Avukatın Pitbull Köpeğiyle Kaçırıldığı İddiası

Avukatın Pitbull Köpeğiyle Kaçırıldığı İddiası

Avukatın pitbull köpeğiyle kaçırıldığı iddiasıİZMİR - İzmir'deki Alsancak semtinde, iddialara göre avukatlığını yaptığı şirketteki yöneticinin yönlendirdiği kişiler tarafından pitpull köpeğiyle korkutularak kaçırılan İzmir Barosuna kayıtlı avukatlardan Tankut Taner, benzin istasyonundaki...

Avukatın pitbull köpeğiyle kaçırıldığı iddiası

İZMİR - İzmir'deki Alsancak semtinde, iddialara göre avukatlığını yaptığı şirketteki yöneticinin yönlendirdiği kişiler tarafından pitpull köpeğiyle korkutularak kaçırılan İzmir Barosuna kayıtlı avukatlardan Tankut Taner, benzin istasyonundaki pompacıyla işbirliği yaparak polis operasyonuyla kurtarıldı. Olayla ilgili ise 3 kişi gözaltına alındı.
İzmir Barosu'na kayıtlı avukat Tankut Taner, iddialara göre dün akşam saatlerine doğru avukatlığını yaptığı bir şirketin yetkilisi tarafından arandı. Yine iddialara göre avukat, telefondaki kişi tarafından tehdit edildi. Avukat Tankut Taner'i telefonla arayan T.Ş.Y., daha sonra avukatlık ofisine birini gönderdi. Tankut Taner'in, akşam saatlerinde ise ofisinden çıktığında arabayla önü kesildiği, araçtaki D.M.S. ve Y.Y. tarafından pitpull köpekleriyle korkutularak zorla araca bindirildiği öne sürüldü.
İstasyondaki görevliye el kol hareketiyle polisi aramasını söyledi
Telefonda görüştüğü T.Ş.Y.'nin yanına götürülmek üzere yola çıktıklarını dile getiren Taner, polisi aramak istediği sırada telefonunun da zorla alındığını öne sürerek, saldırgan tavırlar sergileyen köpeğin yanında Çandarlı yönüne doğru ilerledikleri söyledi. Bu sırada aracın yakıtının azalması üzerine Aliağa'da bir akaryakıt istasyonunda durduklarını anlatan avukat, bunu fırsat bilerek araca yakıt doldurmaya gelen pompacıya el kol hareketleriyle 155'i aramasını işaret ettiğini söyledi.
3 kişi gözaltında, soruşturma devam ediyor
Taner, "Pompacı hemen arka tarafa geçerek polisi aradı. Tüm istasyon personeline de haber vererek aracın istasyondan ayrılmaması için oyaladılar. Daha sonra polisler geldiğinde ofisimin anahtarı ve cep telefonum söylediğim gibi üzerlerinden çıktı. Oldukça soğukkanlı davranan ve kurtulmamı sağlayan akaryakıt istasyonu personeline çok teşekkür ediyorum. Eğer aracın deposu dolu olsa bu şansı yakalayamazdım. Belki de bu röportajı bile yapamayacaktım" dedi.
Polislerin akaryakıt istasyonuna gelmesinin ardından kurtulan Taner'i kaçırdığı iddia edilen D.M.S. ve Y.Y. ile T.Ş.Y. yakalanarak gözaltına alındı. Polis merkezinde verdiği ifadesinde olayı anlatarak sanıklardan şikayetçi olduğunu ifade eden Taner, koruma talebinde de bulunduğunu ifade etti.
Gözaltına alınan şahısların işlemlerinin devam ettiği bildirildi.

YORUMLAR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.