Ayakkabı Operasyonu Polis Kamerasında

Ayakkabı Operasyonu Polis Kamerasında

İstanbul, Bursa, İzmir ve Kocaeli'nde düzenlenen ve ünlü ayakkabı markalarının taklitlerinin ele geçirildiği operasyonda polis tarafından çekilen görüntüler basına dağıtıldı.14 kişinin tutuklandığı operasyonda 518 bin ayakkabıya el konuldu.

Ayakkabı Operasyonu Polis Kamerasında

İstanbul, Bursa, İzmir ve Kocaeli'nde düzenlenen ve ünlü ayakkabı markalarının taklitlerinin ele geçirildiği operasyonda polis tarafından çekilen görüntüler basına dağıtıldı. 14 kişinin tutuklandığı operasyonda 518 bin ayakkabıya el konuldu.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Güvenlik Şube Müdürlüğü tarafından eş zamanlı yürütülen operasyonda 4 aylık bir projeli çalışma yürütüldüğü ve İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 4 ilde operasyon yapıldığı belirtildi. Operasyon ile ilgili yapılan yazılı açıklamada 518 bin adet taklit ayakkabı ele geçirildiği ifade edildi. Operasyon kapsamında 78 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Polisin operasyon adreslerinde çektiği görüntülerde de basın ile paylaşıldı. Görüntülerde arama yapılan adreslerde binlerce taklit ürün bulunması dikkat çekti.