Avusturya'da İslam Dinine ve Hz. Muhammed'e Çirkin Saldırı

Avusturya'da İslam Dinine ve Hz. Muhammed'e Çirkin Saldırı

Avusturya'nın Steirmark Eyaletinin İkinci Büyük Şehri Graz'da, İslam Dini ve Hz. Muhammed'e Yönelik Çirkin Bir Saldırı Gerçekleştirildi. Irkçı Olarak Bilinen Özgürlükçüler Partisi'nden (Fpö) Graz Belediye Başkanı Adayı Olan Dr. Susanne Winter, Hz. Muhammed'e Hakaretlerde Bulundu.

Avusturya'da İslam Dinine ve Hz. Muhammed'e Çirkin Saldırı

Avusturya'nın Steirmark eyaletinin ikinci büyük şehri Graz'da, İslam dini ve Hz. Muhammed'e yönelik çirkin bir saldırı gerçekleştirildi. Irkçı olarak bilinen Özgürlükçüler Partisi'nden (FPÖ) Graz Belediye Başkanı Adayı olan Dr. Susanne Winter, Hz. Muhammed'e hakaretlerde bulundu.

Avrupa'da İslam dini ve Hz. Muhammed'e yönelik çirkin saldırılar, seçim malzemesi yapılmaya devam ediyor. Avusturya'daki yerel seçimlerde ırkçı FPÖ'nün Graz Belediye Başkan Adayı Winter, Hz. Muhammed'in toprak ağası olduğunu ve Kuran-ı Kerim'i kendi yazdığını ileri sürerek çirkin ifadeler kullandı. FPÖ Genel Başkanı Heinz Christian Strache de, Winter'in sözlerini 'düşünce özgürlüğü' diye savunurken, seçmenlere Avrupa Birliği (AB) ve İslam'a karşı FPÖ'yü desteklemeleri çağrısında bulundu.

Öte yandan, Avusturya devlet televizyonu ORF2, ana haber bülteninde birinci haber olarak yer verdiği olayı izleyicilerine, "FPÖ'nün Graz Belediye Başkan Adayı Winter, Müslümanlar'ı kızdırdı. FPÖ'den, İslam'a karşı yeni bir yüz daha çıktı" diye duyurdu.

(MEA-OYK-OYK-OK-D)