Avustralya Haberleri

Avustralya haber, Avustralya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avustralya - 20.10.2020
Çin ile Kanada arasında Hong Kong konusundaki gerginlik tırmanıyor
ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda dışişleri bakanları, 9 Ağustos'ta yaptıkları ortak açıklamada, Ulusal Güvenlik Yasası uyarınca Hong Kong'daki Yasama Konseyi seçimlerinden muhalefet adaylarının men edilmesi, söz konusu seçimlerin ertelenmesinden endişeli olduklarını bildirmişti.
Avustralya - 20.10.2020
Son dakika haberleri... KÜRESEL PİYASALAR-Endeksler veri ve virüs gelişmeleriyle karışık
Güney Koreli Kospi yatay hareket ederken, Avustralya'nın S&P/ASX200 Endeksi yüzde 0.
Avustralya - 19.10.2020
Son dakika ekonomi: KÜRESEL PİYASALAR-Çin verisi ve Covid-19 ile endeksler karışık
Tokyo'da Nikkei 225 yüzde 1.19 artarken, Hong Kong'da Hang Seng yüzde 0.61 yükseldi. Seul'de Kospi yüzde 0,57 artarken, Şangay Composite ve Shenzhen Composite aynı anda sırasıyla yüzde 0.29 ve yüzde 0.69 düştü. Avustralya'da S&P/ASX 200 yüzde 0.
Avustralya - 19.10.2020
Gilead: Türkiye'ye haziran ayından itibaren partiler halinde "Remdesivir" bağışı yapıldı
Açıklamaya göre, Remdesivir, Kovid-19 tedavisi için Avrupa Birliği (EMA), Japonya, Kanada, Avustralya, Tayvan, Singapur, BAE ve Hindistan gibi birçok ülkede ruhsatlandırıldı.
Avustralya - 19.10.2020
Avustralya'da Kovid-19'dan yaşamını yitirenlerin saysı 905'e yükseldi
Avustralya'da virüsün merkezi haline gelen Victoria eyaletinde bir kişinin daha Kovid-19 yüzünden hayatını kaybetmesiyle salgında ölenlerin sayısı 905'e çıktı.
Avustralya - 19.10.2020
Karadeniz'in o kıyısına sörf akını
Dalga sörfü yapmak için okyanusları aşarak Hawaii ve Avustralya kıyıları gibi dalgalı yerlere gitmek isteyenlerin yeni adresi Kocaeli'nin Karadeniz kıyıları oldu.
Avustralya - 18.10.2020
Toprak Razgatlıoğlu, Portekiz'de podyumdan inmedi
Toprak Razgatlıoğlu, Avustralya ve Portekiz'de iki kez yarış kazandığı sezonu 228 puanla dördüncü sırada tamamladı.
Avustralya - 18.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1872- Dünyanın en büyük altın külçesi (215 kilogram) Avustralya New South Wales'te bulundu.
Avustralya - 17.10.2020
Toprak Razgatlıoğlu, Portekiz'de birinci oldu
Milli sporcu, bu sezon Avustralya'nın ardından Portekiz'de de yarış kazanmayı başardı.
Avustralya - 17.10.2020
Wikileaks'in kurucusu Assange'e Almanya'da destek mitingi
JULİAN ASSANGE KİM? Julian Assange, 3 Temmuz 1971 tarihinde Avustralya'nın Townsville şehrinde dünyaya geldi.
Avustralya - 17.10.2020
Avustralya'da Kovid-19 vakalarındaki düşüş sürüyor
Avustralya'nın Victoria eyaletinde son 24 saatte 1, Yeni Güney Galler'de (NSW) 7 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konuldu, ülke genelinde can kaybı yaşanmadı.
Avustralya - 16.10.2020
AB: Türkiye'nin tek taraflı eylemlerinden üzüntü duyuyoruz
Bildiride, Rusya'ya çağrı yapılarak Avustralya ve Hollanda ile Malezya Havayollarına ait 298 yolcu taşıyan MH17 sefer sayılı uçağın düşürülmesiyle ilgili üçlü görüşmelere devam etmesi istendi.
Avustralya - 16.10.2020
İngiltere Başkanı Johnson: Anlaşmasız Brexit'e hazırlanmanın zamanı geldi
AB liderlerinin bağımsız bir ülke için açıkça kabul edilemez bir şekilde İngiltere'nin yasama özgürlüğünü, balıkçılığını kontrol etme imkanlarını sürmek istediğini kaydeden Johnson, "Son birkaç aydır ciddi bir şekilde müzakere etmeyi reddettikleri ve bu zirvede de Kanada tarzı bir anlaşmanın açıkça dışlandığı düşünüldüğünde, 1 Ocak'a küresel serbest ticaret ilkelerine dayalı Avustralya tarzı bir ilişki için hazırlanmamız gerektiği sonucuna vardım.
Avustralya - 16.10.2020
Şi'nin "Çin rüyası" ve küresel etkileri
Çin rüyası ve "Made in China 2025" vizyonu Diğer taraftan Dıng döneminden itibaren takip edilen düşük profilli dış politika anlayışının Şi Cinping yönetimiyle terk edildiği görülmektedir. 2013'te iktidara gelen Şi'nin kısa sürede aktif bir dış politika anlayışını uygulamaya koyması, Çin'e yönelik saklı şüphelerin de gün yüzüne çıkmasına neden oldu. Şi'nin Dıng ile başlayan iki dönemle sınırlanan devlet başkanlığı sistemini sona erdirerek devlet başkanlarının süresiz iktidarda kalabilmelerine imkan tanıyan yasayı çıkarması, 2013'te Kazakistan ve Endonezya'da hem karadan hem de denizden dünyayı iki koldan saran Kuşak ve Yol (KvY) İnisiyatifini açıklaması, Güney Çin Denizi üzerindeki tartışmalı adalar üzerinde giderek agresif davranması ve askeri amaçlı yapay adalar inşa ettirmesi, "bir ülke iki sistem" yönetim şekliyle yönetilen Hong Kong ile Tayvan üzerinde çok yönlü baskıları artırması, teknoloji alanında dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olma hedefini içeren "Made in China 2025" vizyonu ve daha göreve geldiği ilk gün doğrudan "Çin Rüyası" hayalinin bir gün gerçekleşeceğini iddia etmesi Şi'yi seleflerinden farklı bir yerde konumlandırmıştır. Bazı uzmanlar, Şi'nin bu politika değişikliğinin, ABD Başkanı Barack Obama'nın 2011'de Avustralya Parlamentosunda ilan ettiği "pivot stratejisine" bir karşılık olarak geliştiğini iddia etseler de Şi'nin güçlenen ekonomik gücüne bağlı olarak daha bağımsız hareket ettiği de görülmekte.
Avustralya - 16.10.2020
Türkiye'nin Yeniden Asya girişimi ve Bangladeş
Bangladeş iki dostu olan Hindistan ve Çin'den gördüğü desteği kaybettiğinde, Türkiye'nin Arakanlı mülteciler konusunda oynadığı rol, Bangladeş ve Türkiye'yi güvenilir bir kardeşlik ilişkisine taşımıştır. Türkiye'nin Arakanlı mülteciler için BM, G20, Meksika-Endonezya-Türkiye-Avustralya (MIKTA) ve İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) nezdinde sürdürdüğü çok taraflı diplomatik mücadele, Bangladeş ve Arakan'a meşru taleplerini dünyaya sunma konusunda yardımcı olmuştur.
Avustralya - 15.10.2020
Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun...
Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.
Avustralya - 15.10.2020
Endeksler "ikinci dalga" endişeleriyle düştü
Japonya'da Nikkei 225 yüzde 0.52 düşerken, Hong Kong'da Hang Seng yüzde 1.17 geriledi. Anakara Çin'de, Shangai Composite sabit kalırken, Shenzhen Composite yüzde 0.38 düştü. Güney Kore'de Kospi yüzde 0.91 gerilerken, Avustralya'nın S&P/ASX Endeksi yüzde 0.
Avustralya - 15.10.2020
Son dakika haberi! G20: Toparlanma için pandemi kontrol altına alınmalı
G20 ülkelerini Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avustralya, Brezilya, Çin, Endonezya, Fransa, Güney Afrika, Güney Kore, Hindistan, İngiltere, İtalya, Japonya, Kanada, Meksika, Rusya, Suudi Arabistan, Türkiye ve Avrupa Birliği Komisyonu oluşturuyor.
Avustralya - 15.10.2020
Son dakika haberleri! BAE askeri doktrini: Sahne ve rol arasında bir tercih matrisi
Son dakika haberler... Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) askeri doktrini bir Shakespeare oyunu analojisi ile açıklanırsa, bu ülke Romeo'su belli olan bir kast içinde sahip olabileceği en iyi rol olan Juliet için çabalayan bir aktör olarak tanımlanabilir.
Avustralya - 15.10.2020
Yükseldikçe çevrelenen, yalnızlaşan Çin'in sorunları
Son yıllarda Batılı ülkeler Doğu Türkistan, Tibet ve Hong Kong'ta ÇKP rejiminin gerçekleştirdiği hak ihlallerini daha fazla gündemlerinde tutarak, uluslararası toplumun emsali görülmemiş bir şekilde Çin'i eleştirmesine, kınamasına hatta yaptırım uygulamasına ön ayak olmaktadır. Örneğin Doğu Türkistan'daki Çin vahşeti üzerine ciddi veriler ile rapor yayınlayan Avustralya Stratejik Siyaset Enstitüsü (ASPI) yayımladığı son raporunda, Çin'in toplama kampları olduğu düşünülen 380'den fazla bina ve tesisin yerini tespit ettiğini bildirmiştir.
Avustralya - 15.10.2020
Avustralya 3 ülkeye hava ulaşımını açmaya hazırlanıyor
Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Japonya, Singapur ve Güney Kore'ye hava ulaşımının yeniden açılmasına öncelik vereceğini açıkladı.
Avustralya - 15.10.2020
Avustralya'da son 24 saatte 18 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi
Avustralya'da son 24 saatte 18 kişiye daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konuldu.
Avustralya - 15.10.2020
Son dakika haberleri | Bakan Koca: Vatandaşımız, verdiğimiz rakamların doğruluğundan emin olsun
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bakanlık Bilkent Yerleşkesi'nde gerçekleşen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamada bulundu. Maske kullanımının koruyu özelliği konusunda yeni veriler ortaya çıktığını belirten Bakan Koca, "Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) 2 gün önce 12 Ekim'de 'Grip Güncelleme Raporu'nu yayımladı. Bu raporda grip mevsimini yaşamış olan Güney yarım kürede, Avustralya, Yeni Zelanda, Orta ve Güney Amerika gibi yerlerde bu yıl bu enfeksiyonun çok seyrek görüldüğü bildirilmektedir.
Avustralya - 14.10.2020
Son dakika haber: Sağlık Bakanı Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından açıklamada bulundu: (1)
Salgının maske, mesafe ve temizlik tedbirlerine uyuldukça gerilediğinin, bu tedbirlerden vazgeçildikçe tırmanışa geçtiğinin hem Türkiye hem de dünyada görüldüğüne dikkati çeken Koca, "Maskenin koruyuculuk özelliği konusunda yeni veriler ortaya çıkmaktadır. Dünya Sağlık Örgütü iki gün önce, 12 Ekim'de grip güncelleme raporunu yayımladı. Bu raporda grip mevsimini yaşamış olan güney yarım kürede Avustralya, Yeni Zelanda, Orta ve Güney Amerika gibi yerlerde bu yıl bu enfeksiyonun çok seyrek görüldüğü bildirilmektedir.
Avustralya - 14.10.2020
Avustralya'dan Çin'e "adaletin temel standartlarını yerine getirmeme" suçlaması
Avustralya, Çin asıllı Avustralyalı akademisyen Yang Hıngcün'e yöneltilen casusluk suçlamasında, Çin'i "adaletin temel standartlarını yerine getirmekte başarısız olmakla" suçladı.
Avustralya - 14.10.2020
6.Uluslararası Ankara Kukla Festivali, internet olan her yerde izlenebilecek
Türkiye dahil toplam 12 ülkeden kukla tiyatroları ile festivalde bir araya gelecek. Oyunlarıyla festivali renklendirecek ülkeler arasında Türkiye'nin yanı sıra ABD, Hollanda, Avustralya, Bulgaristan, Rusya, Almanya, İsrail, Hindistan, Estonya, Gürcistan, Kazakistan yer alacak.
Avustralya - 14.10.2020
Son dakika haberi: Kuru üzümü küçük paketlere sığdırdı, ihracat değerini 2,5 kat artırdı
İhracat yoğunluğunu da bu ambalajlara göre planlayan iş insanı, Avustralya, Yeni Zelanda, İngiltere, Almanya ve ABD başta olmak üzere pek çok ülkeden zincir marketlerle tedarik anlaşması imzaladı.
Avustralya - 14.10.2020
Büyük Bariyer Resifi, 1995'ten bu yana mercanlarının yarısını kaybetti
Avustralya'nın Büyük Bariyer Resifi'nin iklim değişikliğine bağlı deniz suyu sıcaklığının artması nedeniyle 1995'ten bu yana mercanlarının en az yarısını kaybettiği bildirildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avustralya Haberleri | Avustralya Haber - Haberler - Sayfa 2 - Avustralya haberleri, son dakika avustralya haber ve gelişmeleri burada. Avustralya'da yapılan araştırmaya göre bakımevlerindeki yaşlılar cinsel tacize uğruyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 18:12:09. #1.14#
title