Aybastı Haberleri

Aybastı haber, Aybastı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Aybastı - 12.07.2019
Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivali
Ordu'da bu yıl 913'üncüsü düzenlenen Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivali devam ediyor.
Aybastı - 12.07.2019
Ordu'daki şiddetli yağış ve rüzgar
Açıklamada, Aybastı ilçesine bağlı Pelitözü, Zaferimilli ve Kutlular mahallelerinde enerji kesintileri meydana geldiği, Perşembe Yaylası'nda şenlik için kurulan 4-5 çadırda ve kano festivali için hazırlanan sahnede hafif hasar oluştuğu kaydedildi.
Aybastı - 09.07.2019
Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivali
Ordu'da bu yıl 913'üncüsü düzenlenen "Geleneksel Aybastı Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivali" başladı.
Aybastı - 05.07.2019
Çiseli Şelalesi'ne ziyaretçi akını
ORDU'nun Aybastı ilçesi Perşembe Yaylası'nda bulunan Çiseli Şelalesi ziyaretçi akınına uğruyor.
Aybastı - 05.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 4
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -------------- - Coşkun Göğen röp Haber: İbrahim LALELİ, Kamera: Emrah GÜL/ANTALYA,   ================== Çişeli Şelalesi'ne ziyaretçi akını Ordu'nun Aybastı ilçesinde deniz seviyesinden 1500 metre yükseklikteki Perşembe Yaylası'nda bulunan Çiseli Şelalesi, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğruyor.
Aybastı - 04.07.2019
Vosvos tutkunları Ordu'da buluştu
Ordu'da bu yıl 15'incisi düzenlenen Vosvos Şenliği için Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde program düzenlendi. Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, vosvosçuların obalar şehri Ordu'nun tanıtımına katkı sunduğunu belirterek, "Ülkemizin dört bir yanından gelen vosvos severleri bağrımıza bastık. Rengarenk vosvoslarla Ordu'muzun şelalelerine, yaylalarına, obalarına, kanyonlarına, denizine güzellik kattınız. Bunun için size özellikle teşekkür ediyorum. Sizi güzel Ünye'mizde ağırlamaya çalıştık. Bizim sadece Altınordu'muz değil Ünye'miz, Aybastı'mız, Çaybaşı'mız ve tüm ilçelerimiz sizin için kamp yeridir.
Aybastı - 04.07.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 21
Ordu'da bu yıl 15'incisi düzenlenen Vosvos Şenliği için Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde program düzenlendi. Ordu Büyük Şehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, vosvosçuların obalar şehri Ordu'nun tanıtımına katkı sunduğunu belirterek, "Ülkemizin dört bir yanından gelen vosvos severleri bağrımıza bastık. Rengarenk vosvoslarla Ordu'muzun şelalelerine, yaylalarına, obalarına, kanyonlarına, denizine güzellik kattınız. Bunun için size özellikle teşekkür ediyorum. Sizi güzel Ünye'mizde ağırlamaya çalıştık. Bizim sadece Altınordu'muz değil Ünye'miz, Aybastı'mız, Çaybaşı'mız ve tüm ilçelerimiz sizin için kamp yeridir.
Aybastı - 03.07.2019
Bolaman Irmağı havzası ıslah edilecek
"Bu proje mükemmel sonuçlar doğuracak" Güler de Fatsa, Çatalpınar, Kabataş, Aybastı, Gölköy, Gürgentepe ve Çamaş ilçelerinin bulunduğu Bolaman Irmağı havzasının ıslahı için çalışma başlatıldığını dile getirdi.
Aybastı - 02.07.2019
İş bulamayınca mantar üreticisi oldu
Suruç ilçesinin Aybastı Mahallesi'nde yaşayan 26 yaşındaki Ülgen, 2 yıl önce Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) İnşaat Teknolojisi Programı'ndan mezun oldu.
Aybastı - 29.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 3
'YOL ULAŞIMDA ÇOK KONFORLU' Tokat'tan Ordu'nun Aybastı ilçesi Perşembe yaylasına gezmeye gelen Mahmut Şahin, Yeşil Yolun tamamlanan kısımlarının çok konforlu olduğunu belirterek, "Tokat Aybastı'ya yakın, arkadaşlarımızla doğa harikası Perşembe yaylasına geldik.
Aybastı - 28.06.2019
DHA YURT BÜLTENİ-5
Görüntü Dökümü: ------------------------ -Ailenin evinin önünden görüntüler -Acı haberi duyup eve gelen annesi -Annenin yaşadığı üzüntü -Şehidin fotoğrafı Haber-Kamera: İbrahim UĞUR/ERBAA (Tokat), ==================================================== 2)ORDU'DAKİ HEYELANLI MAHALLEDE EVLER ASKIDA KALDI Ordu'nun Aybastı ilçesinde, geçen ay meydana gelen heyelanda, 22 bina ile 1 caminin yıkıldı, 61 binadaki 80 konutun tahliye edildi.
Aybastı - 21.06.2019
Ordu'daki sağanak
Aybastı ilçesinde muhtelif mahalle yollarında kanalların tıkanması sonucu yola taşan suların yolların bozulmasına neden olduğu işaret edilen açıklamada, Çamaş'ta ise Kestaneyokuşu, Sarıyakup, Burhangüneyi, Sakargeriş, Akpınar mahalle yollarının zarar gördüğü belirtildi.
Aybastı - 15.06.2019
Doğa harikası menderesler ziyaretçilerini ağırlıyor
Ordu'nun Aybastı ilçesine bağlı Perşembe Yaylası'ndaki doğa harikası menderesler, eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor.
Aybastı - 13.06.2019
Emir Kümbet ve 6 bin şehit anıldı
Ordu'da, 1105 yılında Trabzon Rum Devleti'ne karşı savaşırken şehit düşen Danişment Gazi'nin komutanı Emir Kümbet ve 6 bin şehit, düzenlenen programla anıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle Aybastı ilçesine bağlı bin 500 rakımlı Perşembe Yaylası'ndaki etkinliğe, Ordu'nun 19 ilçesinden yaklaşık 3 bin 500 genç katıldı.
Aybastı - 12.06.2019
Öğrenciler ürettiklerinin gelirini afetzedelere bağışlayacak
Kabadüz Merkez Ortaokulu'nda oluşturulan doğal yaşam atölyelerinde öğrenciler, hayvansal ve bitkisel gıdalar üretti. Aileler ile öğretmenlerin de destek olduğu proje kapsamında çocuklar, Altınordu ilçesindeki Tahıl Pazarı mevkisinde oluşturulan stantta bu ürünleri satışa sundu. İlçe sakinlerinin ilgi gösterdiği stantta yufka, erişte, yumurta, pekmez, reçel, peynir çeşitleri ile sebzeler yer alıyor. Satıştan elde edilecek gelir, Aybastı ilçesi Sağlık Mahallesi'ndeki heyelandan etkilenen halka gönderilecek.
Aybastı - 11.06.2019
"Yeşil Yol projesi, Karadeniz Bölgesi'nin tanıtımına destek olacak"
Söz konusu projenin Ordu etabında 1500 rakımlı Aybastı Perşembe Yaylası ile 2 bin rakımlı Kabadüz Çambaşı Yaylası'nın birleştirilmesinin hedeflendiğini belirten Güler, "Coğrafya oldukça yüksek kesimden geçtiği için 2013 yılında başlayan çalışmalarla yol aşama aşama tamamlanıyor.
Aybastı - 06.06.2019
"Aldığımız bir oya birisinin göz koymasına asla müsaade etmeyiz"
Kurtulmuş, seçimlerin yenilendiği bazı ülkelerden örnek vererek, şunları kaydetti: "Seçimler Belçika'da, Ukrayna'da, Avusturya'da yenilendiğinde demokrasi oluyor da Türkiye'de yenilendiğinde niye demokrasi dışı oluyor? Bunun bir izahı var mı? Kaldı ki ilk sefer olmuyor. Bu seçimde sadece bir yerde de olmuyor ama İstanbul önemli olduğu için bu yaygarayı yapıyorlar. Almadığımız bir tek oyda gözümüz yoktur ama aldığımız herhangi bir oya da birisinin göz koymasına asla müsaade etmeyiz, asla buna izin vermeyiz. Seçimler yenileniyor. İnşallah İstanbul halkımız en güzel cevabı sandıklarda verecek ve inşallah sandıklardan Binali Yıldırım İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çıkacaktır." "Kürt kardeşlerimizin oyu PKK'nın heybesinde değildir" Sandıklarda ittifaklar olduğunu dile getiren Kurtulmuş, sözlerini şöyle tamamladı: "CHP, HDP, arkasında PKK, arkasında FETÖ vesaire. Milletin aklıyla dalga geçmeyin. Kürt kardeşlerimiz, şunun da çok altını çizerek söylüyorum. İstanbul'da da Türkiye'nin her yerinde de Kürt kardeşlerimizin oyu PKK'ın sandığında, PKK'nın heybesinde değildir. Onu açık söyleyeyim. Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da birçok yerde AK Parti belediye başkanı kazandık mı? Kazandık. İstanbul'da çok sayıda, yüz binlerce, milyonlarca Kürt kardeşimiz AK Parti'ye, AK Parti'nin adayına oy verdi mi? Verdi." Kurtulmuş, Aybastı ilçesi Perşembe Yaylası Kent Ormanı'nda gerçekleştirilen vatandaşlar, İstanbul hemşehri dernek başkanları ve üyeleriyle bayramlaşma programına da katıldı.
Aybastı - 06.06.2019
Kurtulmuş heyelanlı mahallede incelemede bulundu
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Aybastı ilçesinde heyelana maruz kalan vatandaşların şimdiye kadar mağdur edilmediğini, gerekli yardımların hem Valilik hem Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılarak vatandaşların bu afetten sonra ayakta kalmasının temin edilmeye...
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Aybastı Haber, Aybastı Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 8 - Aybastı haber sayfamızda Aybastı haberleri okuyabilir, Aybastı son dakika haberleri ve güncel Aybastı gelişmelerini görebilirsiniz. DHA YURT BÜLTENİ - 15.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 06:16:09. #1.15#

title