Avrupalı Demokratlar'dan Başbakan'a Destek

Avrupalı Demokratlar'dan Başbakan'a Destek

İsveç'in başkenti Stockholm'de Avrupalı Demokratlar Birliği, Gezi Parkı olayları dolayısıyla İsveççe ve Türkçe basın açıklaması yaptı.

Avrupalı Demokratlar'dan Başbakan'a Destek

İsveç'in başkenti Stockholm'de Avrupalı Demokratlar Birliği (UETD), Gezi Parkı olayları dolayısıyla İsveççe ve Türkçe basın açıklaması yaptı.

Medborgarplazsen Meydanı'nda Gezi Parkı olayları dolayısıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a destek için düzenlenen basın açıklamasında, UEDT Yönetim Kurulu Üyesi Himmet Bağcı ve Yasin Diken şunları söyledi:

"Türkiye bir demokrasi ülkesidir. Demokrasilerde toplanma ve gösteri yapma hakkı vardır. Fakat bu hukuk kaideleri içerisinde olmalıdır. Toplumsal barış ve huzuru bozan, hukuk düzenine aykırı gösteriler bu hakkının suistimali demektir. Biz Avrupalı vatandaşlar olarak Türkiye'de istikrarın ve demokrasiden yanayız. AK Parti iktidarının Türkiye'yi 10 yılda nereden nereye getirdiğini Türk halkı da, dünya da bilmektedir. Türkiye küresel barışın ve küresel istikrarın adıdır. Uluslararası camianın iki yüzlüğüne dikkat çekiyoruz. Yunanistan'da, İspanya'da, İngiltere'de İtalya'da olup bitenler karşısında susanların, Türkiye ile ilgili ortaya koydukları tavır samimi değildir. Türk halkı demokrasi kültürü olan bir halktır. Kendi iradesine sahip çıkacaktır. Sokağa değil sandığa itibar edecektir."

Meydanda bulunanlar, "Başbakan Erdoğan dik dur, eğilme İsveç seninle. Mesafe uzak olsa da gönüllerimiz seninle" yazılı pankart açtılar. - STOCKHOLM