Avusturya'da, Dünyanın Konuştuğu Tecavüzcü Baba Skandalı

Avusturya'da, Dünyanın Konuştuğu Tecavüzcü Baba Skandalı

Avusturya Polisi, Josef Fritzl'in Kızını 24 Yıl Boyunca Eve Hapsederek Tecavüz Etmesiyle İlgili Teorilerinin Soruşturmalar Sonucu Doğrulandığını Duyurdu.

Avusturya'da, Dünyanın Konuştuğu Tecavüzcü Baba Skandalı

Avusturya polisi, Josef Fritzl'in kızını 24 yıl boyunca eve hapsederek tecavüz etmesiyle ilgili teorilerinin soruşturmalar sonucu doğrulandığını duyurdu.

Avusturya'nın Amstetten kentinde ortaya çıkan skandalla ilgili açıklama yapan polis yetkilileri, soruşturmalar neticesinde elde edilen yeni bilgilerle davanın karanlık kısımlarının aydınlandığını söyledi. Elizabeth ve çocukların tutulduğu bodrum hakkında bilgi veren polis, hücreye ulaşmak için 5 odadan geçmek zorunda olunduğunu, betonla desteklenmiş metal hücre kapısının ise sadece elektronik kodlu sistemle açılabildiğini ifade etti. Polis, Josef'in yaklaşık 300 kilo ağırlığındaki bu kapıyı parça parça dışarıdan getirdiğini ve bodrumda birleştirerek yaptığına inanıyor. Ayrıca 1999 yılında binada yapılan yangın güvenliği teftişinde ise, bodrum girişinin etajerle gizlenmesi sonucu bodrumun bulunamadığı belirtildi.

Aşağı Avusturya Suç Araştırma Birimi Başkanı Franz Polzer ise, daha önce Fritzl'in bu olayı suç ortağıyla beraber işlediğini tahmin ettiklerini, ama soruşturmalar neticesinde şu an Josef'in bu suçu tek başına işlediğine inandıklarını söyledi. Polzer, çocukların doğmaya başlamasından sonra Josef'in hücreyi yavaş yavaş büyüttüğünü, derin dondurucu ve çamaşır makinesiyle donattığını söyledi.

Basın toplantısına katılan doktorlar ise, Elizabeth'in en büyük çocuğu Kerstin'in (19) sağlık durumunun ciddi olduğunu, antibiyotik tedavisi uygulandığını ve diyaliz makinesine bağlandığını söyledi.

(MEA-MS-OYK-CC-D)

Kaynak: İHA