde de hissedildi. Depremde ilk belirlemelere göre herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadı.

Korku ve paniğin yaşandığı depremin üzerinden kısa bir süre geçtikten sonra yine merkez üssü Buharkent ilçe merkezi olan saat 20.04'de 3.0, 20.08'de 2.9 ve 20.19'da da 2.9 büyüklüğünde 3 ayrı sarsıntı daha yaşandı. Olaydan sonra bölgede tarama yapan polis ve jandarma ekipleri, depremler sırasında yapılarda herhangi bir zarar oluşmadığını, ölen ya da yaralanan kimse olmadığını belirtti.

(MB-İK-OK-Y)

Kaynak: İHA