Avustralya Haberleri

Avustralya haber, Avustralya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avustralya - 04.05.2021
Asya borsaları Hindistan hariç yükseldi
Avustralya Merkez Bankası'nın yüzde 0,1 olan politika faizinde ve para politikasında herhangi bir değişiklik yapmamasının ardından Avustralya'da ASX 200 endeksi yüzde 0,6 artışla 7.
Avustralya - 04.05.2021
PİYASALAR-BIST100 yüzde 0.22 artışla başladı, dolar 8.29 lirada
"Yeni güne küresel pi yasalar dünden kal an eğilimle başladı. Bu sabah Avustralya Merkez Bankası (RBA) %0,10 olan politika faizini ve varlık alım programını değiştirmezken, önümüzdeki dönem beklentilerini bir miktar iyileştirdi.
Avustralya - 04.05.2021
İngiltere ve ABD, Rusya ve Çin'e karşı "uluslararası düzeni" koruma çağrısı yaptı
Aynı değerleri paylaşan ve çok taraflı sistemi korumak isteyen bir ülkeler topluluğu konusunda artan talep ve ihtiyaç gördüğünü kaydeden Raab, İngiltere'nin, Avustralya, Güney Kore, Hindistan ve Güney Afrika'yı Londra'daki G7 Dışişleri Bakanları Toplantısına davet etmiş olmasının birlikte çalışan benzer düşünen ülkeler modeline geçişin görülebilir bir işareti olduğunu söyledi.
Avustralya - 03.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avustralya, Kovid-19 salgınının ciddi boyutlara ulaştığı Hindistan'dan ülkeye dönen vatandaşlarını, para ve hapis cezasına çarptırılabilecek.
Avustralya - 03.05.2021
AB Komisyonu, Kovid-19 aşısı olanlara seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasını önerdi
Vaka sayısı az olan 7 ülkeden AB'ye serbest seyahatler de devam edebilecek. Bu ülkeler Avustralya, Yeni Zelanda, Ruanda, Singapur, Güney Kore, Tayland ve Çin.
Avustralya - 03.05.2021
Avustralya, Hindistan'dan dönen vatandaşlarına giriş yasağına uymadıkları için para ve hapis cezası verebilir
Avustralya, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ciddi boyutlara ulaştığı Hindistan'dan ülkeye dönen vatandaşlarını, para ve hapis cezasına çarptırılabilecek.
Avustralya - 02.05.2021
15 ÜLKEDEN GELENLERDEN PCR TESTİ İSTENMEYECEK
Koronavirüs önlemleri kapsamında daha önce yurt dışından gelen yolcular için zorunlu olan PCR testi, 15 Mayıs itibariyle aralarında İngiltere, Ukrayna ve Çin'in de bulunduğu 15 ülkeden gelen yolculardan istenmeyecek.   Yurt dışından Türkiye'ye gelen yolculara, uçuşlardan 72 saat önce aldıkları PCR testini ibraz etme zorunluluğu bulunuyor. Alınan yeni kararla birlikte 15 ülkeden gelen yolculardan PCR testi talep edilmeyecek. Türk Hava Yolları'nın resmi internet sitesinde yer alan 'Türkiye'ye Seyahat' başlıklı bölümde yer alan açıklamada, "15 Mayıs 2021 tarihinden itibaren Hong Kong Özerk Bölgesi ile Çin, Tayvan, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Singapur, Tayland, Güney Kore, İsrail, Japonya, Birleşik Krallık, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna ve Estonya'dan Türkiye'ye gelen kişilerin Türkiye'ye girişlerinde PCR testi talep edilmeyecektir" denildi.
Avustralya - 02.05.2021
YTB yurt dışındaki vatandaşlara yönelik insan hakları ihlalleri raporunu yayımladı
Hak ve özgürlüklere ilişkin 171 olumsuz düzenleme hayata geçirildi Çalışmada yer alan toplam 281 kayıt ise; adalete erişim, çalışma hakkı, din ve vicdan özgürlüğü, eğitim hakkı, güvenlik hakkı, ırkçılık ve ayrımcılık, kötü muamele ve işkence yasağı, ifade ve haber alma özgürlüğü, özel hayata saygı gibi hak ve özgürlükler açısından sınıflandırıldı. Bu kapsamda Avrupa'da 15 ülke ile ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda dahil olmak üzere toplam 19 Batı ülkesinde gerçekleşen hak ve özgürlüklere ilişkin kaydedilen 281 düzenleme ve gelişmenin; 110'u olumlu, 171'i ise olumsuz sonuçları olması muhtemel düzenleme ve gelişmeler olduğu tespit edildi.
Avustralya - 01.05.2021
Avustralya, Hindistan'dan eve dönüşü yasakladı
Avustralya, artan korona virüs vakaları nedeniyle Hindistan'dan ülkeye dönüşler geçici olarak durdurdu.
Avustralya - 01.05.2021
YTB'nin "Yurt Dışındaki Türk Vatandaşlarını Hedef Alan Saldırılar 2020" raporu yayımlandı Açıklaması
En fazla saldırı Almanya, Fransa ve Avusturya'da Rapora göre Amerika, Avrupa ve Avustralya kıtalarında, 2020'de 28 farklı ülkede Türk vatandaşlarını doğrudan ya da dolaylı olarak etkileyen 389 nefret suçu işlendi.
Avustralya - 30.04.2021
Yapay zeka ve uluslararası güvenlik
Diğer devletler de kendi ekonomik büyüklükleri ve teknolojik imkanları nispetinde bu konuda adımlar atıyorlar. Örneğin, Güney Kore ve Singapur'un YZ sektörüne yönelik yatırımları hem askeri hem de ticari hedefler içeriyor. Askeri personel kapasitesini artırmak açısından sorunları bulunan aynı zamanda yüksek refah seviyesine sahip Kanada, Yeni Zelanda, Avustralya ve bazı Avrupa ülkeleri de YZ teknolojilerini bu açıklarını kapatmak amacıyla yeni bir fırsat olarak görüyorlar.
Avustralya - 30.04.2021
Hindistan'da günlük vaka sayısında yeni rekor
40'TAN FAZLA ÜLKEDEN HİNDİSTAN'A TIBBİ YARDIM Sağlık Bakanı Harash Vardhan, 40'tan fazla ülke tarafından gönderilecek yardım ile tıbbi malzeme sıkıntısının sona ermesinin beklendiğini ifade etti. ABD'nin oksijen tüpü, 15 milyon N95 maskesi ve 1 milyon hızlı test kiti de dahil olmak üzere 100 milyon dolar tutardan fazla yardımda bulunduğu kaydedildi. Japonya Dışişleri Bakanlığı, Hindistan hükümetinin talebi doğrultusunda 300 vantilatör ve 300 oksijen konsantratörü gönderileceğini duyurarak, "Japonya, dost ülke Hindistan'ın yanında" mesajı verdi. Fransa, Almanya, İrlanda ve Avustralya da Hindistan'a yardım sözü verirken, Rusya ise oksijen üreten ekipmanları taşıyan iki uçağı ülkeye gönderdi.
Avustralya - 30.04.2021
ABD'den Avusturalya'ya tank gövdesi ve helikopter satışına onay
ABD Dışişleri Bakanlığı, Avustralya'ya 1 milyar 944 milyon dolar değerinde M1A1 tank gövdeleri ve CH-47 Chinook tipi helikopter ile bunlarla ilgili ekipman satışına onay verdi.
Avustralya - 29.04.2021
Son dakika haberi: Çin: ABD'nin Çin'in etrafındaki sularda askeri faaliyetleri yüzde 20'den fazla arttı
Vu, Hindistan, ABD, Japonya, Fransa ve Avustralya'nın Hint Okyanusu'nda son zamanlarda yaptığı tatbikatın Çin'i hedef aldığı iddialarına da değindi.
Avustralya - 28.04.2021
Novak Djokovic, Madrid Açık'a katılmayacak
Sezonun ilk grand slam turnuvası Avustralya Açık'tan zaferle ayrılan 33 yaşındaki Djokovic, bu sezon katıldığı Monte Carlo ve Sırbistan açık turnuvalarında finale kalamamıştı.
Avustralya - 28.04.2021
FIBA 19 Yaş Altı Basketbol Dünya Kupası'nda Türkiye'nin rakipleri belli oldu
FIBA 19 Yaş Altı Erkekler Basketbol Dünya Kupası'nda yer alacak Türkiye'nin D Grubu'ndaki rakipleri; ABD, Avustralya ve Mali oldu.
Avustralya - 28.04.2021
Son dakika... Avustralya'da trafik kazası geçirenlere yardım etmek yerine görüntülerini alan kişiye 10 ay hapis cezası
Son dakika gelişmesine göre Avustralya'nın Melbourne kentinde geçen yıl meydana gelen trafik kazasında, olay yerindekilere yardım etmek yerine hayatını kaybeden polisleri görüntüleyen kişi 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.
Avustralya - 28.04.2021
Son dakika haberi | Japonya Dışişleri Bakanlığı 2021 raporunda, Çin'in askeri yayılmacılık faaliyetlerine yönelik endişeler dile getirildi
Raporda, ABD, Avustralya ve Hindistan ile yürütülen ittifakın, "Seyrüsefer serbestiyeti ve hukukun üstünlüğünü temel alan" vizyonunun uluslararası toplumca desteklendiği ifade edildi.
Avustralya - 28.04.2021
Son dakika haber! Japonya Parlamentosu, Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık anlaşmasını onayladı
Pasifik'te Çin, Güney Kore, Avustralya, Yeni Zelanda ile Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) üyesi 10 ülke Kasım 2020'de RCEP mutabakatına varmıştı.
Avustralya - 27.04.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avustralya Başbakanı Scott Morrison da Hindistan'daki vaka sayılarındaki tırmanışın ardından bu ülkeden yapılacak hava yolu seyahatlerinin 15 Mayıs'a kadar askıya alındığını açıkladı.
Avustralya - 27.04.2021
Avustralya İçişleri Bakanlığı Sekreterinin, Asya Pasifik'teki gerilime ilişkin açıklaması tartışma yarattı
Avustralya İçişleri Bakanı Sekreteri Mike Pezzullo'nun, Asya Pasifik'te askeri gerilimin arttığı bir dönemde, "özgür ülkelerin yine savaş çanlarının sesini duyduğu" yönündeki açıklaması tartışmalara neden oldu.
Avustralya - 27.04.2021
Avrupa karışık açıldı, Asya ekside
Çin anakarasında, Şangay Kompozit yüzde 0.58, Shenzhen Kompozit yüzde 0.84 ve Avustralya'da S&P/ ASX'i yüzde 0.
Avustralya - 27.04.2021
Basketbolda FIBA 2021 19 Yaş Altı Erkekler Dünya Kupası kurası yarın çekilecek
Kura çekimine katılacak takımlar şöyle: Afrika: Mali, Senegal Amerika: ABD, Kanada, Arjantin, Porto Riko Asya/Okyanusya: Avustralya, Çin, Kore, Japonya Avrupa: Türkiye, İspanya, Fransa, Litvanya, Sırbistan, Letonya (ev sahibi).
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avustralya Haberleri | Avustralya Haber - Haberler - Sayfa 7 - Avustralya haberleri, son dakika avustralya haber ve gelişmeleri burada. Avustralya'nın Hindistan'dan geleceklere uyguladığı ülkeye giriş yasağı mahkemeye taşındı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 15:09:36. #1.14#

title