Ay Yıldız Haberleri

Ay Yıldız haber, Ay Yıldız son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ay Yıldız - 15.8.2020
Son dakika haber: Sivas'ta 65 yaş ve üstündekilerin sokağa çıkma saatleri kısıtlandı
Düğün salonlarını daha sıkı denetleyeceklerini de vurgulayan Ayhan, cenazelerin Ay Yıldız Camisi'nden kalkacağını ve taziyelerin de orada kabul edileceğini bildirdi.
Ay Yıldız - 13.8.2020
Ay Yıldız - 27.7.2020
Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz, Yenilik Partisini Meclis'te anlattı Açıklaması
Partinin 48 kurucu üyesinden 19'unun kadın olduğunu vurgulayan Yılmaz, kadın ve gençlerin partinin en önemli unsuru olacağını belirtti. Öztürk Yılmaz, partisinin ambleminin "Y" harfi üzerine işlenmiş, kanatlarında ay yıldız taşıyan bir albatros olduğuna dikkati çekti.
Ay Yıldız - 23.7.2020
YAŞ üyeleri Anıtkabir'de
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ay yıldız motifli çelengi Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine bırakmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Ay Yıldız - 21.7.2020
Son dakika! Ercişli çiftçilerin sıcakta zorlu ot biçme mesaisi
Hayvanlarının kışlık yem ihtiyacını karşılamak amacıyla sosyal mesafe kuralına uyarak sıcak havada akşama kadar tırpanla ot biçen vatandaşlar, arazide biçilmeyen otların bulunduğu alanda da ay yıldız oluşturdu.
Ay Yıldız - 16.7.2020
"Milli İradenin Tecellisi: Ay-yıldız" sergisi açıldı
Ay yıldızın tarihiyle ilgili zengin bir koleksiyonu sanatseverle buluşturan "Milli İradenin Tecellisi: Ay-yıldız" sergisinin açılışı yapıldı.
Ay Yıldız - 16.7.2020
DHA İSTANBUL BÜLTENİ- 1
200 DRONE İLE 15 TEMMUZ TEMALI IŞIK GÖSTERİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ Semih ÇALIŞKAN-Güven USTA-Ali AKSOYER-Mertcan ÖZTÜRK-Kubilay ÖZEV/İSTANBUL, - 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında İletişim Başkanlığı tarafından Kuleli Askeri Lisesi yerleşkesinin duvarlarında video haritalama teknolojisiyle görsel sunum yapılırken, ardından 200 drone ile 15 Temmuz temalı ışık gösterisi gerçekleştirildi.   15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yılında İletişim Başkanlığı tarafından darbe girişimin önemli noktalarından Kuleli Askeri Lisesi yerleşkesinin duvarlarında video haritalama teknolojisiyle FETÖ'nün ihaneti, milletin ortaya koyduğu mücadele ve şehitlerin kahramanlığı görsel sunumla anlatıldı. Video haritalama gösterisinin ardından saat 22.38'de Kuleli semalarında 200 drone ile "15 Temmuz temalı ışık gösterisi" gerçekleştirildi. Gösteri sırasında gökyüzüne dronelarla 'Milletin Zaferi' yazıldı. Ayrıca dronelar ay yıldız, Türk bayrağı ve Türkiye haritası çizimi gerçekleştirdi.
Ay Yıldız - 15.7.2020
200 DRONE İLE 15 TEMMUZ TEMALI IŞIK GÖSTERİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında İletişim Başkanlığı tarafından Kuleli Askeri Lisesi yerleşkesinin duvarlarında video haritalama teknolojisiyle görsel sunum yapılırken, ardından 200 drone ile 15 Temmuz temalı ışık gösterisi gerçekleştirildi.  15 Temmuz darbe girişiminin dördüncü yılında İletişim Başkanlığı tarafından darbe girişimin önemli noktalarından Kuleli Askeri Lisesi yerleşkesinin duvarlarında video haritalama teknolojisiyle FETÖ'nün ihaneti, milletin ortaya koyduğu mücadele ve şehitlerin kahramanlığı görsel sunumla anlatıldı. Video haritalama gösterisinin ardından saat 22.38'de Kuleli semalarında 200 drone ile "15 Temmuz temalı ışık gösterisi" gerçekleştirildi. Gösteri sırasında gökyüzüne dronelarla 'Milletin Zaferi' yazıldı. Ayrıca dronelar ay yıldız, Türk bayrağı ve Türkiye haritası çizimi gerçekleştirdi.
Ay Yıldız - 15.7.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Çukurova ilçesi Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör de şehitlerin anısına muhtarlık binasını kırmızı beyaza boyatıp, bina girişine ay yıldız taktırdı.
Ay Yıldız - 15.7.2020
Gençler, 15 Temmuz şehitlerini Palandöken Dağı'nda "ay yıldız koreografisi" ile andı
Erzurum'da gençler, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Palandöken Dağı'da "ay yıldız koreografisi" oluşturdu.
Ay Yıldız - 15.7.2020
15 Temmuz şehitleri için yapılan "Demokrasi Şehitleri Anıtı" açıldı
"Gençlerimizi bu millete sadık evlatlar olarak yetiştirmek lazım" Terörden bir an önce kurtulmak isteniliyor ve bir daha 15 Temmuz gibi bir ihanetle karşılaşmak istenilmiyorsa yapılması gereken şeyin, bu millete sadık, sadakatli insanlar yetiştirmek olduğunun altını çizen Demirel, şöyle konuştu: "Geleceğimiz olan çocuklarımızı, gençlerimizi bu millete sadık evlatlar olarak yetiştirmek lazım. Bayrağına, ezanına, vatan bütünlüğüne, millet birliğine sadık insanlar olurlarsa, o zaman bir yerlerden talimat alma ihtiyacı hissetmezler. Onlar milletin emrindedir. Onların, bölünmez bütünlüğüyle, 83 milyonuyla tek vücut olan Türk milletinin emrinde hizmet etmekten başka bir amacı olamaz. Ama sadakatini 15 Temmuz'da olduğu gibi okyanus ötesinden birinden alırsa, o zaman o ne talimat verirse onu yapar." Demirel, 15 Temmuz şehitlerinin hatırasını yaşatmak için yapılan anıttaki 25 kaidenin üzerinde ay yıldız ile şehitlerin fotoğraf ve künyelerinin yazılı olduğunu belirterek, "Bu anıtın etrafını yükselerek çıkan 25 sütun vardır.
Ay Yıldız - 9.7.2020
KABATAŞ'TA RESİM ÜZERİNE "ASILMIŞ ADAM" ÇİZEN GRAFFİTİ SANATÇISI HAKİM KARŞISINA ÇIKTI
İstanbul 20. Asliye Ceza Mahkemesi'nde dün görülen duruşmaya, tutuksuz sanık Ömürcan İ. avukatıyla katıldı. Duruşmaya, koronavirüs tedbirleri kapsamında izleyici ve basın mensupları alınmadı. Kimlik tespitinde yüksek lisans mezunu, graffiti sanatçısı olduğunu ve işsiz olduğunu belirten sanık Ömürcan İ., instagram hesabının kendisine ait olduğunu ve bu hesapta Cumhurbaşkanı hakkında yaptığı resimlerin bulunduğunu söyledi. Ömürcan İ. "Sokak sanatçısıyım, bunları graffiti sanatı olarak yaptım. Uzunca zamandır ekonomik sıkıntı çekmekteyim. Salgın hastalık beni etkiledi, insanları değerlendirmek istedim. Kendimi bu insanlara yakın hissettiğim için onlara yankı olmak istedim. Kabataş tramvay durağında bulunan pano üzerindeki Türk Bayrağının ay yıldızına asılı gölge bir insan siluetini ben çizdim.
Ay Yıldız - 9.7.2020
Türk bayrağındaki hilale asılmış insan silüeti çizen sanık hakim karşısında
İşcan, sokak sanatçısı olarak graffiti resimler yaptığını belirterek, "Uzunca zamandır ekonomik sıkıntı çekmekteyim. Salgın hastalık beni etkiledi, insanları grafik sanatı olarak değerlendirmek istedim. Kendimi bu insanlara yakın hissettiğim için onlara yankı olmak istedim. Kabataş tramvay durağında bulunan pano üzerindeki Türk bayrağının ay yıldızına asılı gölge bir insan silüetini ben çizdim.
Ay Yıldız - 9.7.2020
Saruhanlı AK Parti'den o haberlere yalanlama
AK Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Bayram Atilla Haspehlivanlar tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Partimiz Cumhur ittifakı hakkında kamuoyunda dolaşan haberlerin tamamı gerçek dışıdır. Bazı haber siteleri her ne kadar Saruhanlı Belediyesi logosunda TC ibaresinin eklenmesi hususunda Cumhur ittifakı meclis üyeleri arasında gerginlik çıktığı lanse edilmiş ise de; iş bu logo değişikliği fikri söz konusu kararın alındığı meclis toplantısından önce yapılan 3 Temmuz 2020 tarihli komisyonda alınan kararlarda mevcut logoya T.C. ibaresi ay yıldız ve belediye kuruluş tarihinin ilave edilmesi hususunda tarafımızca özelikle olumlu görüş bildirilmiştir.
Ay Yıldız - 24.6.2020
Karşıyaka'da 94 yıllık gurur!
ZÜBEYDE ANNE'NİN HUZURUNDA… Atatürk'ün Karşıyaka'ya emanet ettiği annesi Zübeyde Hanım'ın huzurunda, salgın tedbirleri altında gerçekleşen törene; Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ve eşi Öznur Tugay, Karşıyaka Spor Kulübü Başkanı Turgay Büyükkarcı ve kulüp yöneticileri, 1912 Karşıyaka Derneği Başkanı Cem Karagözlü, Karşıyaka Taraftarlar Derneği Başkanı Okan Kırmacı, Araştırmacı Yazar Ahmet Gürel, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar, meclis üyeleri, CHP Karşıyaka İlçe Gençlik Kolları ve vatandaşlar katıldı. Anıt mezara karanfiller bırakan katılımcılar; başta ülkemizin kurtuluş ve kuruluş önderi, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve mücadele arkadaşları olmak üzere, tarihe adını yazdırmış bütün değerlerin anısına saygı duruşundu bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu. Ahmet Gürel ve Feruz Bozaslan'ın; Atatürk'ün Karşıyaka'ya dair anılarını ölümsüzleştirmek ve gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla hazırladığı "Atatürk'ün Adımlarıyla Karşıyaka" kitabı da törende konuklara dağıtıldı. Karşıyaka Belediyesi tarafından bastırılan kitap, Latife Hanım Köşkü Anıevi Özel Müzesi'nden de ücretsiz olarak temin edilebilecek. "ATAMIZA SÖZÜMÜZ OLSUN!" Salgın önlemleri nedeniyle 24 Haziran 1926 tarihinin yıl dönümünü geniş katılımlı etkinlikler olmadan, ama aynı heyecan ve gururla kutladıklarını aktaran Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, "Bu öyle bir onurdur ki Karşıyakalı kuşaklar yüzyıllarca ve her 24 Haziran'da aynı duygularla kutlayacak, dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar, orayı şenlik alanına çevireceklerdir. Karşıyaka Spor Kulübü, her şeyimiz KAF SİN KAF, 24 Haziran 1926'da her takıma nasip olmayacak biçimde onurlandırıldı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, armamıza "Ay ve Yıldız" armağan edildi. Bu armağan, o günlerde, hiç gol yemeden İzmir Şampiyonu olmamızın karşılığı değildi. Bu ödül, 1912'de, "Türkler bu işi başaramaz, bir kulüp kuramaz, yaşatamaz" diye düşünülen bir dönemde, bu işi başaran bir avuç Karşıyakalı yiğidin selamlanmasıdır. Aziz atalarımızı ve peşlerinden yürüyen KAF SİN KAF kahramanlarını bir kere daha saygıyla, sevgiyle, minnetle anıyorum. Bizi bu büyük onurlandırmayla, paha biçilmez bir tarihin ve gururun mirasçısı yapan o büyük insanı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ümüzü bir kere daha asla tükenmeyecek vefa duygularımızla anıyor, büyük hatırası önünde saygıyla eğiliyorum. Karşıyaka'mızı gurur tablosuna çevirenlerin çocukları olarak, yaşadığımız sıkıntılar ne olursa olsun, bu kenti gelecek kuşaklara bize yakışır biçimde bırakacağız. Bu da bizim tarihe, atalarımıza, Zübeyde Annemize ve Atatürk'ümüze sözümüz olsun" dedi. "BİRLİKTE SAHİP ÇIKALIM" KSK Başkanı Turgay Büyükkarcı da konuşmasında şunları kaydetti: "Şu bir gerçek ki çok şanslıyız. Dünyanın en güzel coğrafyasında, en güzel kentinde yaşıyoruz. Çok onurluyuz. Yüzyılda bir dünyaya gelen çok büyük bir kahramanın kentimizi ziyaret etmesi ve onurlandırmasıyla, göğsünde ay yıldız taşıyan Türkiye'de tek kulübüz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ay Yıldız Haberleri | Ay Yıldız Haber - Haberler - Sayfa 2 - Ay Yıldız haberleri, son dakika ay yıldız haber ve gelişmeleri burada. Bakan Kasapoğlu, Kütahya'da Zafer Bayramı kutlamasına katıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 05:00:01. #1.14#
title