Avrupa Haberleri

Avrupa haber, Avrupa son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Avrupa - 18.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
Türkiye'nin, OECD verileri ve Avrupa Konseyi raporlarında, yapılan sağlık harcamasına göre sağlık hizmetlerinden en üst seviyede memnuniyet elde edilen bir ülke olduğuna işaret eden Keşir, "Bu sadece iktidar partisi milletvekillerinin ya da mensuplarının değil iktidar-muhalefet her kesimin iftihar etmesi gereken bir konu.
Avrupa - 18.11.2020
KYMCO Doğan Trend Otomotiv'le Türkiye'de
KYMCO açıklamasına göre, yıllık 1 milyon adedin üzerindeki üretimiyle küresel oyuncular arasında yer alan ve kendi kategorisinde Avrupa pazarında 3'üncü sırada bulunan KYMCO'nun, onbinlerce kullanıcısı olduğu Türkiye pazarındaki yaygın hizmet ağı da Doğan Trend Otomotiv ile daha da güçlenecek.
Avrupa - 18.11.2020
Macaristan Başbakanı Viktor Orban'dan AB bütçesine veto açıklaması Açıklaması
Macaristan Başbakanı Viktor Orban, "göçmen kabul etmek istemeyen ülkelere şantaj yapılabileceği" gerekçesiyle Avrupa Birliği (AB) bütçesini ve kurtarma programını veto ettiklerini söyledi.
Avrupa - 18.11.2020
Türkiye'nin haberleşme uyduları milli kaynaklarla sigortalandı
Şen, törendeki konuşmasında, uyduların, afet yönetme, iklim değişikliklerini gözlemleme, iletişim ve erişimin sağlanması gibi hayati hizmetler sunduğunu söyledi. Şen, şöyle devam etti: "Türkiye'nin uyduları milli kaynaklarla sigortalanarak, ülke kaynakları ülkemizde kalacak ve kullanılacak. Türksat 3A, 4A ve 4B haberleşme uydularının görevlerini yerine getirirken meydana gelebilecek göktaşı çarpması, yörüngeden çıkma ve çarpışma gibi olağanüstü durumlara karşı teminat sağlanacak." "Türkiye'yi dünyada önemli konumda yer alma fırsatı bekliyor" Şen, yapılan yatırımlar yoluyla Asya, Avrupa ve Afrika'da 118 ülkede yaşayan 3 milyarın üzerindeki insana uydu hizmetlerini eriştirmeye çalıştıklarını ifade ederek, "Bu yıl filomuza katılacak olan Türksat 5A ve önümüzdeki yıl uzaya fırlatılacak olan Türksat 5B uyduları ile şirketimiz 5 aktif uyduya sahip olacak ve dünya uydu operatörleri arasında önemli bir yere taşınacaktır.
Avrupa - 18.11.2020
Veteriner hekimlerden "antimikrobiyal direnç" uyarısı
Raporlara göre, antibiyotiklere dirençli bakterilerin yol açtığı enfeksiyonlar nedeniyle her yıl Avrupa'da 30 bin kişiden fazla, dünyada ise yaklaşık 700 bin kişinin hayatını kaybettiğini, antimikrobiyal direnç gelişimi önlenemez ve etkili antibiyotikler geliştirilemezse 2050'de yaklaşık 10 milyon insanın öleceğini belirten Eroğlu, "Bu durumda, dünyanın ortak sorunu olan antimikrobiyal dirençle ilgili vakit kaybetmeden tüm ülkeler hazırlanacak projeler çerçevesinde ortak çalışma yürütmelidir.
Avrupa - 18.11.2020
AB'de otomobil satışları ekimde düştü
Avrupa Birliği (AB) otomobil pazarında toplam satışlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin uygulandığı ekim ayında 2019'un aynı dönemine göre yüzde 7,8 düştü.
Avrupa - 18.11.2020
Azerbaycan tezkeresi Resmi Gazete'de yayımlandı
Varılan mutabakata göre, ateşkese uyulup uyulmadığının denetlenmesi amacıyla işgalden kurtarılan Azerbaycan topraklarında "Ortak Merkez" oluşturulacağı vurgulanan kararda, şunlar kaydedildi: "Azerbaycan'ın talebi üzerine Merkez'de Türkiye ve Rusya'nın müştereken yer almaları kararlaştırılmıştır. Azerbaycan'ın belirleyeceği yerde Türkiye'nin Rusya ile birlikte kuracağı Ortak Merkez'de ve bu Merkez'in icra edeceği faaliyetlerde Türk Silahlı Kuvvetleri personelinin ve lüzumuna göre ülkemizden sivil personelin görev yapmasının 16 Ağustos 2020 tarihinde imzalanan 'Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbaycan Cumhuriyeti Arasında Stratejik Ortaklık ve Karşılıklı yardım Anlaşması' uyarınca ülkemizin taahhütlerine uygun Azerbaycan'ın toprak bütünlüğü tescil eden uluslararası hukuk, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi kararları ve Avrupa Güvenlik ve İş birliği Teşkilatı ilkeleriyle uyumlu olduğu, bölge halklarının da huzur ve refahı yararına olacağı, ayrıca milli çıkarlarımız bakımından gerekli olduğu değerlendirilmektedir.
Avrupa - 17.11.2020
Putin, Ermenistan'ın Dağlık Karabağ anlaşmasını reddetmesinin "intihar" olacağını söyledi
Türkiye'nin Dağlık Karabağ meselesi ile ilgili olarak Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı (AGİT) Minsk Grubu üyeliği yaptığını hatırlatan Putin, "Türkiye'nin eylemleri çeşitli şekilde değerlendirilebilir, ancak Türkiye'yi uluslararası hukukun ihlal edilmesi konusunda suçlamak zor.
Avrupa - 17.11.2020
Bulgaristan Kuzey Makedonya'nın AB üyelik müzakerelerine başlamasını veto etti
Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ekaterina Zaharieva, ülkesinin komşu Kuzey Makedonya'nın Avrupa Birliğine (AB) üyelik müzakerelere başlamasını veto ettiğini duyurdu.
Avrupa - 17.11.2020
29. Kalite Kongresi
Bu sene diğer yıllardan farklı olarak kongreyi yeni normalin şartlarına uygun olarak ilk defa "real time sanal kongre" olarak dijital platformda gerçekleştirdiklerini ifade eden Özdemir, şunları kaydetti: "Kongremizde, 2 gün boyunca, 3 özel, 18 paralel oturumda, yurt içinden ve yurt dışından birbirinden değerli 80 konuşmacıyı ağırlayacağız. Konuşmacılarımızın, bilgi ve birikimleri, düşünce ve gelecek öngörüleri ile insanlığı her yönüyle çevreleyen koronavirüs salgının etkilerini, mevcut ve gelecekte ortaya çıkacak fırsat ve tehditleri, dünyanın hangi yöne, hangi ufuklara evrileceğini, insanlık, dünya, ülkemiz, sektörler ve yönetim kalitesi açısından ele alarak birlikte tartışacak, yeni fikirlerin temellerini atacağız. Ayrıca, kongre boyunca Kurumsal Mükemmellik ve Yönetim Sistemleri Sergisi'nde katılımcılar sanal olarak stantları ziyaret edebilecek yazılı ve görüntülü görüşebileceksiniz." Özdemir, kongrenin bir diğer önemli bölümünde ise iş dünyasının en itibarlı ödülü olan Türkiye Mükemmellik Ödülleri'nin sahiplerini bulacağını aktararak, Türkiye Kalite Derneği'nin, 30 yıldır, EFQM yani Avrupa Kalite Yönetim Vakfı'nın iş ortağı ve Modelin Türkiye lisansına sahip kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütü olduğunu dile getirdi.
Avrupa - 17.11.2020
29. Kalite Kongresi
Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, son günlerde ekonomik istikrar, demokrasi ve hukuk devleti konusunda altı çizilen güçlü mesajların, kararlı politikalar eşliğinde güven ve öngörülebilirliği artırması Türkiye için büyük önem taşıyacağını belirterek, "Bu politikaların kararlılıkla uygulanması Avrupa Birliği ve ABD ile ilişkilerimizde yeni açılımlar sağlayacak, küresel ve bölgesel ekonomik iş birliklerimizdeki konumumuzu olumlu yönde etkileyecektir.
Avrupa - 17.11.2020
Dışişleri Bakanlığı'ndan Türk iş dünyasına "AB hibelerinden yararlanma" çağrısı
Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İş Birliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan, AB'nin Ufuk 2020 Programı kapsamında karbon salımını düşerecek çevreci projeler için önemli miktarlarda hibeler vereceği Yeşil Mutabakat çağrısına çıktığını belirterek, "Ülkeler...
Avrupa - 17.11.2020
3. Uluslararası Türk Dünyası Eğitim Bilimleri ve Sosyal Bilimler Kongresi sonuç bildirisi açıklandı
Küreselleşme olgusunun pek çok sorunu da beraberinde getirdiği bilinmektedir. Bu çerçevede milli kültürlerin de bu etkinin dışında kalmadığı açıktır. Sibirya'dan Avrupa'ya, Kuzey Buz Denizi'nden Güney Türkistan'a kadar oldukça geniş bir coğrafi alana yayılmış olan Türk kültür sahası da çeşitli boyutlarıyla birlikte aynı olumsuzluklarla karşı karşıyadır.
Avrupa - 17.11.2020
"İklim Değişikliği Uyum Hibe Projesi"ne başvurular başladı
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca yürütülen ve Avrupa Birliğince finanse edilen Türkiye'de İklim Değişikliği Uyum Eyleminin Güçlendirilmesi Projesi kapsamında 6 milyon 800 bin avro bütçeli hibe paketi için başvurular başladı.
Avrupa - 17.11.2020
TİKA'dan Kosova'da veteriner hekimlere yönelik Tecrübe Paylaşım Programı
Kosova Veteriner Hekimler Odası iş birliğindeki programın açılışında konuşma yapan TİKA Balkanlar ve Doğu Avrupa Dairesi Başkanı Dr.
Avrupa - 17.11.2020
"Türkiye Güney Kore kardeşlik anıtı" Bursa'ya dikildi
Güney Koreli sanatçı Young-ho Yoo'dan, çalışmada birbirine bakan iki insandan birinin Türkiye, diğerinin Güney Kore, birinin Asya diğerinin Avrupa olduğunu söyledi.
Avrupa - 16.11.2020
AB bütçesi ve kurtarma programına veto
Avrupa Birliği'nin (AB) toplam 1,8 trilyon avroluk gelecekteki bütçesi ve yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) ekonomik sonuçlarına karşı hazırlanan kurtarma programı, hukukun üstünlüğü şartına karşı çıkan Macaristan ve Polonya tarafından veto edildi.
Avrupa - 16.11.2020
AA'dan Bulgaristan Ulusal Haber Ajansına taziye mesajı
ABNA'dan başsağlığı mesajı Diğer taraftan Balkan ve Güneydoğu Avrupa Haber Ajansları Birliği (ABNA) Genel Müdürü Armela Krasniqi de başsağlığı dileklerini ileterek "ABNA, BTA Genel Müdürü Maksim Minçev'in ani ölümünden ötürü sarsıldı.
Avrupa - 16.11.2020
Dünyanın en büyük serbest ticaret anlaşması Almanya'yı endişelendiriyor
Börner, "Alman şirketlerinin bu 15 ülkede satış fırsatları da nispeten kötüleşecek" değerlendirmesinde bulunarak, AB'nin ticaret anlaşmalarında ve Avrupalı şirketlerin daha iyi pazar erişimi konusunda yarışta geri kaldığını kaydetti.
Avrupa - 16.11.2020
AB'de bütçe krizi
Avrupa Birliği (AB) yönetimi, Macaristan'ın 2021-2027 bütçesini veto etmesinin "AB için yeni bir kriz" anlamına geldiğini bildirdi.
Avrupa - 16.11.2020
Dünya Yatırımcı Haftası online etkinliği
"Dünyada sürdürülebilirlik fonlarının büyüklüğü 110 milyar dolarlara yaklaştı" TÜYİD Başkan Yardımcısı ve Şişecam Kurumsal Yönetim ve Uyum Koordinatörü Başak Öge de sürdürülebilirlik konularının son 10-15 senedir öne çıktığını belirterek, Türkiye'deki büyük kurumların 30-40 yıldır Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) gibi kurumlardan kredi kullanarak bu ilkelere dikkat ettiğini söyledi.
Avrupa - 16.11.2020
ABD'nin son popülist-realist başkanı Trump mı?
ABD başkanlık seçimlerine odaklanan analizlerin önemli bir kısmında bu sorunu gözlemlemek mümkün. Uzmanlar bilerek veya bilmeyerek seçimleri bir "sevgi-nefret" çemberine sıkıştırma gayreti içindeler. Bunda Trump'ın günahı azımsanmayacak ölçüde büyük. Muhaliflerine kendisine karşı haddinden fazla negatif duygu oluşturma fırsatı sundu. Nobran siyaset dili, sosyal medyayı fütursuzca kullanmasının meydana getirdiği hafiflik ve eğlence sektörününkine benzeyen siyaset tarzı, üzerinde "sörf yaptığı" sosyolojik başkaldırı dalgasının varlığının ve bu sosyolojik başkaldırıya yaslanan popülist-realist siyasetinin kolayca perdelenmesine müsaade etti. Üslup, esasın etkisini yaymak ve derinleştirmek yerine esasın önüne set çekti. Sonuçta, oyların neredeyse yarısına yakınını alma başarısı gösteren ancak "faşist", "otoriter" ve "ırkçı" etiketlerinden kurtulamayan bir siyasetçi var karşımızda. Ancak şu gerçeği de göz ardı edemeyiz: Demokratik, müreffeh ve dışarıdan açık askeri tehdit altında olmayan bir ülkede faşist, otoriter ve ırkçı politika takip eden bir siyasetçi oyların yarısına yakınını alamaz. Faşist, otoriter ve ırkçı siyaset son dönemde özellikle Avrupa'da yaşanan ekonomik sıkıntılar ve jeopolitik kuşatılmış duygusunun etkisiyle yükselişe geçmiş olsa da, şimdilik sadece marjinal partiler tarafından savunuluyor.
Avrupa - 15.11.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, KKTC'nin 37. kuruluş yıl dönümü töreninde konuştu: (2)
Akdeniz'in, ecdadın döneminde olduğu gibi yeniden bir huzur, barış ve iş birliği havzası haline gelmesi gerektiğini savunduklarını anımsatan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: "Ancak iyi niyetli bu çabalarımızın karşılığını bir türlü alamadık. Özellikle Avrupa ülkeleri diplomasi fırsatlarını değerlendirmediği gibi Yunanistan'ın ve Kıbrıs Rum Kesimi'nin şımarıklıklarına boyun eğdi.
Avrupa - 15.11.2020
Malezya'dan uluslararası topluma "Arakan krizinin sorumluluğunu paylaşın" çağrısı
Malezya Başbakanı Muhyiddin Yasin, Güneydoğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN)-Birleşmiş Milletler (BM) ortak zirvesinde yaptığı konuşmada, bölgesel insani krizler ve Avrupa'da son zamanlarda gerçekleşen terör eylemlerine değindi.
Avrupa - 15.11.2020
Son dakika haberleri! Ege'den hazır giyim ve konfeksiyon ihracatı artışını sürdürüyor
Ocak - ekim dönemine baktığımızda geçen yılın aynı dönemine göre ihracat kaybımızın 15 milyon dolara kadar gerilediğini görüyoruz. En büyük ihraç pazarımız Avrupa'da vaka sayılarının artıyor olması hazır giyim ve perakende zincirlerini olumsuz etkileyecektir.
Avrupa - 15.11.2020
Haftanın tarihine bakış
Başarılı sporcu Avrupa şampiyonalarında 7 altın madalya kazanarak, 46 dünya rekorunu kariyerine ekledi.
Avrupa - 15.11.2020
GÜNDEM / 15 Kasım 2020
(İzmir/13.00/İstanbul/20.00) (Fotoğraflı - Görüntülü) 4- Hentbol EHF Kadınlar Avrupa Kupası 3.
Avrupa - 14.11.2020
GÜNDEM ÖZETİ / 15 Kasım 2020
(İzmir/13.00/İstanbul/20.00) 4- Hentbol EHF Kadınlar Avrupa Kupası 3.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Avrupa Haberleri | Avrupa Haber - Haberler - Sayfa 4 - Avrupa haberleri, son dakika avrupa haber ve gelişmeleri burada. Hüyük'te küçükbaş hayvan yetiştiricilerine kepenek dağıtıldı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 2.12.2020 10:34:03. #1.14#
title