Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Borçlanma Tartışması
Haberler » Yerel » Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Borçlanma Tartışması - Haberler

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Borçlanma Tartışması

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi, ocak ayı ikinci toplantısını Bozdoğan Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın başkanlığında yaptı.

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi'nde Borçlanma Tartışması

Büyükşehir Belediye Meclisi, ocak ayı ikinci toplantısını Belediye Başkanı başkanlığında yaptı.3 2 maddelik gündemle toplanan mecliste, belediyenin krediyle borçlanmasına bazı üyeler karşı çıktı. Maddenin oylanmasında, sayımla ilgili bir tartışma da yaşandı. Büyükşehir Belediyesi’nin, bütçesinin yüzde 10’u kadar kredi kullanması ve bu konuda başkana yetki verilmesi, oy çokluğuyla kabul edildi.


Plan Bütçe Komisyonu’nda oybirliğiyle kabul edilen kesinleşmiş bütçeye göre hazırlanan maddeye karşı çıkan AK Partili üyeler, daha önceki toplantıda Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu'na 80 milyon liralık yetki verildiğini hatırlatarak, belediyenin bankalara borcunun mecliste açıklanmasına da karşı olduklarını belirtti. Başkan Apaydın ise, “Bu konuyla ilgili direkt cevap veremeyiz ama yazılı olarak daha sonra verebiliriz. Belediye Yasası, kesinleşen bütçenin yüzde 10’u kadar borçlanmaya yetki veriyor. Bütün belediyeler de bunu kullanıyor. Bu kredilerin, belediyemizin yatırımları için gerekli olduğu kanaatindeyiz.” dedi.

Kaynak: CİHAN

Manşet

Haberler