Avustralya Haberleri

Avustralya haber, Avustralya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avustralya - 10.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avustralya'da federal mahkeme, Hindistan'dan geleceklere uyguladığı ülkeye giriş yasağının kaldırılması için açılan davayı reddetti.
Avustralya - 10.05.2021
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 yayılmaya devam ediyor
Avustralya Avustralya'da son 24 saatte 15 yeni vaka tespit edildi, bugüne kadar tespit edilen vaka sayısı 29 bin 931'e ulaştı.
Avustralya - 10.05.2021
Nekbe'den İbrahim anlaşmasına Kudüs'ün işgal tarihi
1980'de Kudüs'ü İsrail'in "bölünmez ve ebedi" başkenti ilan eden İsrail, 1990'ların başında SSCB'nin dağılmasının ardından Rus ve Polonya Yahudilerini Kudüs'e yerleştirerek 'Büyük Kudüs'ü inşa etmeye başladı. Aslında ABD Kongresi 1995 yılında aldığı kararla ABD büyükelçiliğinin Kudüs'e taşınmasını onaylamış olsa da, Trump iktidara gelinceye kadar bunu uygulamadı. ABD'nin bir önceki başkanı Trump 6 Aralık 2017'de Kudüs'ün İsrail'in başkenti olduğunu resmen tanıdı ve 14 Mayıs 2018'de, İsrail'in kuruluş gününde ABD elçiliğini Kudüs'e taşıdı. Bu karar Rusya ve Avustralya tarafından da tanındı.
Avustralya - 09.05.2021
Vakfı'nın 7 Avrupa ülkesini kapsayan dijital eğitim girişimine Türkiye de katıldı
OECD'nin yeni raporu ayrıca, dijital ortamda ön yargılı bilgilerin nasıl tespit edileceği konusunda eğitim alma imkanının ülkeden ülkeye farklılık gösterdiğini ortaya koyuyor. Bu konuda Avustralya, Kanada, Danimarka ve ABD'deki öğrenciler, İsrail, Letonya, Slovak Cumhuriyeti, Slovenya ve İsviçre'deki akranlarına göre neredeyse 2 kat daha fazla imkana sahip bulunuyor.
Avustralya - 08.05.2021
Demir cevheri ticareti Avustralya-Çin ilişkilerini tek başına ayakta tutmaya devam ediyor
Avustralya'dan Çin'e ihraç edilen şarap, buğday, ıstakoz, kütük, et ve arpa gibi birçok ürün, diplomatik ilişkilerin kötüye gitmesi nedeniyle geçen yıldan bu yana Çin'e girişte engellemelere maruz kalırken demir cevheri ticareti, neredeyse tek başına iki ülke arasındaki ticari ilişkileri...
Avustralya - 08.05.2021
Yükseköğretimde uluslararasılaşma
Dünyada yükseköğretimde uluslararasılaşma UNESCO ve Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü (OECD) verilerine göre, dünyada toplam uluslararası öğrenci sayısı 5,6 milyon; OECD ülkelerindeki uluslararası öğrenci sayıları 3,9 milyon; OECD ülkeleri dışındaki ülkelerdeki uluslararası öğrenci sayıları 1,7 milyondur. [1] Kuzey Amerika ve Avrupa Birliği (AB) ülkeleri, toplam uluslararası öğrencilerin yüzde 65'ine ev sahipliği yapıyor. 2020 itibarıyla Çin dünyada ülke dışına en çok öğrenci gönderen ülke konumundadır. Hindistan ve Vietnam ise Çin'i takip eden ülkelerdir. Genel olarak bakıldığında, öğrenci kabulünde ilk üç ülke İngilizce konuşulan ABD, Birleşik Krallık ve Avustralya olarak öne çıkıyor.
Avustralya - 07.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avustralya'da salgın tedbirleri kapsamında Hindistan'dan geleceklere uygulanan ülkeye giriş yasağının, bazı vatandaşlar için gelecek haftadan itibaren kaldırılacağı bildirildi.
Avustralya - 07.05.2021
İngiltere yurt dışına gidenlere otellerde zorunlu karantina uygulanacak ülkeler listesini güncelledi
Yeşil listede yer alan ülkeleri, "Portekiz, İsrail, Singapur, Avustralya, Yeni Zelanda, Brunei Sultanlığı, İzlanda, Cebelitarık, Falkland Adaları, Faroe Adaları, Güney Georgia ve Güney Sandwich Adaları, St.
Avustralya - 07.05.2021
İngiltere, Türkiye ve Maldivler'i kırmızı listeye aldı
Şu anda yeşil listede Avustralya, Brunei, Falkland Adaları, Faroe Adası, Cebelitarık, İzlanda, İsrail, Yeni Zelanda, Portekiz, Singapur, Güney Georgia Adası ve St Helena Adası bulunuyor.
Avustralya - 07.05.2021
Avustralya, Hindistan'dan dönmek isteyen vatandaşlarının bir kısmının ülkeye girişine izin verecek
Avustralya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Hindistan'dan geleceklere uygulanan ülkeye giriş yasağının, bazı vatandaşlar için gelecek haftadan itibaren kaldırılacağı bildirildi.
Avustralya - 07.05.2021
Çin: Yörüngeden çıkan roketin herhangi bir zarara yol açma ihtimali oldukça düşük
Söz konusu enlemler doğudan batıya, Avustralya, Güney Asya ülkeleri, Çin'in orta ve güney bölgeleri, Arap Yarımadası, Afrika kıtası, Türkiye'nin büyük çoğunluğu, Güney Amerika'nın büyük çoğunluğu ve Kuzey Amerika'nın bir kısmını kapsıyor.
Avustralya - 07.05.2021
Son dakika! Eski Maldivler Devlet Başkanı Mohamed Nasheed evinin önünde meydana gelen patlamada yaralandı
Öte yandan Maldivler Devlet Başkanı İbrahim Mohamed Solih, patlamayı ülkenin demokrasisine ve ekonomisine saldırı olarak değerlendirdi. Solih, Avustralya polisinin soruşturmaya yardım edeceğini belirtti.
Avustralya - 06.05.2021
Günde bir porsiyon nitrat zengini sebze tüketmek kalp hastalığı riskini azaltabilir
Bilim insanları, günde bir porsiyon nitrat zengini sebze tüketiminin kalp hastalığı riskini azalttığını tespit etti.
Avustralya - 06.05.2021
Çin, Avustralya ile ekonomik diyaloğu askıya aldı
Çin, Avustralya hükümetinin "Kuşak ve Yol Girişimi" kapsamında Victoria eyaletiyle imzaladığı iki altyapı yatırım anlaşmasını iptal etmesinin ardından, Çin-Avustralya Stratejik Ekonomik Diyaloğu'nu askıya aldı.
Avustralya - 06.05.2021
AstraZeneca Covid-19 aşısı uygulanan 5 kişide daha kan pıhtılaşması tespit edildi
Avustralya'da, AstraZeneca tarafından korona virüse (Covid-19) karşı geliştirilen aşının uygulandığı 5 kişide daha kan pıhtılaşması (tromboz) tespit edilmesinin ardından, toplam tromboz vaka sayısı 11'e yükseldi.
Avustralya - 06.05.2021
Sri Lanka, Hindistan'dan gelenleri ülkeye girişini yasakladı
Sri Lanka dahil olmak üzere İngiltere, BAE, Avustralya ve Singapur gibi birçok ülke Hindistan'dan yolcuların ülkeye giriş yapmasını yasaklamıştı.
Avustralya - 06.05.2021
AB ülkeleri İsrail'i seyahat kısıtlamalarından muaf tutabilecek
AB'nin listesinde daha önce Avustralya, Yeni Zelanda, Ruanda, Singapur, Güney Kore, Tayland ve mütekabiliyet şartına bağlı olarak Çin bulunuyordu.
Avustralya - 06.05.2021
Avusturya'da görme engelliler için akıllı ayakkabı tasarlandı
Avustralya'da teknoloji mühendisleri, görme engelliler için 'InnoMake' adlı akıllı ayakkabı tasarladı.
Avustralya - 06.05.2021
Çin, Avustralya ile stratejik ekonomik anlaşmasını askıya aldı
Çin yönetimi, Avustralya'nın Kuşak ve Yol Girişimi çerçevesinde yapılan anlaşmaları iptal etmesine karşılık Avustralya ile ekonomik alanda yapılan anlaşmayı askıya aldı.
Avustralya - 05.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avustralya'nın salgın tedbirleri kapsamında Hindistan'dan geleceklere uyguladığı ülkeye giriş yasağından etkilenen bir Avustralyalı, ülkesine dönemediği gerekçesiyle dava açtı.
Avustralya - 05.05.2021
Avustralya'nın Hindistan'dan geleceklere uyguladığı ülkeye giriş yasağı mahkemeye taşındı
Avustralya'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında Hindistan'dan geleceklere uyguladığı ülkeye giriş yasağından etkilenen bir Avustralyalı, ülkesine dönemediği gerekçesiyle dava açtı.
Avustralya - 05.05.2021
Avrupa'da endeksler artıda başladı
Frankfurt'ta DAX Endeksi, Merck KGaA'nın yüzde 2,48 artmasıyla yüzde 0.75 artıda açıldı. Londra'da FTSE 100 Endeksi, Croda International PLC'nin yüzde 2.28 arttığı yüzde 0.26 artıda açıldı. ArcelorMittal'in yüzde 1.82 yükseldiği Paris'te CAC 40 Endeksi yüzde 0.53 artıda açıldı. Euro, doların karşısında yüzde 0.13 düşüşle 1.39004 dolara geriledi.  Hong Kong'da Hang Seng Endeksi yüzde 0.56 düştü. Avustralya'da S&P/ ASX Endeksi yüzde 0.
Avustralya - 05.05.2021
Asya borsaları karışık seyretti
Avustralya'da ASX 200 endeksi ise günü yüzde 0,4 yükselişle 7.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avustralya Haberleri | Avustralya Haber - Haberler - Sayfa 6 - Avustralya haberleri, son dakika avustralya haber ve gelişmeleri burada. Avustralya'da mülteci gözaltı merkezinin altında 20 metrelik kaçış tüneli bulundu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.06.2021 17:16:49. #1.13#

title