Avustralya Haberleri

Avustralya haber, Avustralya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avustralya - 19.05.2021
Çin'in Tokyo Büyükelçisi Kong Xuanyou'dan Quad ittifakına "yüzde yüz çağ dışı" nitelemesi
Çin'in Tokyo Büyükelçisi Kong Xuanyou, Çin'e karşı ABD, Avustralya, Hindistan ve Japonya'nın oluşturduğu 4'lü Quad ittifakını "soğuk savaş anlayışına sahip yapı" ve "yüzde yüz çağ dışı" olarak niteledi.
Avustralya - 18.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Avustralya'nın Kovid-19 tedbirleri kapsamında ülkeye giriş yasağı nedeniyle Hindistan'dan ülkesine dönemeyen bir Avustralyalı Kovid-19'a yakalanarak hayatını kaybetti.
Avustralya - 18.05.2021
Araştırma: Tek kullanımlık plastik atığın yarısından fazlasının arkasında 20 şirket var
Tek kullanımlık plastik ürünlerin ham maddelerinin yüzde 55'lik kısmının 20 şirket tarafından üretildiği ileri sürüldü.
Avustralya - 18.05.2021
Brent petrol vadelide 70 doları aştı
"ABD Tarım Bakanlığı'na göre, dünyanın önde gelen üreticileri ve ihracatçıları olan Avustralya ve Rusya'daki buğday üretiminin 2021-22 pazarlama yılında düşmesi bekleniyor.
Avustralya - 18.05.2021
Stan Wawrinka Fransa Açık'a katılamayacak
Avustralya Açık ve ABD Açık grand slam turnuvalarında da birer şampiyonluğu bulunan Wawrinka'nın, 28 Haziran'da başlayacak Wimbledon'a kadar hazır hale gelmesi bekleniyor.
Avustralya - 18.05.2021
Hisart Canlı Tarih Müzesi, 6 yıldır tarihin tozlu sayfalarına ışık tutuyor (1)
Hisart Canlı Tarih Müzesi, bünyesindeki çok sayıda eserle ve tarihi olayları ele alan bölümleriyle 6 yıldır her yaştan ziyaretçisini tarihin sayfalarında yolculuğa çıkarıyor. Çağlayan'daki müzenin kurucusu Nejat Çuhadaroğlu, Müzeler Haftası dolayısıyla AA muhabirine yaptığı açıklamada, Hisart Canlı Tarih Müzesi'nin hikayesini anlattı. Küçük yaşlarından itibaren resme ilgi duyduğunu, uçak, tank ve araba maketleri yaptığını, bu anlamda tarihe olan merakının da gün geçtikte arttığını aktaran Çuhadaroğlu, koleksiyonunu ve müzeyi Türk kültürüne ve tarihine hediye etmek istediğini söyledi. Yaptığı maketler ile üç boyutlu modelleyip ışık ve seslerle destekleyerek hazırladığı dioramaların yanına gerçek objeleri de koyarak tarihi olayları anlatan konseptler oluşturmaya başladığına işaret eden Çuhadaroğlu, bu şekilde başlayan serüvenin müzenin ortaya çıkmasını sağladığını belirtti. Çuhadaroğlu, Hisart'ın şu anda kendi tarzında teşhir tanzim anlamında dünyada ilk ve tek olan bir müze olduğuna dikkati çekerek, "Ayrıca bu müzenin içinde dünyada eşi benzeri olmayan çok eser var." ifadesini kullandı. "Beş yüz adedin üzerinde canlandırılmış manken var" Müzenin tarihin farklı dönemlerini anlatan maket, diorama çalışmaları ve gerçek objeleriyle benzerlerinden farklılaştığını vurgulayan usta koleksiyoncu, "Burada orijinal aksesuar, elbise ve silahlarla dönemi anlatan beş yüz adedin üzerinde canlandırılmış manken var. Buraya gelen insanlar dönemin savaş ve olaylarının birebir canlısını da, maketini, resmini, fotoğrafını da görüyor, aynı anda bunu yaşıyor ve hissediyorlar." dedi. Hisart Canlı Tarih Müzesi Kurucusu Nejat Çuhadaroğlu, müzenin içeriğinin ve görsellerinin pek çok kez basında yer almasına rağmen gelen insanların müzeyi gördüklerinde çok şaşırdıklarını aktardı. Müzede çok uzun bir tarihi aralığı anlatan objelerin yer aldığını belirten Çuhadaroğlu, şöyle devam etti: "Koleksiyon çok zengin. Her döneme ait çok önemli şahsiyetlerin olduğu, ayrıca hikayeleri olan enteresan konuları da işliyoruz ve onlarla ilgili orijinal malzemeleri de sergilediğimiz için her kesimden, her yaştan ve her ülkeden insanın ilgisini çeken bir müze. Çünkü dünyadaki belli başlı tüm ülkelere ait burada eser var. Yani Yeni Zelanda'dan, Avustralya'dan, Hindistan'a, Çin'den Orta Doğu, İran, Afrika, Avrupa, Amerika ve Rusya'ya kadar.
Avustralya - 18.05.2021
Avustralya'da köpekbalığının saldırısına uğrayan sörfçü öldü
Avustralya'nın doğu kıyısında yer alan Tuncurry Plajı'nda köpek balığı saldırısına uğrayan sörfçü hayatını kaybetti.
Avustralya - 18.05.2021
Yasaklar nedeniyle Hindistan'dan ülkesine dönemeyen Avustralyalı Kovid-19'dan öldü
Avustralya'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamındaki ülkeye giriş yasağı nedeniyle Hindistan'dan ülkesine dönemeyen bir Avustralyalı Kovid-19'a yakalanarak hayatını kaybetti.
Avustralya - 18.05.2021
Avustralyalı sörfçü köpek balığı saldırısında öldü
Avustralya'nın doğu kıyılarında bir sörfçünün köpek balığı saldırısında hayatını kaybettiği bildirildi.
Avustralya - 18.05.2021
Dünya genelinde yaklaşık 1,6 milyar serçenin bulunduğu tahmin ediliyor
Avustralyalı araştırmacıların hesaplamalarına göre, dünya genelinde yaklaşık 1,6 milyar serçe bulunuyor.
Avustralya - 17.05.2021
Asya Pasifik ülkeleri İsrail'in Filistin'deki saldırılarını kınadı
İsrail'in Gazze'ye yönelik aralıksız saldırılarında aralarında kadın ve çocukların olduğu Filistinli sivillerin öldürülmesi Çin, Pakistan, Hindistan, Avustralya, Yeni Zelenda, Tayland, Singapur, Afganistan ve Sri Lanka tarafından kınandı.
Avustralya - 17.05.2021
Avustralya'da nesli tükenmiş timsah türü bulundu
Avustralya'da bilim insanları, 2009 yılında bulunan timsah kafatasının, yaklaşık 8 milyon yıl önce yaşamış ve soyu tükenmiş bir türe ait olduğunu ortaya çıkardı.
Avustralya - 17.05.2021
111 yaşındaki Avustralyalı uzun yaşamasını "tavuk beyni" yemeye bağladı
Avustralya'nın en yaşlı adamı 111 yaşındaki Dexter Kruger, "tavuk beyni yediği için uzun yaşadığını" iddia etti.
Avustralya - 16.05.2021
MotoGP Fransa Grand Prix'sini Miller kazandı
MotoGP Dünya Şampiyonası'nda sezonun 5. yarışı Fransa Grand Prix'sinde, Ducati Lenovo takımının Avustralyalı pilotu Jack Miller birinci oldu.
Avustralya - 15.05.2021
SHGM'den Türkiye'ye girişlerde PRC uygulamasına ilişkin yeni NOTAM
Korona virüs tedbirleri kapsamında Hong Kong, Çin, Vietnam, Avustralya, Yeni Zellanda, Singapur, Tayland, Güney Kore, Japonya, Birleşik Krallık, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna ve Estonya'dan gelen yolcuların PCR testi zorunluluğu kaldırıldı.
Avustralya - 15.05.2021
Seyahat yasağı sonrası Hindistan'dan Avustralya'ya ilk uçuş gerçekleşti
Avustralya Sağlık Bakanlığı'ndan daha önce yapılan yazılı açıklamada, artan koronavirüs vakaları nedeniyle Hindistan'dan dönüş yolculuğunun geçici olarak durdurulduğu bildirilmişti.
Avustralya - 14.05.2021
Çin'den ABD'ye "zorlayıcı diplomasi" suçlaması
Çin, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken'ın "ABD, Çin'in ekonomik baskısı karşısında Avustralya'yı sahada yalnız bırakmayacak.
Avustralya - 13.05.2021
Türk Milli Bilgisayar Klavye Takımı, 9 madalyayla dünya şampiyonluğunu kazandı
INTERSTENO Türkiye Temsilcisi ve Türk Grubu Başkanı Seçkin Köse, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle internet üzerinden düzenlenen yarışmaya, Türkiye, Arjantin, Avustralya, Belçika, İsviçre, Çekya, Almanya, İspanya, Fransa, Hırvatistan, Macaristan, İtalya, Japonya, Lüksemburg, Hollanda, Polonya, Rusya, Slovakya, Sırbistan ve ABD'den 839 yarışmacının katıldığını belirtti.
Avustralya - 12.05.2021
Tekerlekli Sandalye Basketbol Erkek Milli Takımı'nın Tokyo 2020'deki rakipleri belli oldu
B Grubu'nda ise ABD, Avustralya, Büyük Britanya, Almanya, Cezayir ve İran yer aldı.
Avustralya - 12.05.2021
Sincan'da doğum oranlarının 2017-2019 arasında yüzde 48,74 düştüğü iddia edildi
Avustralya Strateji Politikası Enstitüsü (ASPI) tarafından yayımlanan rapora göre, Çin'in yaklaşık 10 yıl önceki nüfus sayımı verileriyle kıyaslandığında Uygur bölgesindeki 2017 ve 2019 arasında doğum oranlarında "tarihi bir düşüş" görüldüğü kaydedildi.
Avustralya - 12.05.2021
Son dakika! Japonya, ABD ve Fransa "ARC21" ortak askeri tatbikatını düzenliyor
Meskun mahalde muharebe ile çıkarma harekatı düzenlenecek tatbikatın Doğu Çin Denizi'ndeki bölümünü kapsayan son kısmına Avustralya da dahil olacak.
Avustralya - 11.05.2021
Avustralya gelecek 10 yılda 212 milyar dolar savunma ve istihbarat harcaması planlıyor
Pasifik ülkesi Avustralya gelecek 10 yılda savunma ve istihbarat kabiliyetlerini arttırmak üzere 212 milyar dolar harcamayı planlıyor.
Avustralya - 11.05.2021
Asya-Pasifik ülkelerinde Kovid-19 yayılmaya devam ediyor
Avustralya Avustralya'da son 24 saatte 7 yeni vaka tespit edildi, bugüne kadar tespit edilen vaka sayısı 29 bin 938'e ulaştı.
Avustralya - 11.05.2021
Son dakika haberleri: Avustralya'da göçmen gözaltı merkezinin altında tünel bulundu
Son dakika haber: Avustralya'da göçmen gözaltı merkezinin altında 20 metre uzunluğunda tünel tespit edildi.
Avustralya - 11.05.2021
Avustralya'daki Türk-İslam Cemiyetleri, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırılarını kınadı
Avustralya'daki Türk-İslam Cemiyetleri, İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırılarını kınayarak, İslam dünyasını ve dünya kamuoyunu Kudüs'te yaşananlara duyarlı olmaya ve İsrail'in hukuk dışı eylemlerine engel olmaya çağırdı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Avustralya Haberleri | Avustralya Haber - Haberler - Sayfa 5 - Avustralya haberleri, son dakika avustralya haber ve gelişmeleri burada. Avustralya'da turizm sektöründekilere 10 bin TL ikramiyeyle çalışma fırsatı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 15.6.2021 16:21:28. #1.15#

title