Aydın'a Destek Yağacak - Haberler
Haberi Paylaş

Aydın'a Destek Yağacak

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Aydın'a Destek Yağacak

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın il koordinatörlüğü 9.çağrı döneminde projesi kabul edilen başvuru sahipleriyle sözleşme imzalamaya başlandı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın il koordinatörlüğü 9. çağrı döneminde projesi kabul edilen başvuru sahipleriyle sözleşme imzalamaya başlandı. TKDK Aydın İl Koordinatörü Erhan Çiftçi, " Evliya Çelebi'nin 'Gök kubbenin altındaki en güzel yeryüzü' diye tarif ettiği Aydın'da çiftçimiz bundan sonra eli hamur karnı aç kalmayacak. Köy köy kapı kapı dolaşıp, fikri olan ve üretim yapmak isteyen herkese ulaşmaya çalışıyoruz. Hedefimiz tarımla iştigal eden ve üretim yapan herkesin gelişip kalkınması" dedi.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Aydın il koordinatörlüğüne 9. Çağrı döneminde 12 adet proje geldiğini belirten Çiftçi, "Gelen toplam 12 projeden 1'i süt üreten tarımsal işletmeler, 1'i meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanması ve 10 tanesi de arıcılıkla ilgili projelerdi. Projelerin ilk incelemesinin Aydın İl Koordinatörlüğünde yapılmasının ardından uygun bulunan projeler kurum merkezine gönderilerek ikincil kontrolleri tamamlandı ve sözleşme imzalanmak üzere Aydın İl Koordinatörlüğüne gönderildi" diyerek sözleşmelerin imzalanmaya başaldığını kaydetti.

"PROJE HAZIRLAYANA YÜZDE 65 HİBE DESTEK"

Bu kapsamda yüzde 65'i TKDK tarafından hibe desteği olarak verilecek ve toplamda 2 milyon 956 bin 144 TL bütçeli, süt üreten tarımsal işletmelere destek kapsamında hazırladığı projesiyle Aydemir Yağ Yem Tarım Pet. Tur. Vet. Hiz. İlaç San. Tic. Ltd. Şti. sözleşme imzalamaya hak kazanan ilk yatırımcı oldu. Aydın il koordinatörü Erhan ÇİFTÇİ sözleşmenin imzalanmasının ardından proje sahibi Mustafa Aydemir'i tebrik ederek; "Aydın'ın yüksek potansiyele sahip bir il. Önümüzdeki günlerde çıkılıcak 11. çağrı ilanıyla birlikte kuruma daha fazla sayıda proje almayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımız devam ediyor. Aydın'da proje kültürü yeni yeni oturmaya başlıyor. Proje başvuru süresince başvuru sahibi, danışman firma ve kurumun karşılıklı muhatap oluyor. ihtiyaç duyulan tüm bilgi ve belgenin İl Koordinatörlüğümüzden elde edilebiliyor. AB standartlarında projelerle en iyi verimi elde etmeyi planlıyoruz. Bu da proje sahiplerinin ekonomik gücüne güç katıyor" diye konuştu.

Hazırladığı proje kapsamında yatırımının yüzde 65'in TKDK'dan hibe destek almaya hak kazanan proje sahibi Mustafa Aydemir, kendisine destek olup yol gösteren herkese teşekkür ederek, işini geliştirmek isteyen herkesin proje hazırlayıp TKDK'ya müracaat etmesini tavsiye etti. - AYDIN

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500