Avusturya'da Banka Soygunu

Avusturya'da Banka Soygunu

Viyana'da Bawag Adlı Bir Bankayı Soymaya Kalkan ve 7 Kişiyi Rehin Alan Soyguncu, 4 Saat Süren Pazarlığın Ardından Rehineleri Serbest Bıraktı.

Avusturya'da Banka Soygunu

Viyana'da BAWAG adlı bir bankayı soymaya kalkan ve 7 kişiyi rehin alan soyguncu, 4 saat süren pazarlığın ardından rehineleri serbest bıraktı.

Avusturya'nın başkenti Viyana'daki Mariahilfer Caddesi'nde bulunan BAWAG adlı bankayı soymak için içeri giren 39 yaşındaki soyguncu, rehin aldığı 7 kişiyle bankanın bir bölümüne gizlendi. Bina ve çevresinde geniş güvenlik tedbirleri alan polis, soyguncunun ilk etapta ikisi kadın biri banka müdürü olmak üzere 3 rehineyi serbest bırakmasını sağladı. Daha sonra soyguncu, banka içine ekipler tarafından gönderilen bir polis köpeğiyle dışarı çıkarak teslim oldu. Dışarıda bekleyen polis ekipleri, soyguncuyu etkisiz hale getirerek polis kordonunda emniyete aldı. Yaklaşık bir saat süren olay yeri sorgulamasından sonra, polis aracına bindirilen soyguncu, Viyana Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Alınan bilgiye göre, Viyana Polisi soyguncunun yakın bir kız arkadaşıyla iletişim kurdu ve soygundan vazgeçirmesi için arkadaşıyla görüştürdü. Soyguncunun kız arkadaşının, bankanın içine girdiği ve soyguncuyla yüz yüze konuşarak, soygundan vazgeçmeye ikna ettiği öğrenildi. Öte yandan pazarlık sırasında silahlı soyguncunun ilk istediği şeyin sigara olduğu öğrenildi.

(MEA-OYK-OYK-RO-D)