Haberler

Avukatlar, Siirt'teki Tecavüz Olaylarını Protesto Etti

İstanbul Barosu çağdaş Avukatlar Grubu üyesi 40 avukat, Siirt'te 10 Nisan 2010 tarihinde aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu onlarca kişi tarafından 7 kız çocuğuna tecavüz edilmesi ve ardından 3 ila 2 yaşlarındaki iki çocuğa tecavüz edilerek birinin öldürülmesi ile sonuçlanan olayları protesto etti.

İstanbul Barosu çağdaş Avukatlar Grubu üyesi 40 avukat, Siirt'te 10 Nisan 2010 tarihinde aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu onlarca kişi tarafından 7 kız çocuğuna tecavüz edilmesi ve ardından 3 ila 2 yaşlarındaki iki çocuğa tecavüz edilerek birinin öldürülmesi ile sonuçlanan olayları protesto etti..

Beyoğlu Galatasaray Meydanı'nda toplanan İstanbul Barosu çağdaş Avukatlar Grubu'na üye 40 kadar avukat Siirt'te yaşanan çocuk tecavüzlerini protesto etti. 'Tecavüz ve Şiddet Her Yerde Devlet Nerede' yazılı pankart açan avukatlar adına avukat Filiz Kerestecioğlu bir basın açıklaması yaptı. Tecavüz iddialarının ortaya atılmasından itibaren o şehrin Valisi ve Emniyet Müdürü'nün derhal görevden alınması gerektiğini savunan Kerestecioğlu, "Olay bildiğimiz hukuki kavramların, cinsel suçların da ötesinde bir insanlık suçudur. Konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan ve Milli Eğitim Bakanı konunun abartılmaması gerektiğini buyurmakta, tek suçlu olarak her zamanki gibi basını ilan etmektedirler. Şehrin ileri gelenleri ise, mağdur çocukların geleceklerinden çok şehrin adının daha önemli olduğu izlenimini veren açıklamalar yapmaktadırlar" dedi. çocukları cinsel saldırıya uğramış ailelerin anlaşmasının korkunç bir iddia olarak gördüklerini belirten Kerestecioğlu, Kadından Sorumlu Devlet Bakanı, Milli Eğitim Bakanı, İçişleri Bakanı, Siirt Valisi, Siirt Emniyet Müdürü ve bu bakanları korumaya devam eden Başbakan'ın derhal istifa etmesi gerektiğini söyledi.

ümit TüRK / İSTANBUL DHA

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Haberler

Bakmadan Geçme

ALES 1 ne zaman açıklanacak 2024? Bade İşcil kimdir? Bade İşcil kaç yaşında, nereli? Özgür Özel yabancı dil biliyor mu, Almana biliyor mu, hangi dilleri biliyor? Motorine indirim mi geldi? SON DAKİKA! Güncel motorin fiyatları! Dahiliye neye bakar, hangi hastalıklara bakar? 25 Nisan 2024 Konya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Konya'da elektrik ne zaman gelecek? 25 Nisan İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25 Nisan Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Nisan 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 25 Nisan Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Nisan Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25 Nisan İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 25 Nisan Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? 25 Nisan Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 25 Nisan AFAD ve Kandilli deprem listesi! 25 Nisan Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu?
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title