Aydın: Aydın'da Kurban Bayramı

Aydın: Aydın'da Kurban Bayramı

Aydın'da Kurban Bayramının İlk Gününde Kurbanlarını Kesme Telaşı İçerisine Giren Vatandaşlar, Belediye Tarafından Belirlenen Kurban Kesim Alanlarına Akın Etti.

Aydın: Aydın'da Kurban Bayramı

Aydın'da kurban bayramının ilk gününde kurbanlarını kesme telaşı içerisine giren vatandaşlar, belediye tarafından belirlenen kurban kesim alanlarına akın etti.

Aydın Belediyesi tarafından kent merkezinde 17 ayrı mahallede belirlenen 39 ayrı kesim merkezinde gün boyunca kesim yapıldı. Uzman veteriner hekim ve kasapların denetiminde yürütülen kesim çalışmaları kapsamında vatandaşlar, kurbanlarının en ufak bir kayba uğramaması için gayret gösterildi. Kurban kesim alanlarında kurbanlarını kestiren vatandaşlara bu yıl aynı zamanda temizleme hizmeti de verilmesi vatandaşları memnun etti. Ortalığın kan gölüne döndüğü kesim alanlarında, tatlı telaşın yanında hoş olmayan görüntüler de oluştu. Kurbanlıklarını yatırmaya çalışan kimi kurban sahipleri, işin acemisi olmaları nedeniyle güçlükler yaşadı. Uygun yerleri olmadığından kurbanlıklarını Aydın Belediyesi tarafından bu yıl ilk kez oluşturulan emanet ahırdan almak için gelen vatandaşların araçları hayvan pazarı önünde zaman zaman trafik yoğunluğuna neden oldu. Kurbanını elinde götürmeye çalışanlar ilginç görüntüler oluştururken, özellikle büyükbaş hayvanlarını yürüyerek götürmeye çalışan vatandaşlar zor anlar yaşadı.

Bu arada yurdun değişik bölgelerinde olduğu gibi Aydın'da da kurban kesimleri sırasında yaralanmalar meydana geldi. Aydın 112 Acil Servis yetkililerinden alınan bilgilere göre, bu yaralanmalar arasında hayati tehlikeye yol açacak yaralanmaların bulunmadığı bildirildi. Gerek kesim işlemleri sırasında gerekse hayvanlar taşırken hafif şekilde yaralanan 30'a yakın yaralanma olduğunu kaydeden yetkililer, bu hastaların Aydın Devlet ve 82. Yıl Devlet Hastanelerinde tedavi altına alındıklarını kaydetti.