Avusturya Cumhurbaşkanı, Peri Bacalarına Hayran Kaldı

Avusturya Cumhurbaşkanı, Peri Bacalarına Hayran Kaldı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Davetlisi Olarak Türkiye'ye Bulunan Avusturya Cumhurbaşkanı Dr. Heinz Fischer ve Eşi Margit Fischer Kapadokya Bölgesindeki Peri Bacalarına Hayran Kaldı. Kapadokya Bölgesinde Peri Bacalarının En Yoğun Olarak Bulunduğu Zelve -Paşabağ'ı Gezen Konuk Cumhurbaşkanı ve Eşine Burada Peri Bacalarının Oluşumu ile İlgili Olarak Avanos Kaymakamı Mehmet Ünlü Tarafından Bilgi Ak...

Avusturya Cumhurbaşkanı, Peri Bacalarına Hayran Kaldı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak Türkiye'ye bulunan Avusturya Cumhurbaşkanı Dr. Heinz Fischer ve eşi Margit Fischer Kapadokya bölgesindeki peri bacalarına hayran kaldı. Kapadokya bölgesinde peri bacalarının en yoğun olarak bulunduğu Zelve-Paşabağ'ı gezen konuk Cumhurbaşkanı ve eşine burada peri bacalarının oluşumu ile ilgili olarak Avanos Kaymakamı Mehmet Ünlü tarafından bilgi aktarıldı.

Konuk Cumhurbaşkanı ve beraberindekiler, jandarmanın motorize ekiplerinin de sıkı güvenlik ağı içerisinde Göreme beldesindeki Göreme Açık Hava Müzesi'nin hemen alt bölümünde kalan Tokalı Kilisesi'ne ardından Göreme Açık Hava Müzesi'nde bulunan kiliselerden bir kaçına girerek bilgi aldı.

Nevşehir Valisi Asım Hacımustafaoğlu konuk cumhurbaşkanı onuruna yemek verecek. Avusturya Cumhurbaşkanı buradan Kayseri'ye dönecek.

Kaynak: CHA