Ayak Başparmağı ile Yazdığı İkinci Kitabını Çıkardı

Ayak Başparmağı ile Yazdığı İkinci Kitabını Çıkardı

06.02.2013 16:44 | Son Güncelleme: 06.02.2013 16:44
Ayak Başparmağı ile Yazdığı İkinci Kitabını Çıkardı

Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde oturan ve doğuştan beyincikteki hareket kontrolünü sağlayan damarı tıkalı olduğu için yürüyemeyen, ellerini kullanamayan, konuşmakta da zorlanan 38 yaşındaki Fatma Eyi, sol ayak başparmaği ile klavye tuşlarına...

Kocaeli'nin Gölcük İlçesi'nde oturan ve doğuştan beyincikteki hareket kontrolünü sağlayan damarı tıkalı olduğu için yürüyemeyen, ellerini kullanamayan, konuşmakta da zorlanan 38 yaşındaki Fatma Eyi, sol ayak başparmaği ile klavye tuşlarına basarak ikinci kitabı 'Yüreğimle Koşuyorum'u yazdı.

İki yıl önce ilk kitabını çıkaran Fatma Eyi, biyografik roman tarzında yazdığı ikinci kitabında tüm sıkıntılarını ve duygularını anlatıyor. Erguvan Yayınevi'nde basılan ve kitapçılardaki yerini alan 'Yüreğimle Koşuyorum' kitabının ön sözünde, "Bilinen anlamda bir roman olmayıp; inancın, azim ve iradenin neleri başarabileceğinin kanıtı olabilecek bir gerçek hikaye" deniliyor.

Eyi, kitabıyla ilgili olarak, "Asıl engel bedende değil zihinde olandır. Kişi zihnen engelli olduğuna inanırsa ve kendini işe yaramaz hissederse, hayatı hem kendisine hem de yakınlarına çekilmez kılar. Bedeni engeller, kişiyi yapmak istediği işlerde kısıtlamaya yetmez. Azim, şükür ve gayret olursa, engel engel olmaktan çıkar" dedi.

İBRET ALARAK OKUYACAKSINIZ

Kitapta ayrıca Fatma Eyi ile ilgili şu bilgilere yer verildi:

"Beyincikteki hareket kontrolünü sağlayan damarı tıkalı olarak dünyaya geldi. Bu, hayatı boyunca yürüyememesi ve ellerini kullanamaması demekti ancak bu durum ona engel olamazdı, olmadı da. Fatma Eyi vazgeçilmezi olan engelini hayatı boyunca problem etmedi. Bunu kabul etti ve engeliyle yapabileceğine inandığı her şeyi yaptı. Bu romanda Fatma Eyi'nin engelini yok etmeyi nasıl başardığını görecek, kendini akranlarıyla eşitlemesinin hatta onları pek çok konuda aşmasının serüvenini bulacaksınız. İnanç ve azmi karşısında hayrete düşecek, kendinizle hesaplaşmaya başlayacaksınız. Sahip olduklarınıza rağmen memnuniyetsiz kaldığınız durumları, şükürden uzak yaşayışınızı sorgulamaya gidecek ve bu gerçek yaşam öyküsünü ibret alarak okuyacaksınız." - Kocaeli/ İzmit

Ayak Başparmağı ile Yazdığı İkinci Kitabını Çıkardı

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Manşet Haberler

title