HABER: Ayasofya kararına karşı çıkan UNESCO'ya yanıt veren Turizm Bakan Yardımcısı, Cordoba Katedrali'ni örnek gösterdi

Ayasofya kararına karşı çıkan UNESCO'ya yanıt veren Turizm Bakan Yardımcısı, Cordoba Katedrali'ni örnek gösterdi

11 Temmuz 2020 17:30
Ayasofya kararına karşı çıkan UNESCO'ya yanıt veren Turizm Bakan Yardımcısı, Cordoba Katedrali'ni örnek gösterdi

UNESCO'nun Ayasofya açıklamasına Türkiye'den yanıt geldi. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, "Ayasofya'nın cami olarak kullanılması kesinlikle anılan sözleşmenin ihlali değildir" dedi. Öte yandan İspanya'da cami olarak inşa edilen ancak şuan kilise olarak görev yapan Cordoba Katedrali örnek gösterildi.

Haber Yorumları (17)
GULTEPELİ BJK: Haydaa hadibakalim buyrun zurnanin ziirrrt dedigison delikteyiz bunane buyurucaksiniz
CEMAL: siz yaptınız bizde yaptık sizin seviyenize indik demek üç beş oy uğruna bizi büyütmez
MY: Eger Avrupa camiler ve Türk varlıklarını başka amaç için kullanırsa , biz de aynısını yapalım ülkemizdeki varlıklarını. . . . . ne yapacaklar. havlasınlar.
NEOTURK: Hiristianlik dünyanin icinde adeta bir Fetö gibi bir yapiya sahip, siyonizm ile dünyayi pence icinde tutmak istiyolar, okadar Müslüman suriyede Miyanmarda Cinde ölürken kimsenden gik diye ses cikmiyor cünki islerine geldigi icin, Sömürgecilik insan öldürmek Gavurluktan ibaret ve batil olan kendilerine süslü takkeler takarak Hiristiani simgeliyomus gibi bir Tarikat yaratmak, Isa A, S bunlari görmüs olsa hepisini cehennem ile yargilar
GURBETCİ: Burda bakan yardimcisi guzel bir GOL atmis
BİNGÖLLÜ: 1930 LARDA CAMI KAPATMAK MEDENİYET SAYILARDI. NE ACI DEĞİLMİ. ALLAH BU BASIRETLI DEVLET BUYÜKLERİMİZDEN RAZI OLSUN. TAM DESTEK DEVAM EDECEKTİR.
.......: Yani kısacası, kusur arayacağınıza kendi kusurlarınıza bakın demek istemiş Sn Bakan yardımcımız :)
:-: ya ben şunu anlamıyorum ayasofya yıllarca osmanıya fethiye camii olarak hizmet etmiş Osmanlının Devlet Mülküdür Fatih Sultan Mehmet Han İstanbul''u aldığında yakıp yıkıp topa tutmamış isteseydi Şahi toplarıyla vurdurur şimdi de ayasofyanın yerlerinde yeller eserdi buranın unesco kültür mirasına geçtiğini bilmeyen yok ikide bir gözümüze getirmelerinin manası da yok burada devletimiz zaten gereken önlemi alacaktır ayasofya da sadece 5 vakit ezan okunup Zannederim Cumadan Cumaya namaz kılınacaktır
ASİLTÜRK__: Yurt dışında ve içimizde yaşamakta olan gavurlar bilmeliler ki 1934 yılında büyük bir hata yapılmış ve 86 yıl sonra bu büyük hata ortadan kaldırılmıştır. Milletin ibadet ettiği yer ayakla basılıp girilecek bir müze değildir. Oraya Peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olmuş Fatih Sultan Mehmet Han ve onun övgüye mazhar olmuş yiğitlerinin pak alnı değmiştir. İçimizdeki hainler, dışarıdakilere çanak tutmayı bıraksın artık.
VATAN: Kendi topraklarımızdaki malı ne yapacağımızı başkasına sormak gerekmez. Gereği yapılmıştır.
GERÇEK: Ayasofya tapu aslında vakfiye mülkü cami kaydına rağmen zamanın mecburiyet ten doğan dış güçlerin baskıları neticesinde müze kararı ile bağımsızlık ve egemenlik sembolü haline gelmişti. Karar sadede aslına rücu dan ibaret olıp egemenlik tescilidir Ecdadımız şimdi rahat uyusun.
AKIL: Şu saatten sonra Türkiye İslama, avrupa Osmanlıya gebedir
CEMAL: ayasofya da öyle kalıp ziyaret edilebilirdi yanında sultan ahmet var, devamlı namaz kılanlarla dolup taşıyormu hayır amaç, yunan bunu yaptı ispanya şunu yaptı gibi bahanelerle onların seviyesine düşmememiz lazım
MERT: o zaman ulkeyı sen yonet ole klavyeden yazması kolay herkes bıse sallıyor var demekkı devletın bır bıldıgı
KILÇIK: Ziyarete engel yok. Bu garantiler ilgili ülkelere zaten verildi. Müze kapsamında idi. Tapu aslı olan vakıf cami statüsüne girdi. Tüm değişiklik namaz ve vakitlerinde resim karartması. Ayasofya nın çok önemli bağımsızlık ve egemenlik sembolü olduğunu unutmayın.
HADİ ORDAN: yuhh sana
POTİN: BU AVRUPA VAR YAAAA. BUNLARIN YATACAK YERLERİ YOK. NEYİ TUTSALAR ELLERİNDE KALIYOR. KENDİLERİNE GELİNCE NE YAPARLARSA ÇAĞDAŞLIK MEDENİYET OLUYOR BİR EN UFAK BİR ŞEY YAPMAYA KALKTIĞIMIZDA MEDENİYET YOKSUNU YOBAZLIK OLUYOR. VAR MI BÖYLE BİR MAKARA YAHU. .
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Haberler.com Ios Uygulaması Haberler.com Android Uygulaması Haberler.com Huawei Uygulaması
Şu an buradasınız: Ayasofya kararına karşı çıkan UNESCO'ya yanıt veren Turizm Bakan Yardımcısı, Cordoba Katedrali'ni ör
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 21.9.2020 01:56:01. #1.14#
title