AYDIN Çam ormanı içinde saklı cennet Belenova Mesire Alanı

AYDIN Çam ormanı içinde saklı cennet Belenova Mesire Alanı

Çam ormanı içinde saklı cennet Belenova Mesire AlanıAYDIN'ın Kuyucak ilçesindeki, çam ağaçlarının arasında kalan göletiyle adeta 'saklı bir cenneti' andıran Belenova Mesire Alanı, yazın sıcağından bunalanlar ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin akınına uğruyor.

AYDIN Çam ormanı içinde saklı cennet Belenova Mesire Alanı

Çam ormanı içinde saklı cennet Belenova Mesire Alanı

AYDIN'ın Kuyucak ilçesindeki, çam ağaçlarının arasında kalan göletiyle adeta 'saklı bir cenneti' andıran Belenova Mesire Alanı, yazın sıcağından bunalanlar ve şehrin gürültüsünden uzaklaşmak isteyenlerin akınına uğruyor.

Kuyucak'a 28 kilometre mesafedeki 1200 rakımlı Belenova Gedik mevkiindeki, çam ağaçları ile kaplı yanında bir de göletin bulunduğu 10 hektarlık alan yaz-kış piknikçilerin büyük ilgisini çekiyor. Özellikle, yaz aylarında sıcaktan bunalan vatandaşların serinlemek için akın ettiği, çam ağaçlarının arasında kalması nedeniyle 'saklı cennet' olarak nitelendirilen mesire alanı Kuyucak Belediyesi tarafından bir süre önce Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan 29 yıllığına kiralandı. İçine ahşap bir kır lokantası ile ağaçlık alan içine yürüyüş yollarının yapıldığı Belenova Mesire Alanı, 1.5 ay önce hizmete açıldı. Mesire yeri, eşsiz manzarası, kuş cıvıltıları ile şehrin gürültüsünden uzakta vakit geçirip, bol bol oksijen depolamak isteyerlerin şimdiden uğrak yeri oldu. Belenova, sadece Kuyucaklıların değil doğayla iç içe vakit geçirmek isteyen çevre il ve ilçelerden de çok sayıda kişinin tercihi oluyor.

'MİS GİBİ BİR HAVASI VAR'

Belenova Mesire Alanı'nı ziyaret eden, Hollanda'dan gelen gurbetçi Hatice Yaman, Buraların havası ve her şeyi çok güzeldir. Çocukluğumuzda da Belenova'ya gelirdik ama şimdi bakım olunca daha da güzelleşmiş. Mis gibi bir havası var. Kuyucak'ta böyle bir güzel yerin olması bizleri mutlu etti dedi.

Mesire alanı gezen Betül Yaman da Aslen Kuyucaklıyım. Ama evlendikten sonra Danimarka'da yaşamaya başladım. Küçüklüğümüzde bayramlarda da Belenova'ya gezmeye gelirdik. Ama yıllar sonra şimdi tekrar burada olmak çok güzel. Burayı elden geçirip, yeni bir mesire alanı açmışlar. Çok keyifli ve güzel bir yer olmuş. Sıcaktan bunalanlara burayı tavsiye ederim. Kır lokantasında kahvaltı servisi de harika. Yiyecek içecek konusunda da bir çok alternatifler var. Çok hoşumuza gitti diye konuştu.

Çam ağaçları ve göletiyle adeta bir cennet olan Belenova'nın yayla turizmine kazandırılması için Belediye'nin buraya bir tesis yaptığına dikkati çeken

Hasan Tuna, Herkese burayı görmesini tavsiye ediyorum. Burada güzel bir gün geçirip, haftaya zinde ve enerji depolamış olarak gireceklerinden emin olabilirler. Gelenlerden tek isteğimiz, gelecek kuşaklara bu alanı tertemiz bir şekilde bırakabilmemiz için çöplerin bırakmaları dedi.

Almanya'dan gelen gurbetçi Mesut Yöntem de Belenova Mesire Alanı'nı arkadaşlarından duyup geldiğirni belirtip, şunları söyledi

Gerçekten doğasıyla manzarasıyla harika bir yer. Buraya bayıldım, herkese tavsiye ederim.

'YAYLA TURİZMİNE AÇACAĞIZ'

AK Partili Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, Belenova mesire alanın özellikle hafta sonra kalabalık olduğuna dikkaki çekip, Bazı günler yaklaşık 900 kişinin geldiği oluyor. Kuyucak ilçesini mahallerimizle birlikte artık turizmle tanıştırmak istiyoruz. Bölgemizde çok güzel yaylalarımız var. Amacımız önümüzdeki süreçte bu bölgeyi iç ve dış turizme açmak dedi.

AYDIN Çam ormanı içinde saklı cennet Belenova Mesire Alanı
Kaynak: DHA