Aydın Barosu Stajyer Avukatları Eğitime Aldı

Aydın Barosu Stajyer Avukatları Eğitime Aldı

Değişik Üniversitelerde Eğitimlerini Tamamlayarak Aydın'da Stajyerlik Eğitimlerine Başlayan Avukat Adayları Eğitime Alındı. Aydın Barosu Tarafından Aydın Gazeteciler Cemiyeti Nezih Demirkent Toplantı Salonu'nda Eğitim Gören Stajyer Avukatlara Pratik Bilgilerin Yanı Sıra Hayat Şartları Öğretiliyor.

Aydın Barosu Stajyer Avukatları Eğitime Aldı

Değişik üniversitelerde eğitimlerini tamamlayarak Aydın'da stajyerlik eğitimlerine başlayan avukat adayları eğitime alındı. Aydın Barosu tarafından Aydın Gazeteciler Cemiyeti Nezih Demirkent Toplantı Salonu'nda eğitim gören stajyer avukatlara pratik bilgilerin yanı sıra hayat şartları öğretiliyor.

Aydın Barosu tarafından düzenlenen eğitim seminerleri konusunda uzman değişik avukatlar tarafından sürdürülüyor. Bugün stajyer avukatlara 'Borçlar ve Medeni Hukuk' konularında bilgiler veren Avukat Anıl Yetişkin her meslekte olduğu gibi avukatlık mesleğinin de zorluklarını anlattı. Türkiye'de başarılı olabilmek için teorik bi bilgilerin yanında pratik bilgiler ve hayatın gerçeklerini bilmenin öneminden söz eden Yetişkin, stajyer avukatlara başarının sırlarını anlattı.

'Ekmek Aslanın ağzından midesine indi' sözünün içinde bulunduğumuz hayat şartlarıyla tam olarak uyuştuğunu ifade eden Avukat Anıl yetişkin, genç avukatlara hitaben yaptığı konuşmada "Avukatlık mesleği ömür boyu öğrenmeyi ve araştırmayı gerektiren bir meslektir. Bilgisayar ve internetin yaygınlaşmasıyla öğrenme süreci her ne kadar kolaylaşsa da, bu meslekte de rekabet söz konusudur. En önemlisi insana yönelik bir hak mücadelesi olduğu için herkes mesleğini çok iyi yapması gerekir. Hangi okulu hangi dereceyle bitirmeniz önemli değil. Meslekte en önemli şey icraat ve tanınmışlıktır. Bu meslekte halkla ilişkileri güçlü olanlar ekmeğini kazanır" dedi.

Bu yıl Aydın Barosu'na bağlı olarak stajyerlik yapan 46 avukat adayı olduğu bunlardan 14'ünün bayan olduğu bildirildi.

(İK) 13.03.2008 16:40 TSİ

Kaynak: İHA