Avusturya'da, Dünyanın Konuştuğu Tecavüzcü Baba Skandalı

Avusturya'da, Dünyanın Konuştuğu Tecavüzcü Baba Skandalı

Amstetten Kentinde Kızını 24 Yıl Hapis Tutarak Tecavüz Eden Josef Fritzl'in, Yapılan Dna Testleriyle Kızından Doğan 6 Çocuğun Babası Olduğu Kesinleşti.

Avusturya'da, Dünyanın Konuştuğu Tecavüzcü Baba Skandalı

Amstetten kentinde kızını 24 yıl hapis tutarak tecavüz eden Josef Fritzl'in, yapılan DNA testleriyle kızından doğan 6 çocuğun babası olduğu kesinleşti.

Avusturya Emniyeti Suç Araştırma Birimi Başkanı Franz Polzer, Amstetten kentinde ortaya çıkan tecavüz skandalıyla ilgili bir basın toplantısı düzenledi. Kızını 24 yıl hapis tutarak tecavüz eden Josef Fritzl'in yapılan DNA testleriyle kızından doğan 6 çocuğun babası olduğunun kesinleştiğini belirten Polzer, "Polisin soruşturması 3 gündür devam ediyor. Bu konudaki her şeyi açığa çıkarmak istiyoruz. Birkaç saat önce yapılan DNA testleri, Elizabeth Fritzl'in 6 çocuğun annesi, 73 yaşındaki Josef Fritzl'in ise çocukların babası olduğu kanıtlandı. Evde yapılan aramada, Elizabeth'in ağzından yazılmış bir mektup bulundu. Mektup üzerinde, Elizabeth tarafından Avusturya'nın diğer ucundan gönderildiğine dair posta pulu var. Ancak bu mektubun baba tarafından yazıldığı ispat edildi" dedi.

Olayı soruşturan polislerden Heinz Lenze ise, "Elizabeth 1984'ten önce birçok sefer evden kaçmaya çalışmış, ama kaçamamış. Bu kaçma olaylarından sadece bir tanesi polise intikal etmiş, diğerleri hakkında bilgi yok. Kız 18 yaşından sonra kaybolmuş, kimse haber alamamış ve polis bir netice elde edememiş. Kaçma olayından sonra evde arama yapılmamış. 70'li yıllarda Josef, tecavüz ve kundaklama iddialarıyla mahkemeye çıkarılmış. Bu suçları ispat edilememiş ve delil yetersizliğinden serbest bırakılmış" dedi.

Elizabeth ve çocuklarının kaldığı hastanede görev yapan doktor Bernhard Kepplinger de, "Elizabeth'in çocukları hastanede uzman kişiler tarafından tedavi edilmekte. Durumları iyi ve şu an emin ellerdeler" diye konuştu.

(MY-MS-OYK-CC-D)

Kaynak: İHA