Avustralya Haberleri

Avustralya haber, Avustralya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avustralya - 21.04.2021
Son dakika! Avustralya'da kamu denetçisi, çalışanlara aşı zorunluluğu getirilmesini kolaylaştıran bir karar aldı
Son dakika haber: Avustralya'da kamu denetçisi Adil Çalışma Komisyonunun (FWC) işverenlerin çalışanlarına aşı zorunluluğu getirmesini kolaylaştıran bir karar aldığı bildirildi.
Avustralya - 21.04.2021
Futbolda olimpiyat kurası çekildi
Futbolda 2020 Tokyo Olimpiyatları grupları kura çekimi gerçekleştirildi.
Avustralya - 21.04.2021
Beş Göz Grubu, NATO ve AB'den Rusya'ya karşı siber ittifak
ABD, 15 Nisan günü önce Beyaz Saray, ardından Hazine Bakanlığı aracılığıyla Rusya'yı siber casusluk operasyonlarından dolayı açıkça suçlayan bir bildiri yayınladı ve yaptırımlar açıkladı. Ayrıca ülkede bulunan 10 Rus diplomatı da Rusya Dış İstihbarat Servisi (SVR) ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle sınır dışı etme kararı aldı. SVR, Rusya Askeri İstihbarat Servisi (GRU) gibi Rus istihbarat servislerinin ABD'ye yönelik son aylarda yaşanan siber saldırılarda başat role sahip oldukları ifade edilen açıklamalara İngiltere, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, NATO ve Avrupa Birliği (AB) de destek verdi ve ABD ile dayanışma içinde olduklarını belirterek Rusya'yı küresel siber casusluk operasyonlarından sorumlu tuttular.
Avustralya - 21.04.2021
Salgın, prefabrik modüler çelik binalara talebi artırmaya devam ediyor
Dorçe, Venezuela'da hastane projeleri, Malezya'da işçi kampları ve Avustralya'da konut projeleri gibi faaliyetlerin yanı sıra Afrika, CIS (Commonwealth of Independent States) ve Sibirya'da dünyanın en büyük petrol, gaz, maden ve yenilenebilir enerji firmalarına, sivil toplum örgütlerine ve kamu kurumlarına yönelik çeşitli projeleri başarıyla tamamlamış global bir şirket.
Avustralya - 19.04.2021
"Türk Markalarını Dünyaya Açan Kapı: E-İhracat" paneli
"Uzak pazarlara açılarak büyüme kolaylığı" Açıklamada paneldeki konuşmasına yer verilen Defacto Uluslararası E-Ticaret Pazaryerleri Birim Müdürü Seda Hıdır, küresel pazar yerlerinin entegre yapısı sayesinde geniş coğrafyalara açılarak büyüme kolaylığı sağladığını belirterek, şunları kaydetti: "Ürünlere gelen müşteri yorumları ve puanlamaları bir pazardan diğer bir pazara direkt yansıyor. Bu yeni giriş yaptığınız bir pazarda güven ve marka algısı yaratabilmek için büyük avantaj. Şu an 2021 operasyonlarımızda Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ile Kuzey ve Güney Amerika bölgeleri var. 2022'de bunu Hindistan, Japonya, Avustralya'ya genişleterek devam ettireceğiz.
Avustralya - 19.04.2021
Son dakika haberleri... Avustralya, Afganistan'daki savaş suçları nedeniyle askerlerin madalyalarını geri alma kararından vazgeçti
Son dakika haberi: Avustralya'da hükümet Afganistan'da savaş suçları işlediği ortaya çıkan Özel Kuvvetlere mensup askerilerin tümünün madalya ve nişanlarını geri alma kararından vazgeçti.
Avustralya - 19.04.2021
Son dakika ekonomi: Belçika'da "zorunlu olmayan" seyahatlere uygulanan yasak kalktı
Belçika, halihazırda Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Güney Kore, Tayland ve Ruanda dışındaki bütün ülkelere geçici seyahat kısıtlaması uyguluyor.
Avustralya - 19.04.2021
Rüzgar ve güneş enerjisi projelerinde finansman maliyetleri düşüyor
Finansman maliyetlerindeki düşüş bölgesel olarak farklılıklar gösterdi. Söz konusu dönemde, Avrupa'da deniz üstü rüzgar santrallerinin finansman maliyetlerinde yüzde 39 düşüş görülürken, Avustralya, Kuzey Amerika ve Avrupa'daki kara rüzgar santrallerinin finansman maliyetleri sırasıyla yüzde 41, yüzde 14 ve yüzde 11 azaldı.
Avustralya - 19.04.2021
Töton şövalyelerinden NATO'ya: Rusya'nın istila paranoyasını anlamak
ABD Rus muhalif Aleksey Navalnıy'ın hapiste tutulması, Rusya'nın 2020 ABD başkanlık seçimlerine müdahalesi ve "SolarWind Siber Saldırısı" gerekçeleriyle 10 Rus diplomatı sınır dışı etme kararı alırken Rusya'dan 32 kuruluşu ve kişiyi de yaptırımlar listesine dahil etti. 2021 yılı başında ortaya çıkarılan SolarWinds siber saldırısının sorumlusu olarak Rusya Dış İstihbarat Servisi (SVR) şüpheli listesinin başında geliyor. Saldırıda Amerikan yazılım şirketi "SolarWinds"in ağ izleme ve yönetme platformu Orion hedef alınmıştı. ABD'nin Orion kullanıcısı Hazine, Ticaret, Dışişleri ve Enerji Bakanlıkları ile Ulusal Nükleer Güvenlik Ajansı bu siber saldırıdan etkilenen kurumlar arasında. ABD'yi hedef alan bu saldırıyla ilgili olarak İngiltere, NATO, AB, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda da Rusya'yı suçladı.
Avustralya - 19.04.2021
Avrupa yatay açıldı, Asya artıda
Japonya'da Nikkei 225 yatay kapanırken, Avustralya'da S&P 200 Endeksi 0.
Avustralya - 18.04.2021
Süper Film'den üretim kapasitesini artıracak yeni yatırım hamlesi
Açıklamada görüşlerine yer verilen Süper Film Genel Müdürü Fahri Özer, şunları kaydetti: "Avrupa, Amerika, Afrika, Avustralya ve Asya olmak üzere 5 kıtaya ihracat yapan Süper Film olarak yeni 10.
Avustralya - 17.04.2021
Son dakika haber! Biden, göreve geldiği günden bu yana ilk yüz yüze görüşmesini Japon Başbakan ile yaptı
ABD, Hindistan, Avustralya ve Japonya'nın yaptığı toplantıda Kovid-19 aşıları konusunda birlikte çalışmak için taahhüt verdiklerini kaydeden Biden, "Uzun dönem hedeflerimiz için, Kovid-19'un ötesine geçip, Dünya Sağlık Örgütünde reform, sağlık güvenliği konusunda yeni ortaklık, yeni pandemi için hazırlık konusunda çalışacağız.
Avustralya - 16.04.2021
İngiltere'de son 17 yılın en düşük nüfus artışı yaşandı
İngiltere'nin nüfusu 2020 yılı haziran sonu itibarıyla 67,1 milyona ulaştı.
Avustralya - 16.04.2021
Futbolda olimpiyat kuraları öncesi torbalar belirlendi
Torbalar şöyle: Erkekler: 1. torba: Japonya, Brezilya, Arjantin, Güney Kore 2. torba: Meksika, Almanya, Honduras, İspanya 3. torba: Mısır, Yeni Zelanda, Fildişi Sahili, Güney Afrika 4. torba: Avustralya, Suudi Arabistan, Fransa, Romanya Kadınlar: 1.
Avustralya - 16.04.2021
Avrupa ve Asya'da endeksler artıda
Çin anakarasında, Shenzhen Composite yüzde 0.26 ve Shanghai Composite yüzde 0.46 arttı. Hong Kong'da Hang Seng Endeksi yüzde 0.13 artarken, Avustralya'da S&P/ ASX 200 yatay işlem görüyor.
Avustralya - 16.04.2021
Avustralya'da mahkeme Google'ın konum bilgileri konusunda kullanıcıları yanılttığına hükmetti
Avustralya yargısı, Google'ın, Ocak 2017-Aralık 2018 tarihlerinde kullanıcılarını Android cihazları yoluyla toplanan konum bilgileri konusunda yanılttığına karar verdi.
Avustralya - 16.04.2021
Tivibu, yeni Spor Paketi'ni kullanıcıya sunuyor
Tivibu'lu sporseverler yeni pakette S Sport ve EuroSport kanalları üzerinden İngiltere Premier Lig, Bundesliga, NBA, Formula1, Portekiz Ligi, NFL, MotoGP, Wimbledon, Roland Garros, US Open ve Avustralya Open Grand Slam Turnuvalarını da takip edebilecek.
Avustralya - 15.04.2021
Asya-Pasifik Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dündar, ABD-Japonya ilişkilerini değerlendirdi Açıklaması
ABD'nin stratejisinin, Japonya ile İngilizlere ait Diego Garcia adasından başlayarak Tayland, Singapur, Tayvan, Avustralya, Yeni Zelanda, Havai ve Alaska'ya, Japonya ve Güney Kore'yi dahil ederek, Çin ve Kuzey Kore'yi iç ve dış hat olarak kuşatmak olduğunu belirten Dündar, "Japonya ve Güney Kore, bu bölgede, ABD'nin 7.
Avustralya - 15.04.2021
TRT Genel Müdür Yardımcılığına gazeteci Fatih Er atandı
Konya'da 1979'da dünyaya gelen Er, meslek hayatına yerel medyada başladı. Kanal 7 haber merkezinde 1998'de profesyonel olarak gazeteciliğe adım atan Fatih Er, medya eğitimi için gittiği Avustralya'da farklı medya kuruluşlarında çalıştı.
Avustralya - 15.04.2021
Avustralya, Afganistan'daki askerlerini eylüle kadar çekecek
Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Afganistan'da 2001'den bu yana görev yapan askerlerini çekeceğini duyurdu.
Avustralya - 15.04.2021
Hamsi ihracatı 2021'in ilk çeyreğinde 2,9 milyon dolar kazandırdı
Öte yandan, geçen yılın ocak-mart döneminden farklı olarak Birleşik Krallık, Avustralya, Bulgaristan, Kuveyt ve Azerbaycan-Nahçıvan'a da bu sene hamsi satıldı.
Avustralya - 14.04.2021
Ağacınİzinde.com, Yıldız Entegre'nin destekleriyle yayın hayatına başladı
Finlandiyalı ünlü mimar Alvar Aalto portesinden Galataport'un tasarımcısı Tanju Özelgin ile yapılan video röportaja, Avustralya'da 2000'li yıllarda keşfedilen dinozor ağaçları wollemiler'den biyofilik tasarıma 360 derece tasarıma dair özgün içerikler Ağacınİzinde.
Avustralya - 14.04.2021
Son dakika haberi... KÜRESEL PİYASALAR-Sanayi üretim verisi öncesinde Avrupa yüksek açıldı
Japonya'da Nikkei 225 Endeksi yüzde 0.36 düşerken, Çin'de Şangay Bileşik yüzde 0.26, Shenzhen Bileşik Endeksi yüzde 1.22 ve Hong Kong'da Hang Seng Endeksi yüzde 1.22 yükseldi. Güney Kore'de Kospi Endeksi yüzde 0.40 ve Avustralya'da S&P/ ASX 200 Endeksi yüzde 0.
Avustralya - 14.04.2021
Niğdeli girişimci 250 çeşit yöresel lezzeti 3 kıtada tüketicilere ulaştırıyor
55'e yakın sirke çeşidi var Türkiye'de 60'a yakın satış noktalarının bulunduğunu dile getiren Çakır, şunları kaydetti: "Avustralya'da satış noktamız var.
Avustralya - 14.04.2021
Sosyal medyanın "Doraliçesi" serebral palsili çocukların ailelerine umut aşılıyor
Tüzüner, kızlarının kendilerinin ve bir süre sonra çok sayıda kişinin "prensesi" olduğunu belirterek, şöyle konuştu: "Hastalığı ilk duyduğumuzda bilgimiz çok kısıtlıydı. Bu hastalığı yaşayan insanlardan bilgi almanın önemini fark ettik. İnsanları tecrübelerimizden faydalandırmak için sayfayı açtık. Çok ilgi gördü. Kızımızın mutluluğu, prensesleri andıran hayatı örnek oldu. Dünyanın çeşitli ülkelerinden aynı hastalıkla mücadele eden çocukların aileleriyle iletişim halindeyiz. Birçok aileye dokunduk. Çocukları sağlıklı olanlar bile 'Sizden sabrı öğrendik' diyor. Her gün mesaj alıyoruz. Amerika, Avrupa ülkeleri ve Avustralya'dan bile takipçilerim onlarca kart gönderip, Dora'ya sevgilerini, teşekkürlerini ilettiler.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avustralya Haberleri | Avustralya Haber - Haberler - Sayfa 9 - Avustralya haberleri, son dakika avustralya haber ve gelişmeleri burada. Çin aşısı: Şili'nin Sinovac deneyimi Türkiye için hangi açılardan, neden önemli?.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 01:49:48. #1.14#

title