Avukat Emine Balık, CHP'den Konya Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Avukat Emine Balık, CHP'den Konya Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (Chp) Konya İl Yönetim Kurulu Üyesi Olan Avukat Emine Balık, CHP Konya Milletvekili Aday Adayı Olacağını Açıkladı.

Avukat Emine Balık, CHP'den Konya Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya İl Yönetim Kurulu üyesi olan Avukat Emine Balık, CHP Konya milletvekili aday adayı olacağını açıkladı. Parti üyeliğinden istifa ettiğini belirten Balık, Konya'ya faydalı işler yapacaklarını söyledi.

CHP Konya il binasında açıklama yapan Emine Balık, yaklaşan seçimlerde milletvekili aday adayı olacağını ifade etti. Vatandaşlara en iyi hizmeti sunacaklarını kaydeden Balık, parti olarak Konya'yı önemsediklerini anlattı.

Parti içinde farklı görevler üstelenerek Konya'ya hizmet ettiklerini bildiren Balık, kadınları ve çocukları da unutmayacaklarını dile getirdi. Eğitimin sorunlarını çözeceklerini sözlerine ekleyen Balık, "Yaşanan hukuksuzlukların karşısında olacağız. Türkiye'nin ve Konya'nın kalkınması için hizmet edeceğiz. Bu ülkenin tüm çocukları güven içinde mutlu ve huzurlu bir şekilde geleceğe koşacaktır." dedi.

Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde aday adayı olarak Konyalılardan destek beklediğini anlatan Emine Balık, şunları söyledi: "Birlik ve beraberlik duygusu içinde hareket etmeliyiz. İnandığımız değerler uğruna çalışacağız. CHP'den aday adayı olacağım için gururluyum."

CHP Konya İl Başkanı Cumhur Koyuncu ise Türkiye'nin tarımsal alanda dış ülkelere bağlı hale geldiğini söyledi. Hükümetin çiftçiden ağır vergiler aldığını kaydeden Koyuncu, CHP olarak yeni bir tarım düzeni getireceklerini ifade etti.

Üreticilerin sorunlarını çözeceklerini iddia eden Koyuncu, şunları kaydetti: "AK Parti Hükümeti çiftçiyi zor durumda bıraktı. CHP olarak bunlara çözüm getireceğiz. Konya için çalışmalarımız devem edecek. Vatandaşlarımızın refah düzeyini yükselteceğiz." - KONYA